
Справа № 405/8481/19
1-кс/405/4694/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" листопада 2019 р. м. Кропивницький
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Загреба А.В., секретар судового засідання Єсько Т.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницький клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мигловця О.М. у кримінальному провадженні № 32018120010000058 від 28.11.2018 року про продовження строку досудового розслідування,
ВСТАНОВИВ:
слідчий за погодженням із прокурором звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018120010000058, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.11.2018 року, на два місяці, тобто до 28.01.2020 року.
На обгрунтування клопотання зазначив, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018120010000058 від 28.11.2018 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, службові особи КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код 00185330), а саме ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та головний бухгалтер ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за період з 01.01.2016 по 31.12.2018 при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам підприємства здійснювали нарахування податку на доходи фізичних осіб, при цьому, маючи на те реальну можливість, частину нарахованого податку на доходи фізичних осіб до бюджету не перерахували, чим умисно ухилились від сплати податку на доходи фізичних осіб в загальній сумі 5050158,5 грн. Крім цього ухилилися від сплати військового збору в загальній сумі 476897,68 грн., що призвело до фактичного ненадходження в бюджет держави грошових коштів у великих розмірах на загальну суму 5527056,18грн.
Крім того, відповідно до пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.77.1, 77.3 та п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), плану - графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків на 2019 рік, на підставі наказу ГУ ДФС у Кіровоградській області від 28.02.2019 року №345 проведена планова виїзна документальна перевірка Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код ЄДРПОУ 00185330) (скорочена назва - КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради) з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року відповідно до затвердженого плану документальної планової виїзної перевірки.
08.04.2019 складено акт №19/11-28-13-04/00185330 «Про результати документальної планової виїзної перевірки Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради (код ЄДРПОУ 00185330), з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування за період з 01.01.2016 року по 31.12.2018 року».
Документальною перевіркою встановлено порушення КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради:
- пункту 14.1.156, пункту 14.1 статті 14, підпункту 168.1.2 пункту 168.1 статті 168, пункту 168.1.5 статті 168, пункту 171.1, пункту 171.2 «а» статті 171, пункту 176.2 «а» «г» статті 176 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року не сплачено (не перераховано) податок на доходи фізичних осіб в сумі 5050158,50 грн.
- пункту 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень - Кодексу, пункту 14.1.156, пункту 14.1 статті 14, статті 18, підпункту 168.1.2 пункту 168.1 статті 168, пункту 168.1.5 статті 168, пункту 171.1, пункту 171.2 «а» статті 171, пункту 176.2 «а» «г» статті 176 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року не сплачено (не перераховано) до бюджету військовий збір в сумі 476897,68 грн.
Під час досудового розслідування по кримінальному проваджені проведено слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії:
До Ленінського районного суду м.Кіровограда подано 4 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради, які перебувають у володінні банківських установ. Отримано відповідні ухвали на підставі яких проведено тимчасові доступи до речей і документів.
Відібрано пояснення у головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_2 та директора - ОСОБА_1 , які повідомили про причини виникнення заборгованості зі сплати ЄСВ.
Допитано як свідка співробітника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області ОСОБА_3 , яка повідомила про причини арешту рахунків КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради.
Повторно відібрано пояснення у головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_2 яка відмовилася від надання показів на підставі ст.63 Конституції України.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання оборотних відомостей руху матеріалів, ТМЦ, ПММ.
Відібрано пояснення у бухгалтерів КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , які повідомили про причини виникнення заборгованості зі сплати ЄСВ.
Відібрано пояснення у бухгалтерів КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які повідомили про причини виникнення заборгованості зі сплати ЄСВ.
Відібрано пояснення у бухгалтерів КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_8 , ОСОБА_9 які повідомили про причини виникнення заборгованості зі сплати ЄСВ.
Повторно відібрано пояснення у директора КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_1 , яка відмовилася від надання показів на підставі ст.63 Конституції України.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання копій документів, а саме: прибуткових касових ордерів, видаткових касових ордерів, касової книги, квитанцій, авансових звітів.
На адресу РСЦ МВС у Кіровоградській області направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання переліку транспортних засобів, які зареєстровані на КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання копій підтверджуючих документів на придбання паливно-мастильних матеріалів.
Допитано як свідка начальника дільниці механізації та транспорту КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_10 щодо наявності на підприємстві транспортних засобів.
Допитано як свідка бухгалтера з нарахування заробітної плати КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_9 щодо процедури нарахування та виплати заробітної плати, податків, зборів, інших платежів.
Повторно відібрано пояснення у головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_2 , яка відмовилася від надання показів на підставі ст.63 Конституції України.
Проведено огляд транспортних засобів КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання копій платіжних доручень на виплату заробітної плати, на сплату податків, зборів, обов`язкових платежів.
Повторно відібрано пояснення у касира КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_11 , яка повідомила про використання коштів каси підприємства.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання копій протоколів в рамках проведення внутрішнього службового розслідування. Відповідь надано.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України копій пояснень бухгалтерів підприємства стосовно внутрішнього службового розслідування.
На адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради направлено запит у порядку ст.93 КПК України щодо надання копії наказу про призначення та наказу про звільнення заступника головного бухгалтера підприємства ОСОБА_6 .
Допитано як свідка головного інженера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_12 з питань проведення внутрішнього службового розслідування на КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради. З даного приводу також допитано як свідків співробітників КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради, а саме: ОСОБА_13 ; ОСОБА_14 ; ОСОБА_15 ; ОСОБА_16 ; ОСОБА_17 .
Допитано як свідка бухгалтера по заробітній платі ОСОБА_9 , яка повідомила, що підписи ЕЦП директора та головного бухгалтера були у вільному доступі кожного бухгалтера підприємства.
Відібрано пояснення у директора ОСОБА_1 , яка відмовилась від надання показів на підставі ст. 63 Конституції України.
Допитано як свідка касира ОСОБА_5 , яка повідомила про процес нарахування та виплати заробітної плати, сплати ПДФО, ЄСВ, ВЗ.
Відібрано пояснення у головного бухгалтера ОСОБА_2 , яка відмовилась від надання показів на підставі ст. 63 Конституції України.
Допитано як свідка ревізора ОСОБА_18 , яка повідомила про порушення викладені в акті перевірки.
Додатково допитано як свідка працівника ДВС ОСОБА_3 . В посвідченнях «Комісії по трудових спорах» зазначена лише сума зарплати без урахування ПДФО та ВЗ, яка повинна зараховуватися на картковий рахунок працівника підприємства. Жодних сум податків та зборів в посвідченнях не зазначалось. Ніхто із представників КП «Теплокомуненерго» не звертався за роз`ясненнями щодо вирішення питання про сплату ПДФО та ВЗ на виплачену заробітну плату працівникам підприємства.
До матеріалів кримінального провадження долучено копію акту від 08.04.2019 №19/11-28-13-04/00185330 «Про результати документальної планової виїзної перевірки Комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради з питань правильності обчислення, нарахування, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, за період з 01.01.2016 по 31.12.2018, дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнодержавне соціальне страхування за період з 01.01.2016 по 31.12.2018».
До Ленінського районного суду м.Кіровограда подано клопотання про призначення судово-економічної експертизи документів по кримінальному провадженню №32018120010000058. Отримано відповідну ухвалу.
На адресу Черкаського відділення Київського науково- дослідного інституту судових експертиз направлено матеріали кримінального провадження №32018120010000058 для проведення судово-економічної експертизи. Експертиза проведена.
До матеріалів кримінального провадження долучено висновок судово-економічної експертизи №1242/19-23, 1355/19-23 від 20.06.2019, яким підтверджується висновки акту від 08.04.2019 №19/11-28-13-04/00185330.
На адресу сектору боротьби з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області направлено службову записку щодо проведення аналізу руху коштів по рахунках КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради. Відповідь отримано.
Винесено постанову про перекваліфікацію складу кримінального правопорушення у кримінальному провадженні з ч.3 ст.212 КК України на ч.2 ст.212 КК України.
На адресу юридичного управління ГУ ДПС у Кіровоградській області направлено на виконання службову записку щодо надання відомостей про стан оскарження ППР № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , №0000551304 від 24.04.2019. Відповідь не надано.
На адресу КЗ «Олександрійська психіатрична лікарня» направлено запит щодо надання відомостей щодо перебування на стаціонарному лікуванні колишнього заступника головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_6 . Відповідь не надано.
На даний час під час досудового розслідування не представилося можливим додатково допитати колишнього заступника головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_6 , яка була відповідальна за нарахування та сплату ПДФО та військового збору.
Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 28.11.2019, але завершити його до вказаного строку не представляється можливим, у зв`язку із складністю провадження, а також тим, що по кримінальному провадженню необхідно виконати ряд слідчих дій та прийняти ряд процесуальних рішень: допитати колишнього заступника головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_6 , яка була відповідальна за нарахування та сплату ПДФО та військового збору; допитати директора КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_1 з питань придбання та використання товарно-матеріальних цінностей; допитати головного бухгалтера КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради ОСОБА_2 з питань придбання та використання комунальним підприємством ТМЦ; встановити та допитати постачальників товарно-матеріальних цінностей в адресу КП «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради з метою підтвердження або спростування поставок ТМЦ; після отриманих необхідних доказів прийняти рішення щодо закінчення досудового розслідування.
З посиланням на викладені обставини зазначається про необхідність продовження строку досудового розслідування.
Слідчий на розгляд клопотання не з`явився, звернувся з заявою про розгляд справи без його участі, просив клопотання задовольнити.
Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Так, відповідно до ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;
2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно ч.1 ст.294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Стаття 9 КПК України вказує, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Статтею 28 КПК України однією з засад кримінального провадження визначено дотримання розумних строків його здійснення.
Слідчий суддя, перевіривши клопотання сторони обвинувачення про продовження строків досудового розслідування в рамках кримінального провадження № 32018120010000058 від 28.11.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212 КК України та матеріали, долучені до клопотання, приходить до переконання, що подане клопотання є обґрунтованим, належним чином вмотивованим та таким, яке в повній мірі відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчий суддя вважає й обґрунтованими доводи сторони обвинувачення в частині наявності обставин, які перешкоджали здійснити вищевказані процесуальні дії раніше, до закінчення строку досудового розслідування.
З урахуванням викладеного, враховуючи конкретні обставини кримінального провадження, ті обставини, що дванадцятимісячний строк досудового розслідування спливає 28.11.2019 року, разом з тим здійснити зазначені у клопотанні процесуальні дії у передбачений законом строк не надається можливим з об`єктивних причин, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання сторони обвинувачення підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 219, 294-295-1,369-372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мигловця О.М. у кримінальному провадженні № 32018120010000058 від 28.11.2018 року про продовження строку досудового розслідування задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №32018120010000058 від 28.11.2018 , строком на 2 (два) місяці, тобто до 28.01.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ленінського
районного суду м. Кіровограда Андрій Віталійович Загреба