
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "03" грудня 2019 р. м. Житомир Справа № 4/44-Б
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за № 29185/08 від 30.09.2019 про заміну кредитора по справі №4/44-Б за заявою Житомирської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (м.Житомир) до боржника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 (м. Житомир) про банкрутство,
за участю учасників судового процесу:
- від кредиторів: не з`явились;
- від боржника: не з`явився ,-
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №4/44-Б про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10.
Відповідно до частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
20.04.2019 в офіційному друкованому виданні "Голос України" опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства.
Згідно з пунктом 1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.
Таким чином, 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
У відповідності пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" втратив чинність.
За приписами пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Отже, подальший розгляд справи №4/92-Б про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 здійснюється відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з ухвалами суду від 09.08.2011, 24.05.2016 одним з кредиторів Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 є Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
08.10.2019 до суду від головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області надійшло клопотання № 29185/08 від 30.09.2019 про заміну кредитора по справі №4/44-Б з доданими документами.
Ухвалою господарського суду від 10.10.2019 прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні клопотання головного управління ПФУ в Житомирській області № 29185/08 від 30.09.2019 про заміну кредитора по справі; призначено наступне судове засідання на 03.12.2019 о 10:00 год.
23.10.2019 до суду надійшов супровідний лист головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 23.10.2019 № 33387/08 з доданими документами.
Представники учасників провадження у справі про банкрутство в судове засідання не з`явились.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну сторони її правонаступником підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Статтями 13 та 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" виключно Кабінет Міністрів України наділено повноваженнями з утворення, реорганізації та ліквідації територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади як юридичних осіб публічного права.
Частиною 9 статті 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" встановлено, що порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - Порядок), який визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів.
Відповідно до пункту 5 Порядку орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Пунктом 6 Порядку визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно з частиною 2 статті 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (частина 5 статті 104 Цивільного кодексу України).
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України, зокрема, Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області приєднано до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Наказом Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 04.09.2018 № 68 "Про заходи щодо припинення діяльності Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області" (т. 17 а.с. 145-146) вирішено припинити діяльність Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області шляхом приєднання до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області; утворено комісію з припинення діяльності Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
У відповідності до передавального акту від 03.07.2019 (т. 17 а.с. 140-142), затвердженого головою правління Пенсійного фонду України, здійснено заходи щодо припинення діяльності Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області шляхом приєднання до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, яке є правонаступником всіх прав та обов`язків припиненого Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Крім того як убачається з акту прийому - передачі заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України від 25.06.2019 (т. 17 а.с. 143) до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області передано заборгованість підприємства - боржника, яка рахувалась перед Житомирським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 03.07.2019 припинено Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Таким чином, головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області є правонаступником всіх прав та обов`язків припиненого Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Статтею 52 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Частиною 1 статті 43 Кодексу України з процедур банкрутства, передбачено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі.
З огляду на зазначене, господарський суд приходить до висновку клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну кредитора правонаступником задовольнити; замінити кредитора у справі - Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55, ідентифікаційний код 40380333) на правонаступника - головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича,7, ідентифікаційний код 13559341).
Керуючись статтями 52, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства,-
УХВАЛИВ:
1. Клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну кредитора правонаступником задовольнити.
2. Замінити кредитора у справі - Житомирське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55, ідентифікаційний код 40380333) на правонаступника - головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. О.Ольжича,7, ідентифікаційний код 13559341).
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складений та підписаний 03.12.2019.
Суддя Костриця О.О.