Рішення № 85996311, 03.10.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2019
Номер справи
400/2101/19
Номер документу
85996311
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 жовтня 2019 р. № 400/2101/19 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Брагар В. С. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом:Приватного підприємства "Светолюкс-Николаев", вул. Космонавтів, 81/24, Миколаїв, 54056

до відповідача:Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6, Миколаїв, 54001

про:визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.04.2019 р. № 0042015005/30397329,

Приватне підприємство "Светолюкс-Николаев" звернулось до адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області з вимогою визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.04.2019 №0042015005/30397329.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що податковим органом проведена камеральна перевірка щодо своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Приватного підприємства "Светолюкс-Николаев" за березень, листопад 2017 року, жовтень, листопад 2018 року, якою встановлено порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України. За підсумками акта перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення - рішення від 23.04.2019 №0042015005/30397329.

Відповідач позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити. Свою позицію аргументував, тим, що за інформацією, яка є в базах даних ДФС, а саме даних Єдиного реєстру податкових накладних, позивачем порушено терміни реєстрації податкових накладних. Додатково відповідач вказав, що позивачем обґрунтовано обставини, які стосуються лише трьох податкових накладних, а саме податкові накладні від 23.10.2018 року № 3630, від 24.10.2018 року № 3661, від 24.10.2018 року № 3668 які зареєстровані 16.11.2018 року о 08:00 год, що не може бути підставою для визнання протиправним та скасувати всього податкового повідомлення-рішення від 23.04.2019 №0042015005/30397329, яким застосовано штрафні санкції за прострочення реєстрації податкових накладних № 855 від 07.03.2017 року, № 1047 від 29.03.20107 року, №345 від 16.11.2017 року, № 330 від 01.11.2017 року № 324 від 07.11.2017 року, № 328 від 10.11.2017 року, № 326 від 07.11.2017 року, № 3630 від 23.10.2008 року, № 3661 від 24.10.2018 року, № 3668 від 24.10.2018 року та № 4532 від 30.11.2018 року.

18.09.2019 року представник позивача надав до суду заяву про зменшення позовних вимог. Просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 23.04.2019 №0042015005/30397329 в частині застосування штрафних санкцій на суму 7373,31 грн., саме за несвоєчасну реєстрацію трьох податкових накладних від 23.10.2018 року № 3630, від 24.10.2018 року № 3661, від 24.10.2018 року № 3668 які зареєстровані 16.11.2018 року о 08:00 год.

Суд здійснив розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в них фактичні дані, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ГУ ДФС у Миколаївській області проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН за березень, листопад 2017 року, жовтень, листопад 2018 року.

За результатами перевірки було складено акт № 1275/14-29-50-05-06/30397329 від 29.03.2019р, яким встановлено порушення позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних передбаченого п.201.10 ст.201 ПК України.

За наслідками перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 23.04.2019 №0042015005/30397329, про застосування до позивача штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних на суму 7672, 41 гривень.

Не погоджуючись із висновками акту перевірки, 12.04.2019 року позивач подав до контролюючого органу заперечення, із зазначенням того, що саме 15.11.2018 року ними надіслано для реєстрації до ЄДРПН податкові накладні від 23.10.2018 року № 3630, від 24.10.2018 року № 3661, від 24.10.2018 року № 3668 на загальну суму 73733,06 грн. Єдине вікно подання електронних документів ДФС України отримало накладні в поштову скриньку, відповідно до повідомлень про отримання звітності. В запереченнях на акт перевірки позивачем не заперечувався факт пропущення строків реєстрації податкових накладних в ЄДРПН на суму ПДВ 2988,2 грн.

За результатами розгляду заперечень змін до змісту та висновку акту перевірки не внесено.

Надаючи правову оцінку податковим повідомленням-рішенням, що оскаржуються, суд виходить із наступного.

Згідно з ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пп.16.1.3 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 (далі - ПК України) платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

-для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

-для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

-для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відтак платник податків зобов`язаний скласти та зареєструвати не пізніше п`ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як вбачається із матеріалів справи, саме 15.11.2018 року позивачем надіслано для реєстрації до ЄДРПН податкові накладні на загальну суму ПДВ 73733,06 грн. Єдине вікно подання електронних документів ДФС України отримало накладні на поштову скриньку, а саме:

-15.11.2018 року в 11:10 год позивачу надіслано повідомлення про отримання звітності, податкова накладна № 3668 сума ПДВ 1408, 10 грн. звіт 14020030397 329J1201009100000046911020181402.XML);

-15.11.2018 року в 11:09 год позивачу надіслано повідомлення про отримання звітності, податкова накладна № 3630 сума ПДВ 66604 грн. звіт 14020030397329 J1201009100000046711020181402.XML);

-15.11.2018 року в 11:10 год позивачу надіслано повідомлення про отримання звітності, податкова накладна № 3661 сума ПДВ 5720,96 грн. звіт 14020030397329 J1201009100000046811020181402.XML);

Пунктом 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України передбачено, що якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкової накладної в електронному вигляді відповідачем до позивача не направлялись та не надходили, а тому податкові накладні від 23.10.2018 року № 3630, від 24.10.2018 року № 3661, від 24.10.2018 року № 3668 зареєстровано позивачем саме 15.11.2018 року, тобто в передбачені законодавством терміни.

Згідно з ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено підстави застосування штрафних санкцій до позивача, а тому податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню в частині застосування штрафних санкцій на суму 7373,31 грн., а позов задоволенню в повному обсязі з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог.

На підставі ст. 139 КАС України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 1921,00 грн., сплачений при зверненні до суду.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.Позов Приватного підприємства "Светолюкс-Николаев" (вул. Космонавтів, 81/24, м. Миколаїв, 54056, код ЄДРПОУ 30397329) до Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, ідентифікаційний код 39394277) задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Миколаївській області від 23.04.2019 №0042015005/30397329 в частині застосування штрафних санкцій на суму 7373,31 грн.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Миколаївській області (ул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 39394277) на користь Приватного підприємства "Светолюкс-Николаев" (вул. Космонавтів, 81/24, м. Миколаїв, 54056, код ЄДРПОУ 30397329) судовий збір у розмірі 1921,00 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна ) гривня 00 копійок.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду , або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В. С. Брагар