
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
25 листопада 2019 року о/об 17 год. 15 хв.Справа № 280/4751/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» (72319, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Староміська, буд.17; код ЄДРПОУ 34421440)
до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» (надалі – позивач, ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ») до Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі – відповідач, ГУ ДПС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове новідомлення-рішення відповідача форми «ПС» від 13.09.2019 за №0000930505, яким нараховано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) в розмірі 95296,00 грн.
У позові зазначено, що контролюючий орган безпідставно застосував до позивача штраф за невиконання Запиту, так як Запит складено з порушенням вимог п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України оскільки у ньому не було зазначено щодо яких контрольованих операцій необхідно падати позивачу інформацію, детального переліку необхідних документів. Запит отримано позивачем - 03.06.2019. В Акті перевірки зазначено, що граничний термін подання документації - 02.07.2019. З розрахунку штрафу, доданого до податкового повідомлення-рішення, що оскаржується, вбачається, що штраф розраховано з 03.07.2019. Але даний строк визначено відповідачем помилково. Враховуючи приписи законодавства, граничним строком для подання документації з трансфертного ціноутворення, якщо б Запит був би оформлено з дотриманням всіх вимог законодавства, є 03.07.2019, та штрафні санкції повинні були бути розраховані відповідачем починаючи з 04.07.2019. Крім цього, з Розрахунку штрафу, вбачається, що податковим органом розраховано штрафні санкції наступним чином: за не виконання Запиту за звітний період 2016 рік нараховано штраф у сумі 41096,00 грн. (2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб); за не виконання Запиту за звітний період 2017 рік нараховано штраф у сумі 51200,00 грн. (2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Отже, встановивши під час перевірки вчинення позивачем одного правопорушення (у Висновку Акту перевірки зазначено, що перевіркою встановлено порушення ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України щодо несвоєчасного подання документації з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій зазначених у запиті ДФС на 16 днів), контролюючим органом до позивача застосовано дві окремі штрафні санкції за два окремі податкові періоди. Податковим органом був надісланий один Запит за період 2016-2017 років, проте нараховані дві окремі штрафні санкції за два окремі податкові (звітні) періоди за несвоєчасне подання документації з трансфертного ціноутворення. Тобто, фактично штрафні санкції нараховані за 32 календарних днів, в той час як Актом перевірки встановлено одне порушення у вигляді несвоєчасного подання документації на 16 календарних днів. Отже штрафні санкції відповідачем розраховані з суттєвими порушеннями норм діючого законодавства. За таких обставин, податкове повідомлення-рішення від 13.09.2019 за №0000930505 прийнято відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є протиправним та підлягає скасуванню.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що твердження позивача, що запит від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15 не містить чіткого переліку інформації, яка запитувалась, не містить інформації, що свідчила про порушення платником податкового законодавства, відповідно не відповідає вимогам ст.73 Податкового кодексу України, не відповідає фактичним обставинам. Крім того, твердження позивача, що оскільки запит є протиправним внаслідок чого останній вважає що його було звільнено від його виконання, не відповідає положеннями Податкового кодексу України. Листом від 26.06.2019 за №144 ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» надано пояснення стосовно вимог до запиту без надання документації з трансфертного ціноутворення. Відповідач звертає увагу, що все ж таки платником податків листом №170 від 19.07.2019, який надійшов до ГУ ДФС у Запорізькій області 19.07.2019 (з пропуском строку встановленого приписами Податкового кодексу України) було надано документацію з трансфертного ціноутворення по контрольованим операціям здійсненим в 2016 та 2017 роках. Взагалі позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення, вимоги щодо визнання дій ГУ ДПС у Запорізькій області протиправними відсутні. Дата отримання платником запиту контролюючого органу - 03.06.2019. Граничний термін подання документації - 02.07.2019. Документацію з ТЦ про контрольовані операції, здійснені у звітних періодах 2016-2017 років, подано ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» до ГУ ДФС у Запорізькій області окремо за кожний звітний період 19.07.2019, з порушенням вимог пп.39.4.4. п.39.4. ст.39 Податкового кодексу України. Не відповідає нормам чинного податкового законодавства твердження позивача, що контролюючим органом помилково визначено строк розрахунку штрафних санкцій. Оскільки, згідно з пп.39.4.4 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті, яка повинна містити інформацію, зазначену у підпункті 39.4.6 цього пункту. Тобто, в даному випадку законодавцем чітко встановлено початок перебігу строку для подання документації, тому посилання на норми ЦК України в даному є недоречним. Також не відповідає дійсності твердження, що нібито штрафну санкцію було нараховано за 32 дні. Оскільки в розрахунку до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення зазначено кількість календарних днів несвоєчасного подання - 16 днів. В даному випадку подання документації відбувалось за 2 роки, а саме: за 2016 та 2017 роки. Відповідач вважає що податкове повідомлення-рішення №0000930505 від 13.09.2019 правомірне та штрафні санкції розраховані відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідач проти позову заперечував.
Ухвалою судді від 01.10.2019 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 28.10.2019.
Ухвалою суду від 28.10.2019 відкладено розгляд справи на 25.11.2019.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
У запиті Державної фіскальної служби України від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15 на адресу позивача зазначено: «… Державна фіскальна служба України відповідно до пп.39.4.4 п.39.4 ст.39, п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України (надалі - Кодекс) звертається щодо подання документації з трансфертного ціноутворення про контрольовані операції, здійснені ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» за 2016-2017 роки згідно з поданими звітами про контрольовані операції. Зміст документації, яка подається платником податків на запит ДФС, встановлено пп.39.4.6 п.39.4 ст.39 Кодексу. Звертаємо увагу на надання копій контрактів щодо зазначених вище операцій відповідно до пп.«д» пп.39.4.6 п.39.4 ст.39 Кодексу. Враховуючи вимоги підпунктів 39.4.4 та 39.4.7 п.39.4 ст.39 Кодексу, документація з трансфертного ціноутворення подається протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту до ГУ ДФС у Запорізькій області (просп.Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, 69107). …».
Позивачем на вказаний запит Державної фіскальної служби України від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15 надано відповідь листом від 26.06.2019 за №144 в якому зазначено: «… Згідно п.73.3 ст.73 ПКУ Контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. … Аналіз даної норми чітко вказує на те, що підставою на отримання документів та інформації запитуваної фіскальним органом, може бути лише без заперечний факт уже порушеного законодавства, а Ви не зазначили жодних відомостей про виявлені факти, які свідчать про можливі порушення. Крім того в зверненні Вих.24599/6/99-99-14-07-02-15 від 29.05.2019р., не визначений конкретний перелік документів, які підприємству потрібно надати, окрім згадки щодо надання копій експортних контрактів, по операціях які були подані у звітах про контрольовані операції за 2016-2017 роки. ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ», провадить господарську діяльність відповідно до вимог чинного законодавства України, повідомляє про повну готовність сприяти виконанню законних вимог та функцій ДФС та не відмовляється від надання інформації як тільки її конкретизують, які саме документи за списком повинно надати ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» Вам для розгляду. …» (а.с.22-23).
У листі позивача від 19.07.2019 за вих.№170 на адресу ГУ ДФС у Запорізькій області (вх.№55568/20 від 19.07.2019) зазначено: «… На Ваше звернення Вих.24559/6/99-99-14-07-02-15 від 29.05.2019р., щодо подання документації з трансфертного ціноутворення про контрольовані операції, здійснені ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» за 2016-2017 роки згідно з поданими звітами про контрольовані операції, надаємо Вам документацію з трансфертного ціноутворення за 2016-2017 роки. ...» (а.с.63).
26.07.2019 ГУ ДФС у Запорізькій області видано Наказ за №2654 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ»», в якому зазначено: «… На підставі пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, пп.78.1.2, пп.78.1.15 п.78.1 ст.78, ст.79 Податкового Кодексу України … у зв`язку з поданням 19.07.2019 документації з трансфертного ціноутворення на письмовий запит ДФС України від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15 з порушенням встановленого законом строку, наказую: 1.Провести документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ», код за ЄДРПОУ 34421440, з 12 серпня 2019 року тривалістю 1 робочий день. Перевірку провести з питання подання документації з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, здійснених у 2016 та 2017 роках, з порушенням вимог пункту 39.4 статті 39 Податкового Кодексу України …» (а.с.45).
У період з 12.08.2019 по 12.08.2019 ГУ ДФС у Запорізькій області проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» з питання подання документації з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, здійснених у звітних періодах 2016-2017 років, з порушенням п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України, за результатами якої складено Акт №496/08-01-14-05/34421440 від 14.08.2019 (надалі – Акт перевірки №496/08-01-14-05/34421440 від 14.08.2019) (т.1, а.с.12-14).
Як порушення в Акті перевірки №496/08-01-14-05/34421440 від 14.08.2019 зазначено: «… ІІІ.Описова частина. Відповідно до пп.39.4.4 ст.39, пп.73.3 ст.73 Кодексу до ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» ДФС України надіслано запит від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15 (далі - запит ДФСУ) щодо подання документації з трансфертного ціноутворення про контрольовані операції, здійснених з ТОВ "Агро Бизнес", Російська Федерація у звітних періодах 2016-2017 років згідно з поданими звітами про контрольовані операції. Дата отримання запиту ДФС України - 03.06.2019. Згідно з пп.39.4.4 ст.39 Кодексу платники податків подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті, протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту. Граничний термін подання документації - 02.07.2019. З дати отримання запиту ДФСУ до граничного терміну подання документації з трансфертного ціноутворення до ГУ ДФС у Запорізькій області ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» не надано. 19.07.2019 за вх.№555568/10 до ГУ ДФС у Запорізькій області подана документація (від 19.07.2019 вих.№170) з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті ДФС України. Таким чином, ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» то ГУ ДФС у Запорізькій області подав документацію з трансфертного ціноутворення про контрольовані операції, здійснені у звітних періодах 2016-2017 років з порушенням вимог пп.39.4.4 п.39.4 ст.39 Кодексу. …».
У висновку Акту перевірки №496/08-01-14-05/34421440 від 14.08.2019 зазначено: «Перевіркою встановлено порушення ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ»: пп.39.4.4 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України …, щодо несвоєчасного подання документації з трансфкртного ціноутворення щодо контрольованих операцій зазначених у запиті ДФСУ на 16 календарних днів від граничного терміну подання документації».
Результатом розгляду ГУ ДФС у Запорізькій області Акту перевірки №496/08-01-14-05/34421440 від 14.08.2019 стало прийняття відносно ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» податкового повідомлення-рішення №0000930505 від 13.09.2019, яким до позивача за платежем адміністративні штрафи та інші санкції (надходження коштів, контроль за справлянням яких закріплено за ГУ ДФС-рай.) застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 95296,00 грн. (а.с.10-11).
Судом досліджено Розрахунок штрафу ТОВ «РУСЛАН-КОМПЛЕКТ» до Акту перевірки №496/08-01-14-05/34421440 від 14.08.2019 (а.с.11).
У п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України зазначено: «39.4.Складення та подання звітності для податкового контролю … 39.4.4.На запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті. Документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті. … 39.4.6.Документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі) повинна містити таку інформацію: а) дані про особу (осіб), яка є стороною контрольованої операції, та про пов`язаних осіб платника податків (у звітному періоді, в якому здійснювалася контрольована операція, та на момент подання документації), а саме: контрагента (контрагентів) контрольованої операції; осіб, які безпосередньо (опосередковано) володіють корпоративними правами платника податків у розмірі 20 і більше відсотків; осіб, корпоративними правами яких у розмірі 20 і більше відсотків безпосередньо (опосередковано) володіє платник податків. Дані повинні бути такими, що дають змогу ідентифікувати таких пов`язаних осіб (включаючи найменування держав (територій), податковими резидентами яких є такі особи, код особи, встановлений у державі (країні) їх реєстрації) та розкривати інформацію щодо критеріїв визнання таких осіб пов`язаними; б) загальний опис діяльності групи компаній (включаючи материнську компанію та її дочірні підприємства), у тому числі організаційну структуру групи, опис господарської діяльності групи, політику трансфертного ціноутворення, інформацію про осіб, яким платник податків надає місцеві управлінські звіти (назва держави, на території якої такі особи утримують свої головні офіси); в) опис структури управління платника податків, схема його організаційної структури із зазначенням загальної кількості працюючих осіб та в розрізі окремих підрозділів платника податків станом на дату операції або на кінець звітного періоду; г) опис діяльності та стратегії ділової активності, що провадиться платником податків, зокрема, економічні умови діяльності, аналіз відповідних ринків товарів (робіт, послуг), на яких проводить свою діяльність платник податків, основні конкуренти; ґ) відомості про участь платника податків у реструктуризації бізнесу або передачі нематеріальних активів у звітному або попередньому році з поясненням аспектів цих операцій, що вплинули або впливають на діяльність платника податків; д) опис контрольованої операції та копії відповідних договорів (контрактів); е) опис товарів (робіт, послуг), включаючи фізичні характеристики, якість і репутацію на ринку, країну походження і виробника, наявність товарного знаку та іншу інформацію, пов`язану з якісними характеристиками товару (роботи, послуги); є) відомості про фактично проведені розрахунки у контрольованій операції (сума та валюта платежів, дата, платіжні документи); ж) чинники, які вплинули на формування та встановлення ціни, зокрема бізнес-стратегії сторін операції (за наявності), які істотно впливають на ціни товарів (робіт, послуг); з) функціональний аналіз контрольованої операції: відомості про функції осіб, що є сторонами (беруть участь) у контрольованій операції, про використані ними активи, пов`язані з такою контрольованою операцією, та економічні (комерційні) ризики, які такі особи враховували під час здійснення контрольованої операції; и) економічний та порівняльний аналіз: суму отриманих доходів (прибутку) та/або суму понесених витрат (збитку) внаслідок здійснення контрольованої операції, рівень рентабельності; обґрунтування вибору методу, який застосовано для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки", фінансового показника згідно з підпунктом 39.3.2.5 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті та сторони, що досліджувалася згідно з підпунктом 39.3.2.7 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті; обґрунтування вибору та інформація про зіставні операції (зіставних осіб) і джерела інформації, які використовувалися для аналізу; обґрунтування використання під час визначення діапазону рентабельності відповідно до підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті інформації за декілька податкових періодів (років) та розрахунок середньозваженого значення показника рентабельності; розрахунок діапазону цін (рентабельності); опис та розрахунок проведених коригувань згідно з підпунктом 39.2.2.1 підпункту 39.2.2 пункту 39.2 цієї статті. Фінансові показники, що використовувалися під час розрахунку показників рентабельності контрольованої операції, мають бути підтверджені даними бухгалтерського обліку та фінансової звітності сторони контрольованої операції, що досліджувалася згідно з підпунктом 39.3.2.7 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 цієї статті. У разі якщо стороною контрольованої операції здійснюється постачання (продаж) товарів, робіт, послуг, інших предметів за контрольованими операціями декільком особам, і для цілей встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу "витягнутої руки" здійснюється порівняння показника рентабельності такого постачальника, документація має містити опис алгоритму розподілу витрат постачальника, понесених для здійснення таких операцій, які враховуються під час розрахунку показника рентабельності. Такий опис має містити інформацію про економічне обґрунтування вибору алгоритму розподілу витрат, методику його застосування, а також фактичний розрахунок, здійснений відповідно до обраної методики; і) відомості про проведене платником податку самостійне пропорційне коригування податкової бази та сум податку відповідно до підпунктів 39.5.4 і 39.5.5 пункту 39.5 цієї статті (у разі його проведення). 39.4.7.Документація з трансфертного ціноутворення подається платником податків до контролюючого органу, зазначеного у запиті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. …».
Згідно з п.73.3 ст.73 Податкового кодексу контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити: 1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує; 2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати; 3) печатку контролюючого органу. Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб`єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; 2) для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу та/або для визначення рівня звичайних цін у випадках, визначених цим Кодексом; 3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків; 4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків: податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування; акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної; 5) у разі проведення зустрічної звірки; 6) в інших випадках, визначених цим Кодексом. Запит вважається належним чином врученим, якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. Платники податків та інші суб`єкти інформаційних відносин зобов`язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі проведення зустрічної звірки платники податків та інші суб`єкти інформаційних відносин зобов`язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту. Документальне підтвердження цієї інформації на вимогу контролюючого органу може бути надано в електронному або паперовому вигляді на вибір платника податків. У разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим - п`ятим цього пункту, платник податків звільняється від обов`язку надавати відповідь на такий запит. Інформація на запит контролюючого органу надається Національним банком України, іншими банками безоплатно у порядку і обсягах, встановлених Законом України "Про банки і банківську діяльність". Порядок отримання інформації контролюючими органами за їх письмовим запитом визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.120.4 ст.120 Податкового кодексу України несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та/або документації з трансфертного ціноутворення або несвоєчасне декларування контрольованих операцій у поданому звіті відповідно до вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу тягне за собою накладення штрафу (штрафів) у розмірі: двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання документації з трансфертного ціноутворення, визначеної підпунктами 39.4.6 та 39.4.8 пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.
За матеріалами справи 03.06.2019 позивач отримав запит Державної фіскальної служби України від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15. Протилежного позивач не довів.
На думку суду, Державною фіскальною службою України при надісланні позивачу запиту від 29.05.2019 за №24559/6/99-99-14-07-02-15 було дотримано приписи пп.39.4.4 п.39.4 ст.39, п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України.
У пп.39.4.6 п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України зазначено яку інформацію повинна містити документація з трансфертного ціноутворення (сукупність документів або єдиний документ, складений у довільній формі).
Звідси, суд вважає необґрунтовану аргументацію позивача щодо ненадання контролюючому органу документації з трансфертного ціноутворення, викладену у листі від 26.06.2019 за №144.
Тим паче, позивач 19.07.2019 самостійно таки надав до контролюючого органу документацію з трансфертного ціноутворення і позивачу було зрозуміло яка саме документація у нього запитувалась контролюючим органом.
У суду відсутні зауваження щодо здійсненого відповідачем розрахунку штрафної (фінансової) санкції у сумі 95296,00 грн.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повний текст судового рішення складено 28.11.2019.
Суддя О.О. Прасов