Ухвала суду № 85992412, 29.11.2019, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
29.11.2019
Номер справи
711/9217/19
Номер документу
85992412
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/9217/19

Провадження № 2-а/711/239/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.11.2019 м. Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про перерахунок та виплату пенсії, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся у Придніпровський районний суд м. Черкаси із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, у якому просить: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо зменшення відсоткового значення розміру його пенсії з 86 % до 70% сум грошового забезпечення починаючи з 01.01.2018, а також щодо неврахування при перерахунку пенсії щомісячних додаткових сум грошового забезпечення (підвищення, надбавки, доплати, премія) починаючи з 01.01.2018; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок його пенсії відповідно до статей 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 86% сум грошового забезпечення, у тому числі із урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки: за кваліфікацію - 5 % посадового окладу; за службу в умовах режимних обмежень - 15 % посадового окладу; за виконання особливо важливих завдань - 65 % сум посадового окладу, окладу за військове звання і надбавки за вислугу років; премія – 10 %) та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо не підвищення його пенсії з 01.01.2018 у зв`язку з індексацією грошових доходів населення; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області провести з 01.01.2018 індексацію його пенсії відповідно до статті 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», та здійснити виплату перерахованої пенсії з урахуванням індексації; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо зменшення розміру його пенсії за рахунок виплати з 01.01.2018 - 50 % суми підвищення пенсії, з 01.01.2019 - 75 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок його пенсії відповідно до статті 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб» з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум; зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, відповідно до статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», та на підставі Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» здійснити йому нарахування грошової компенсації втрати частини доходів (за несвоєчасно виплачену пенсію) на визначену у цій заяві суму недоплати (273086,76 грн.) пенсії та здійснити виплату компенсації.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що адміністративний позов подано з порушенням вимог КАС України.

Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах (ст. 1 КАС України).

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 3 ст. 3 КАС України).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України, адміністративний суд - це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

За положеннями частин 3, 4 статті 6 КАС України, звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

Статтею 20 КАС України (в редакції від 03.10.2017, що діє з 15.12.2017), визначено предметну підсудність адміністративних судів, зокрема, - місцевому загальному суду як адміністративному суду. підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Таким чином, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, а також встановлені обставини, суддя вважає, що дану справу необхідно за підсудністю передати до Черкаського окружного адміністративного суду, оскільки даний спір не відноситься до предметної юрисдикції Придніпровського районного суду м. Черкаси, як місцевого адміністративного суду.

На думку суду, таке рішення суду повністю відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод про те, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов?язків цивільного характеру.

Так, у справі «Сокуренко і Стригун проти України» Європейський Суд з прав людини висловив міркування у пункті 24 про те, що як було встановлено фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.

Отже, відповідність вимозі «суд встановлений законом» передбачає існування та дотримання таких передумов: законодавча основа створення та функціонування суду; діяльність суду на підставі та відповідно до норм закону; реалізація судом визначених законом повноважень у спосіб, передбачений законом, тобто з дотриманням процесуальних правил.

Крім того, відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 3, 4, 5, 6, 20, 22, 25, 29, 30, 160, 161, 171, 294 КАС України суддя, -

у х в а л и в :

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання, зазначене у заяві: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (код ЄДРПОУ 21366538, місцезнаходженняч: вул. Смілянська, буд. 23 ,м. Черкаси) про перерахунок та виплату пенсії, - за підсудністю передати до Черкаського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299 цього Кодексу.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (п. 15.5 Розділу VII «перехідні положення» КАС України).

Повний текст ухвали складено 29.11.2019.

Суддя: С. М. Позарецька