
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 листопада 2019 року Справа №160/11785/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., перевіривши у м.Дніпрі матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Проммаш центр" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
25 листопада 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Проммаш центр" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, у прохальній частині якої позивач просить суд:
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми "Н"№0005061402 від 31 жовтня 2019р.;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми "Р" №0005031402 від 31 жовтня 2019р.;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми "В4" №0005051402 від 31 жовтня 2019р.;
-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області форми "Р" №0005041402 від 31 жовтня 2019р.
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи – 160/11785/19 та у зв`язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб`єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Отже, виходячи з суми оскаржуваних позивачем рішень суб`єкта владних повноважень щодо нарахування платнику грошових зобов`язань, спір по справі має майновий характер.
Натомість, позивачем не надано до матеріалів адміністративного позову документу, який підтверджує сплати судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у повному обсязі.
Згідно ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України - розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, повернення судового збору врегульовано Законом України "Про судовий збір" за №3674-VI від 08.07.2011р.
У відповідності до положень ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством та перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Так, згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" визначено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року становить 1921, 00 грн.
Розміри ставок судового збору визначені у ст. 4 Закону України “Про судовий збір”.
Згідно із приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - ставка судового збору за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто, з урахування положень ст. 7 Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік" – 1921, 00 грн.) та не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (тобто, з урахування положень ст. 7 Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік" – 19 210, 00 грн.).
Так, позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Проммаш центр" звернений до суб`єкта владних повноважень має майновий характер, оскільки позивач просить суд визнати протиправними та скасувати винесені Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області:
-податкове повідомлення-рішення форми "Н" №0005061402 від 31 жовтня 2019р., яким до позивача застосовано штрафні санкції (штраф 10%) на суму 2529, 34 грн.;
-податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0005031402 від 31 жовтня 2019р., яким позивачу збільшено податкове зобов`язання по сплаті податку на прибуток на загальну суму 4 447 605, 00 грн. (в т.ч.: за основним платежем на суму 3 558 084, 00 грн. та за штрафними санкціями на суму 889 521, 00 грн.);
-податкове повідомлення-рішення форми "В4" №0005051402 від 31 жовтня 2019р., яким позивачу зменшено розмір бюджетного відшкодування на суму 26 529, 00 грн.;
-податкове повідомлення-рішення форми "Р" №0005041402 від 31 жовтня 2019р., яким позивачу збільшено податкове зобов`язання по сплаті податку на додану вартість на загальну суму 166 838, 75 грн. (в т.ч.: за основним платежем на суму 133 471, 00 грн. та за штрафними санкціями на суму 33 367, 75 грн.).
Таким чином, загальна ціна поданого Товариством з обмеженою відповідальністю "Проммаш центр" позову складає 4 643 502, 09 грн., що є загальною сумою оскаржуваних податкових повідомлень-рішень, тому із цієї суми варто вираховувати ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні даного позову до суду.
З огляду на положення ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір за адміністративного позову майнового характеру з урахуванням загальної ціни позову становить 19 210, 00 грн.
Однак, в якості доказу сплати судового збору позивачем до суду надано платіжне доручення за №286 від 19 листопада 2019р. на суму 9605, 00 грн.
Натомість, у матеріалах даного адміністративного позову відсутній доказ сплати судового збору у повному обсязі за звернення до суду із позовом майнового характеру, у зв`язку з чим позивачу слід надати до суду доказ сплати за подання до суду відповідного позову на суму 9605, 00 грн.
Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому згідно з ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Таким чином, вищенаведені недоліки позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Проммаш центр" можуть бути усунені шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у відповідності до Закону України “Про судовий збір” у розмірі 9605, 00 грн. за наступними розрахунковими реквізитами для перерахування судового збору:
«Отримувач коштів: УК у Чечел.р.м.Дніпра/Чечел.р./22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37989253, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача - №UA178999980000034316206084014, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)».
Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд вважає, за необхідне, дану позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Проммаш центр" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали виконати вимоги, що в ній викладені та усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру у відповідності до Закону України "Про судовий збір" у розмірі 9605,00 грн. (дев`ять тисяч шістсот п`ять гривень).
Роз`яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко