
Справа 760/25916/19
Провадження № 3/760/7653/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2019 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/926 від 03 вересня 2019 р. під час здійснення контролю за дотриманням вимог Закону щодо фінансування передвиборної агітації кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 встановлено, що 02.07.2019 ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1 ) здійснила добровільний внесок на поточний рахунок виборчого фонду кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 у сумі 41 000,00 грн.
Державна фіскальна служба України (далі - ДФС) листом від 30.07.2019 № 15030/5/99-99-17-02-16 повідомила, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на дату надання добровільного внеску 02.07.2019 обліковувався податковий борг у розмірі 67 134,54 грн.
Частиною третьою статті 50 Закону України «Про вибори народних депутатів» встановлено заборону здійснення добровільних внесків до виборчого фонду особам, які відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» не мають права здійснювати внески на підтримку партії.
Пунктом 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» передбачено, що не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Таким чином, ОСОБА_3 порушила встановлений законом порядок надання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, а саме пункт 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, за що передбачена відповідальність за статтею 212-15 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнала та судді повідомила, що дійсно надала своєму чоловікові ОСОБА_2 добровільний внесок у сумі 41 000,00 грн. в його фонд, оскільки він був кандидатом в Народні депутати України. Вказала, що ні про який податковий борг вона не знала, а тому вважає себе невинуватою у вчиненні інкримінованого правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідальність за порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації встановлюється ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/926 від 03 вересня 2019 р., виходячи із змісту якого ОСОБА_3 , маючи податковий борг в сумі 67 134,54 грн. здійснила добровільний внесок на поточний рахунок виборчого фонду кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 у сумі 41 000,00 грн.;
- даними копії звіту та розшифровки до проміжного фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду кандидата в народні депутати України ОСОБА_2 (реєстраційний індекс від 15.07.2019 №09/61074/19), який підтверджує факт надання добровільного внеску на поточний рахунок виборчого фонду;
- даними листа Державної фіскальної служби України від 30.07.2019 № 15030/5/99-99-17-02-16, виходячи із змісту якого за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на дату надання добровільного внеску 02.07.2019 обліковувався податковий борг у розмірі 67 134,54 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 ЗУ «Про вибори народних депутатів», забороняється здійснювати добровільні внески до виборчого фонду особам, які відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" не мають права здійснювати внески на підтримку партій.
Відповідно до п. 8 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій:
8) фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Відповідно до ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол складений у відповідності до вимог законодавства, а вина особи повністю встановлена під час судового розгляду.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення; характер правопорушення, особу порушника та її ставлення до вчиненого, ступінь її вини, що була повністю встановлена в судовому засіданні, а тому вважає, що ОСОБА_1 слід призначити мінімальне адміністративне стягнення в межах санкції ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що є необхіднім та достатнім для виправлення та запобігання новим правопорушенням.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі вищезазначеного суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190,00 грн. (одна тисяча сто дев`яносто) грн. 00 коп.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Р/Рахунок отримувача: 31113149026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: УК у Солом`янському районі м. Києва, Код отримувача /код ЄДРПОУ/38050812, Рахунок отримувача: UA818999980000031218206026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/:899998, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя Агафонов С.А.