Постанова № 86019413, 26.11.2019, Городищенський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
26.11.2019
Номер справи
691/1248/19
Номер документу
86019413
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 691/1248/19

провадження № 3/691/475/19

ПОСТАНОВА

26 листопада 2019 рокум. Городище

Суддя Городищенського районного суду Черненко В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Черкаській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , працюючого директором ТОВ «Лерсен ЛТД», за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №29/19 від 15.10.2019 року, складеного старшим оперуповноваженим з ОВС оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області Володьком М.С., «… ОСОБА_1 працюючи директором ТОВ «Лерсен ЛТД», код ЄДРПОУ 42671567, м. Київ, здійснював зберігання та реалізацію паливно-мастильних матеріалів на автозаправній станції ТОВ «Лерсен ЛТД» (код ЄДРПОУ 42671567) за адресою: Городищенський р-н, с. Валява, автомобільна дорога Київ-Знам`янка, 160 км., без необхідних дозвільних документів на даний вид діяльності, чим порушив вимоги ст. 3 та ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV та Закон України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19.05.2011 № 3392-VІ а саме: відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, передбачений Законом України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ; відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, передбачена постановою Кабінетом Міністрів України від 5 червня 2013 року № 440 «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки…», за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 164 КУпАП.

Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього докази, вислухавши захисника ОСОБА_1 - адвоката Коровяковську Т.В., яка клопотала про закриття провадження у справі, суд вважає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст.164 КУпАП, до адміністративної відповідальності притягуються особи за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №29/19 від 15.10.2019 року, складеного старшим оперуповноваженим з ОВС оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області, на автозаправній станції ТОВ «Лерсен ЛТД» здійснювались зберігання та реалізація паливно-мастильних матеріалів за відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та була відсутня декларація відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

Відповідно до ч.1 ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

Згідно п.1.1. ст. 1 Податкового кодексу України, Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно ст.348 Податкового кодексу України, податкова міліція здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції. Завданнями податкової міліції є: запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування та бюджетній сфері, їх розкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення; розшук осіб, які переховуються від слідства та суду за кримінальні та інші правопорушення у сфері оподаткування та бюджетній сфері; запобігання і протидія корупції у контролюючих органах та виявлення її фактів; забезпечення безпеки діяльності працівників контролюючих органів, захисту їх від протиправних посягань, пов`язаних з виконанням службових обов`язків.

Тобто, в силу приписів зазначеної вище норми закону, податкова міліція здійснює свої повноваження лише у сфері оподаткування та бюджетній сфері.

Відповідно до ст.ст.350-351 Податкового кодексу України, податкова міліція, для виконання покладених на неї завдань, наділена певними повноваженнями, а її посадові особи - правами, які мають вичерпний перелік, в який не входять повноваження на складення протоколів про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП щодо суб`єктів господарювання, які здійснюють свою підприємницьку діяльність без отримання дозволу та ліцензії у сферах діяльності, що не віднесені законом до компетенції органів ДФС.

Разом з тим, згідно п.1 ч.1 ст.255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в ст.ст.218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи, зокрема, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів (ст. 164 - в частині порушення порядку провадження господарської діяльності, пов`язаної з раціональним використанням, відтворенням та охороною природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ, природні ресурси територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України, добування і використання риби та інших водних живих ресурсів), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами, порушення вимог законодавства у сфері оцінки впливу на довкілля, та посадові особи органів державного нагляду у сфері пожежної і техногенної безпеки (ст.164).

Отже, враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення №29/19 від 15.10.2019 року, складений старшим оперуповноваженим з ОВС оперативного управління ГУ ДФС у Черкаській області відносно директора ТОВ «Лерсен ЛТД» ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП за роботу автозаправної станції товариства без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та, без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб`єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, складений не уповноваженою на те посадовою особою.

Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

З`ясовуючи питання чи було вчинено правопорушення, суд, прийшовши до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення №29/19 від 15.10.2019 року, складений відносно директора ТОВ «Лерсен ЛТД» ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП не уповноваженою на те посадовою особою, вважає, що провадження в справі слід закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, в зв`язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.164, п.1 ст.247 КУпАП, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 164 КУпАП, в суді закрити на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП за відсутністю події адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Черкаського апеляційного суду через Городищенський районний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя В. О. Черненко