
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 грудня 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/557/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління ДПС у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження в справі № 812/557/16 за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
22 листопада 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла вищевказана заява, у якій заявник просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа № 812/557/16 за адміністративним позовом заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості до міського комунального підприємства "Луганськелектротранс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 7794,66 грн. В обґрунтування заяви заявник зазначає таке.
ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом на загальну суму 2 516 146,82 грн (в тому числі з ПДВ - 1551978,27 грн та з податку на доходи фізичних осіб - 964 168,55 грн).
Ухвалою від 06.06.2016 відкрито адміністративне провадження по справі 812/557/16.
Постановою від 03.11.2016 адміністративний позов ДПІ у м. Сєвєродонецьку по справі 812/557/16 про стягнення коштів за податковим боргом задоволено повністю.
Зазначена постанова в апеляційному порядку не оскаржувалась, отже набула законної сили. Проте виконавчий лист по справі 812/557/16 на підставі постанови Луганського окружного адміністративного суду від 03.11.2016 ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області не отриманий.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» здійснено реорганізацію деяких територіальних органів Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком. З метою реалізації зазначеної постанови, наказом Державної фіскальної служби від 01.02.2019 р за № 80 затверджено Положення про Головне управління ДФС у Луганській області, пунктом 1 якого визначено, що у складі ГУ ДФС у Луганській області на правах відокремлених підрозділів утворюються управління, до складу яких входять державні податкові інспекції. Головне управління ДФС у Луганській області є правонаступником податкових інспекцій, зокрема і ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області.
11.05.2019 діяльність ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області.
Правонаступником ДПІ в м. Сєвєродонецьку Луганської області є ГУ ДФС у Луганській області.
ГУ ДПС у Луганській області повідомляє, що виконавчий лист у справі № 812/557/16 стягувану не видавався, а отже, його не було пред`явлено до органів Державної виконавчої служби України.
Крім того, у зв`язку із запровадженням міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) відповідно до постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 р. за №161 було здійснено заміну діючих рахунків відповідно до вимог стандарту IBAN. Враховуючи викладене, та у зв`язку із припиненням діяльності Сєвєродонецької ДПІ ГУ ДФС у Луганській області та утворення територіальних органів Державної податкової служби на підставі постанови Кабінету Міністрів України №537 від 19.06.2019 заявник просив
- замінити сторону виконавчого провадження - стягувача по справі № 812/557/16 з ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області на ГУ ДПС у Луганській області;
- здійснити заміну реквізитів рахунків для зарахування податкового боргу на загальну суму 2516146,82 грн, в тому числі: - З податку на додану вартість (КБК 14060100) в загальній сумі 1551978,27 грн. користь Державного бюджету за наступними реквізитами: ПА798999980000031116029012080, код платежу 14060100, отримувач УК у м.Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./14060100, ОКПО 37944909, МФО 899998, Казначейство України (ЕАП). - З податку на доходи фізичних осіб (КБК11010501) в загальній сумі 964168,55 грн. на користь Державного бюджету за наступними реквізитами: иА238999980000033117338012080, код платежу 11010501, отримувач УК у м.Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./11010501, ОКПО 37944909, МФО 899998, Казначейство України (ЕАП).
Представник заявника у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином (арк. спр. 127).
Відповідач у судове засідання не прибув, судом вживались заходи щодо належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду заяви (арк. спр. 130).
Відповідно до частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану заяву в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 03.11.2016 позовні вимоги державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю; стягнуто кошти з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) за податковим боргом з рахунків у банках, обслуговуючих боржника з:
- з податку з доходів у сумі 964 168,55 грн (дев`ятсот шістдесят чотири тисячі сто шістдесят вісім гривень 55 коп.) на користь Державного бюджету України р/р № 33110341700080, код платежу 11010500, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, отримувач УК у м. Сєвєродонецьку, код отримувача 37944909;
- з податку на додану вартість у сумі 1 551 978,27 грн (один мільйон п`ятсот п`ятдесят одна тисяча дев`ятсот сімдесят вісім гривень 27 коп.) на користь Державного бюджету України р/р № 31111029700080, код платежу 14010100, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, отримувач УК у м. Сєвєродонецьку, код отримувача 37944909 (арк. спр. 86-89).
Відповідно до даних КП ДСС рішення суду набрало законної сили 03.01.2017.
Виконавчий лист стягувачем не отримано.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» здійснено реорганізацію деяких територіальних органів Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком.
З метою реалізації зазначеної постанови, наказом Державної фіскальної служби від 01.02.2019 за № 80 затверджено Положення про Головне управління ДФС у Луганській області, пунктом 1 якого визначено, що у складі ГУ ДФС у Луганській області на правах відокремлених підрозділів утворюються управління, до складу яких входять державні податкові інспекції (арк. спр. 105-107).
Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 01.02.2019 № 80, Головне управління ДФС у Луганській області є правонаступником податкових інспекцій, зокрема, і ДПІ у м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області (арк. спр. 108-114).
11.05.2019 внесено запис про припинення юридичної особи - державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області (арк. спр. 119-120).
Щодо заміни боржника у виконавчому листі № 812/557/16 з ДПІ у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на Головне управління ДПС у Луганській області суд зазначає таке.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Абзацом другим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» установлено, що Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227, Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
21 серпня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 682-р «Питання Державної податкової служби», яким вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Згідно з наказом Державної податкової служби України від 28 серпня 2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу України.
Відповідно до постанови КМУ від 19.06.2019 № 537 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1; реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Так, реорганізовано Головне управління ДФС у Луганській області шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області (арк. спр. 131-133).
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осію, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань від 02.12.2019 за № 1006037525 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537, 31 липня 2019 року проведена державна реєстрація юридичної особи Головного управління ДПС у Луганській області (арк. спр.134-135).
Частиною першою статті 52 КАС України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Під публічним правонаступництвом у сфері управлінської діяльності органів державної влади слід розуміти повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції; це вступ у чинні адміністративно - правові відносини нового суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) на місце суб`єкта, що або припинив своє існування або повністю чи частково позбувся адміністративної компетенції.
Перехід до Головного управління ДПС у Луганській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, є фактом публічного правонаступництва.
Частиною четвертою статті 379 КАС України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що клопотання про заміну сторони виконавчого провадження слід задовольнити та замінити стягувача - ДПІ в м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на правонаступника - Головне управління ДПС у Луганській області.
Щодо зміни реквізитів рахунків для зарахування податкового боргу суд зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини четвертої статті 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
З вищевикладеного вбачається, що статтею 379 КАС України не охоплюється можливість заміни реквізитів рахунків для зарахування податкового боргу, натомість таке питання може бути предметом розгляду у разі звернення стягувача або виконавця (у випадках, встановлених законом) із заявою про встановлення способу і порядку виконання судового рішення в порядку статті 378 КАС України.
Отже, враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку про часткове задоволення заяви Головного управління ДПС у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження.
Керуючись статтями 241,248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління ДПС у Луганській області про заміну сторони виконавчого провадження в справі № 812/557/16 за адміністративним позовом державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити частково.
Замінити стягувача у виконавчому листі у справі № 812/557/16 з Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39890583) на правонаступника - Головне управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ 43143746, місцезнаходження: 93401, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).
У задоволенні решти клопотання відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Г. Секірська