
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"02" грудня 2019 р. справа № 300/2326/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Коломийського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області про зобов`язання до вчинення дій щодо прийняття документів для оформлення дозволу на імміграцію в Україну, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 27.11.2019 звернувся в суд з адміністративним позовом до Коломийського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області про зобов`язання до вчинення дій щодо прийняття документів для оформлення дозволу на імміграцію в Україну.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчаючи позовну заяву та додані до неї матеріали суддею встановлено таке.
У відповідності до вимог частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до матеріалів позовної заяви додано оригінал квитанції про сплату судового збору за №177.143.1/34555706 від 13.11.2019 в сумі 768,50 гривень.
В той же час, зазначена квитанція за аналогічним номером, датою та розміром була надана позивачем до Івано-Франківського окружного адміністративного суду за подання адміністративного позову, матеріалам по якому присвоєно номер провадження №300/2231/19 за аналогічними позовними вимогами ОСОБА_1 до Коломийського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області про зобов`язання до вчинення дій щодо прийняття документів для оформлення дозволу на імміграцію в Україну, що підтверджується довідкою Відділу документального забезпечення - канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.11.2019.
Тобто, відповідного зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за даними матеріалами позовної заяви (№300/2326/19) не відбулося.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
В силу вимог коментованих норм Закону судовий збір за квитанцією №177.143.1/34555706 від 13.11.2019 зарахований саме по матеріалах позовної заяви №300/2231/19, тобто за її подання до суду.
Слід звернути увагу, що позивач не позбавлений права повернення сплаченого судового збору в адміністративній справі №300/2231/19 на підставі поданої ним заяви, в силу вимог частини 2 статті 7 Закону України "Про судовий збір", в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
За таких обставин, суддя вважає, що долучена позивачем до позовної заяви квитанція №177.143.1/34555706 від 13.11.201 не є належним доказом сплати судового збору за подання до суду 27.11.2019 даної позовної заяви, оскільки вказані кошти сплачені за подання іншої позовної заяви в адміністративній справі №300/2231/19.
Таким чином, позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору чи документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати останнього.
Судові витрати за приписами частин 1 та 2 статті 132 КАС України складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно частини 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання фізичною особою до суду адміністративного позову не майнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пункт 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1 921,00 гривень.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить зобов`язати Коломийський районний відділ управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області прийняти документи ОСОБА_1 для оформлення дозволу на імміграцію в Україну.
Таким чином позивачем заявлено одну позовну вимогу не майнового характеру.
Враховуючи положення пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі 768,40 гривень.
Беручи до уваги зазначене, за наявності вказаного недоліку, позовна заява не відповідає вимогам частини 3 статті 161 КАС України.
Поряд з іншим, необхідно вказати, що згідно пунктів 2, 11 частини 5 статті 160 вказаного Кодексу у позовній заяві, поряд з іншим, зазначається: ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти (пункт 2); власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (пункт 11).
Однак, вивчивши зміст позовної заяви та долучені до неї документи, суддя зазначає про недотримання позивачем вищевказаних вимог, визначених КАС України, оскільки останній не вказав ідентифікаційний код та відомі номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти Коломийського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області. Разом з цим, не зазначив власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Наявність ідентифікаційного коду юридичної особи відповідача за позовом має істотне значення для надання останньому статусу суб`єкта владних повноважень, який в силу вимог статті 43 КАС України володіє адміністративною процесуальною правосуб`єктністю як сторона у адміністративній справі. В іншому випадку, відсутність в Коломийського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області статусу юридичної особи, позбавляє останнього бути відповідачем у справі в суді, а таким може бути тільки той суб`єкт владних повноважень, в склад якого входить згаданий структурний підрозділ на правах Відділу.
З`ясовуючи інші відповідності адміністративного позову вимогам, визначених КАС України, слід відмітити, що пунктами 4, 5, 9 частини 5 статті 160 КАС України визначено інші вимоги до позовної заяви, зокрема, остання повинна містити: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5); у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача (пункт 9).
Як слідує із прохальної частини позовної заяви, позивачем визначено єдину позовну вимогу - зобов`язати Коломийське районне відділення Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області прийняти документи ОСОБА_1 для оформлення дозволу на імміграцію в Україну.
Разом з цим, позивач в описовій та мотивувальній частині позовної заяви не вказує чи мало місце до 27.11.2019 (день подання позову), в межах строку звернення до суду, обставина відмови у прийнятті Коломийським районним відділом управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області документів позивача для оформлення дозволу на імміграцію в Україну. Докази на підтвердження таких обставин в матеріалах справи відсутні.
Вказане свідчить про недотримання позивачем вимог пунктів 4, 5, 9 частини 5 статті 160 КАС України.
Згідно пунктів 2, 4 частини 5 статті 44 КАС України учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог пунктів 2, 4, 5, 9, 11 частини 5 статті 160 та частини 3 статті 161 КАС України.
За приписами частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених пунктами 2, 4, 5, 9, 11 частини 5 статті 160 і частиною 3 статті 161 КАС України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частиною 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Коломийського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області про зобов`язання до вчинення дій щодо прийняття документів для оформлення дозволу на імміграцію в України, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених пунктами 2, 4, 5, 9, 11 частини 5 статті 160 і частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України:
2.1. Необхідно вказати у позовній заяві:
- ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України та відомі номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти - Коломийського районного відділу управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області. За умови відсутності в останнього статусу юридичної особи, вирішити питання про визначення належного відповідача як сторони у справі, який в розумінні статті 43 КАС України володіє адміністративною процесуальною правосуб`єктністю;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- в описовій та мотивувальній частині позовної заяви зазначити про наявність чи відсутність до 27.11.2019, в межах строку звернення до суду, відмови у прийнятті Коломийським районним відділом управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області документів позивача для оформлення дозволу на імміграцію в Україну.
2.2. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви належним чином засвідчені копії двох екземплярів (примірників) письмових документів (доказів):
- квитанцію про сплату судового збору в розмірі 768,40 гривень;
- докази на підтвердження обставини відмови до 27.11.2019, в межах строку звернення до суду, у прийнятті Коломийським районним відділом управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківської області документів позивача для оформлення дозволу на імміграцію в Україну (якщо така відмова мала місце).
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.