
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2019 року м. Житомир справа № 240/10192/19
категорія 112030100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання рішення протиправним, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про відмову у призначенні ОСОБА_1 дострокової пенсії за віком як дружині померлого під час проходження військової служби військовослужбовця ОСОБА_2 на підставі пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування";
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 дострокової пенсії за віком як дружині померлого під час проходження військової служби військовослужбовця ОСОБА_2 на підставі пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
В обґрунтування позову зазначила, що є дружиною померлого військовослужбовця. Досягнувши 52 річного віку та маючи страховий стаж 20 років 9 днів, звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, як дружині померлого військовослужбовця. Разом з тим, відповідачем було відмовлено у призначенні пенсії з огляду на те, що страховий стаж складає 17 років 2 місяці 24 дні, що є недостатнім. До стажу не зараховано періоди роботи з 17.04.1992 по 11.11.1993, з 12.11.1993 по 30.08.1994 та з 01.09.1994 по 01.02.1995, у зв"язку з виправленнями та недоліками у трудовій книжці. Вважає таку відмову протиправною, оскільки з даних трудової книжки можливо встановити факт роботи у зазначені періоди, а недоліки у оформленні покладаються на особу, яка її заповнює. Відповідальність за це не може покладатися на робітника.
Ухвалою від 20.09.2019 відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судове засідання на 22.10.2019.
10.10.2019 до суду надійшов відзив на позовну заяву. В обґрунтування відзиву зазначено, що період роботи в ТОВ "Тандем" не зараховано до загального стажу, у зв"язку з тим, що у трудовій книжці міститься виправлення в наказі про прийняття на роботу та відсутні номер наказу та дата звільнення з роботи. Також, період роботи в НПВО "Імпульс" не зараховано через невірні записи у трудовій книжці. Отже, страховий стаж становить 17 років 1 місяць. Крім того, в разі зарахування зазначених періодів, страховий стаж буде становити 19 років 10 місяців 15 днів, що є недостатнім для призначення пенсії. (а.с.61-62)
22.10.2019 позивачем подано відповідь на відзив. У відповіді зазначив, що з урахуванням періодів роботи з 17.04.1992 по 11.11.1993, з 12.11.1993 по 30.08.1994 та з 01.09.1994 по 01.02.1995, загальний страховий стаж складає 20 років 9 днів.(а.с.86)
В судовому засіданні оголошено перерву до 25.11.2019.
21.11.2019 відповідачем подано уточнення до відзиву, в якому зазначено, що під час винесення рішення було помилково включено період з 03.10.2015 по 30.11.2015, за які Управлінням соціального захисту населення Богунського району м.Житомира були сплачені внески. Після коригування вказаних сум, дані періоди були виключені, як такі, що не підлягають зарахуванню, оскільки особа, за яким здійснювався догляд ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.113-114)
В судовому засіданні позивач та представник позивача позов підтримали.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував з підстав, викладених у письмовому відзиві та уточненні до відзиву.
Усною ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання від 22.10.2019 суд перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Згідно довідки Управління соціального захисту населення Богунського району Депаратменту соціальної політики Житомирської міської ради від 18.06.2018 №2643/05 та довідки Житомирського ОВК від 25.01.2019 №СЗ/444 ОСОБА_1 встановлено статус особи, на яку відповідно до п.1 ст.10 поширюється чинність Закону "України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за загиблого 11.04.2018 чоловіка ОСОБА_2 - учасника бойових дій, який загинув внаслідок захворювання, контузії чи каліцтва, травми, одержаного під час захисту Батьківщини. (а.с.31)
ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих ветеранів війни, що підтверджується копією посвідчення УСЗН Богунського району Серії НОМЕР_1 від 18.06.2018. (а.с.34)
12.07.2019 ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про призначення дострокової пенсії за віком на підставі п.4 ч.1 ст. 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". (а.с.134)
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду у Житомирській області від 17.07.2019 №063350003091 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", у зв"язку з відсутністю необхідного страхового стажу (26 років). (а.с.133)
19.07.2019 відповідачем у листі №20494/03.5 повідомлено про відмову у призначенні пенсії через відсутність необхідного стажу роботи (20 років) та через відсутність підстав для призначення дострокової пенсії за віком згідно ст.115 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування". Підставою для відмови зазначено те, що період роботи в ТОВ "Тандем" з 17.04.1992 по 30.08.1994 не зараховано до загального страхового стажу, у зв"язку з тим, що у трудовій книжці записи проведені невірно, а саме: виправлення в наказі про прийняття на роботу та відсутній номер наказу при звільненні з роботи. Також не зараховано період роботи з 01.09.1994 по 01.02.1995 в НПВО "Імпульс" у зв"язку з тим, що у трудовій книжці записи проведені невірно.(а.с.21-22)
Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Частиною 1 ст. 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, визначені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.03.2003 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон №1058).
Статтею 1 Закону № 1058-IV встановлено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року не менше 26 років.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 115 Закону № 1058-IV, право на призначення дострокової пенсії за віком мають: військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов`язків військової служби (службових обов`язків), або внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов`язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов`язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов`язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Таким чином, для виникнення в позивача права на призначення дострокової пенсії відповідно до статті 115 Закону № 1058-IV є досягнення віку 50 років та підтвердження наявності страхового стажу роботи 20 років.
Відмовляючи позивачу у призначенні дострокової пенсії за віком відповідно до ч.4 ст.115 Закону відповідач виходив з відсутності 20-річного стажу, оскільки період роботи в ТОВ "Тандем" з 17.04.1992 по 30.08.1994 не зараховано до загального страхового стажу, у зв"язку з тим, що у трудовій книжці записи проведені невірно, а саме: виправлення в наказі про прийняття на роботу та відсутній номер наказу при звільненні з роботи та не зараховано період роботи з 01.09.1994 по 01.02.1995 в НПВО "Імпульс" у зв"язку з тим, що у трудовій книжці записи проведені невірно.
Крім того, у судовому засіданні представник відповідача вказав на те, що період з 03.10.2015 по 30.11.2015, також не підлягає зарахуванню, оскільки особа, за якою здійснювала догляд ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Суд критично оцінює такі доводи, з огляду на таке.
В силу приписів ч. 1 ст. 24 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-ІV страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст. 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
За нормами Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 підтвердження страхового стажу для призначення пенсії здійснюється:
- за період до 01.01.2004 - на підставі документів про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637: трудової книжки, документів про навчання на денній формі - диплом, атестат чи посвідчення, свідоцтва про народження дітей, військового квитка, довідки організацій чи архівних установ у разі, якщо відповідні записи у трудовій книжці відсутні або містять виправлення;
- за період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Стаття 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлює, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів уній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.20 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 "Про затвердження порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній" у тих випадках коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.
Відповідно до п.2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України №58 від 29.07.1993 року, усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються арабськими цифрами (число і місяць двозначними). Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
Так, у трудовій книжці позивача у записі 18,20 містяться виправлення в наказі про прийняття на роботу в ТОВ "Тандем" при зазначенні місяця на 17.04.1992" та в даті наказу про звільнення " 30.08.1994" в частині зазначення року.
Крім того, у трудовій книжці у графі 22 при звільненні позивача з 01.02.1995 з НПВО "Імпульс" відсутня печатка підприємства. (а.с.16-17)
На підставі зазначених недоліків позивачу не зараховано 2 роки 9 місяців 15 днів.
В судовому засіданні був допитаний свідок ОСОБА_3 , який пояснив, що у період з 01.07.1994 по 20.12.1994 працював у НПКО "Імпульс" разом з ОСОБА_1 , яка працювала на посаді менеджера.
Зазначені обставини підтверджуються копією трудової книжки свідка. (а.с.23-24)
Пунктом 2.6 Інструкції встановлено, що у разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис. Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов`язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу.
З наведеного слідує, що позивач не несе відповідальності за заповнення трудової книжки, оскільки записи у його трудову книжку вносяться відповідальним працівником підприємства, а не особисто позивачем, більше того, недоліки її заповнення не є підставою вважати про відсутність стажу позивача за спірний період.
Отже, суд вважає доводи відповідача щодо не зарахування до загального трудового стажу позивача спірних періодів роботи з таких підстав, як виправлення та не засвідчення відповідною печаткою наказу в записі в трудовій книжці безпідставними, оскільки відповідальність за правильність ведення трудових книжок покладена на власника підприємства, установи чи організації або уповноважений ним орган, а не на працівника.
Більш того, суд враховує правову позицію Верховного Суду у постановах від 24.05.2018 року у справі № 490/12392/16-а, відповідно до якої, працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини підприємства не може бути підставою для позбавлення особи конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань нарахування/призначення пенсії.
Відтак, враховуючи викладене та покази свідка, суд дійшов висновку, що періоди роботи позивача з 17.04.1992 по 11.11.1993, з 12.11.1993 по 30.08.1994 та з 01.09.1994 по 01.02.1995 підлягають зарахуванню до його загального страхового стажу для нарахування/призначення пенсії, а тому відмова відповідач у цьому є протиправною.
Щодо посилань представника відповідача на відмову у зарахуванні до страхового стажу період з 03.10.2015 по 30.11.2015, оскільки особа, за якою здійснювала догляд ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Абзацом 1 ч.3 ст. 24 Закону № 1058-IV визначено, що страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків з урахуванням сум страхових внесків, сплачених виходячи з мінімальної заробітної плати, є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону № 1058-IV персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування.
На кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 22 Закону № 1058-IV відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку, використовуються виконавчими органами Пенсійного фонду серед іншого для: підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; обчислення страхових внесків; визначення права застрахованої особи або членів її сім`ї на отримання пенсійних виплат згідно з цим Законом; визначення розміру, перерахунку та індексації пенсійних виплат, передбачених цим Законом; надання застрахованій особі на її вимогу або у випадках, передбачених цим Законом та Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".
Згідно з ч.6 ст. 20 Закону № 2464-VI відомості про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, використовуються для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням.
Отже, обрахунок страхового стажу належить до повноважень територіальних органів Пенсійного фонду виключно за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Так, згідно довідки УСЗН Богунського району від 23.07.2018 №3194/07, ОСОБА_1 перебувала на обліку та отримувала компенсаційну плату як особа, яка доглядала за престарілим, в тому числі з 02.07.2012 по 02.10.2015. (а.с.115)
Згідно копії свідоцтва про смерть, особа, за якою позивач здійснював догляд - ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.116)
Згідно службової записки №140 від 30.07.2019 начальника управління застосування пенсійного законодавства безпідставно зараховано до загального стажу період з 03.10.2015 по 30.11.2015. Запити на скореговані індивідуальні відомості про застраховану особу відсутні. (а.с.120)
Так як стверджує представник відповідача, при винесенні рішення про відмову у призначенні позивачу дострокової пенсії, було помилково включено період з 03.10.2015 по 30.11.2015, за які управлінням соціального захисту населення Богунського району сплачено страхові внески.
Згідно наданого відповідачем розрахунку страхового стажу, після виявлення помилки та коригування таких сум, даний період був виключений.
Разом з тим, відповідно до виписки з персональної облікової картки застрахованої особи Форми ОК-5 на ОСОБА_1 , сформованої 12.06.2018, за звітний рік 2015 у жовтні та листопаді 2015 року містяться відмітки про кількість днів стажу (61 день) та сплату страхових внесків, страхувальник - УПСЗН Богунської районної ради м.Житомира. (а.с.131)
Тобто , ще у 2018 році відповідачу була відомі зазначені відомості, проте будь-яких коригувань до облікової картки про застраховану особу не було внесено.
Враховуючи те, що будь-яких коригувань про страховий стаж позивача за період з 03.10.2015 по 30.11.2015 до повторного звернення позивача із заявою про призначення пенсії у липні 2019 року до облікової картки про застраховану особу не вносилось, а лише внесено після прийняття спірного рішення, суд вважає, таке рішення протиправним.
Більш того, зазначені обставини не були підставою для відмови позивачу у призначенні дострокової пенсії.
Щодо посилань позивача на протиправність не зарахування до страхового стажу травень-червень 2009 по догляду за інвалідом, суд такі доводи до уваги не приймає, оскільки відповідно до довідки Форми ОК-5 у зазначені місяці відсутні дні стажу та відомості про сплату страхових внесків. Посилання на проживання позивача за однією адресою з ОСОБА_4 не є підставою зарахування до страхового стажу.
Крім того, згідно довідки УСЗН Богунського району Житомирської міської ради від 23.07.2018 №3194 ОСОБА_1 перебувала на обліку та отримувала компенсаційну виплату у 2009 році лише до 15.04.2009 та з 15.07.2009 по 13.07.2011. (а.с.115)
Враховуючи встановлену судом протиправність рішення про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком як дружині померлого під час проходження військової служби військовослужбовця ОСОБА_2 на підставі пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", суд дійшов висновку про наявність підстав для його скасування.
Позовні вимоги в частині зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області прийняти рішення про призначення ОСОБА_1 дострокової пенсії за віком як дружині померлого під час проходження військової служби військовослужбовця ОСОБА_2 на підставі пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" не підлягають задоволенню з огляду на те, що питання призначення та нарахування та виплати пенсії належить до дискреційних повноважень саме органів Пенсійного фонду України, а тому суд не вправі втручатись в діяльність цього органу, а лише перевіряє додержання ним вимог чинного законодавства.
Дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов`язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених проектом нормативно-правового акта.
Отже, дискреційне право органу виконавчої влади обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що достатнім та ефективним способом захисту порушених прав позивача є зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 12.07.2019 та прийняти рішення з урахуванням висновків суду у даній справі, з огляду на що, позов задовольняє частково.
Керуючись статтями 242,246,295 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) від 17.07.2019 №063350003091 про відмову у призначенні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) дострокової пенсії за віком як дружині померлого під час проходження військової служби військовослужбовця ОСОБА_2 на підставі пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.О.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) від 12.07.2019 про призначення пенсії та прийняти рішення, з урахування висновків суду у справі.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Капинос