
Дата документу 26.11.2019
Справа № 334/7229/19
Провадження № 3/334/1822/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
26 листопада 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Гнатюк О.М., за участю представника Запорізької митниці ДФС Гереги К.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Запорізької митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 484 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
25.07.2019 до Запорізької митниці ДФС надійшов лист Головного управління ДФС у Запорізькій області від 25.07.2019 № 5296/7/08-01-21-06 (вх. № 265/71-19 від 25.07.2019) з матеріалами перевірки у відношенні громадянки ОСОБА_1 , в діях якої вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 Митного кодексу України.
Так, 20.06.2019 в м. Запоріжжя начальником відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Пироговим С.О. було складено Протокол огляду, в якому зазначено, що 20.06.2019 о 10 год.10 хв. ОСОБА_1 здійснювала реалізацію тютюнових виробів іноземного виробництва в торгівельному кіоску за адресою: АДРЕСА_2 . Запоріжжя, вул. Хортицьке шосе, 44а. В Протоколі огляду від 20.06.2019 зазначено, що «Зауважень та доповнень не надходило», що громадянка ОСОБА_1 засвідчила особистим підписом. Копія Протоколу огляду від 20.06.2019 отримана ОСОБА_1 , що засвідчено її особистим підписом.
Згідно пояснення від 20.06.2019, ОСОБА_1 пояснила, приблизно з травня 2019 року займається реалізацією тютюнових виробів іноземного виробництва без марок акцизного податку України, вказану продукцію вона купляла у різних невідомих їй осіб на базарі «Анголенко» у місті Запоріжжя. 20.06.2019 року під час здійснення реалізації тютюнових виробів без марок акцизного податку України, до неї підійшли співробітники податкової міліції, пред`явили свої службові посвідчення, після чого, в присутності понятих, склали відповідний протокол, згідно якого було вилучено усі тютюнові вироби, що знаходились на реалізації.
Разом з матеріалом від 25.07.2019 за № 5296/7/08-01-21-06 (вх. № 265/71-19 від 25.07.2019) співробітниками ГУ ДФС у Запорізькій області були передані в Запорізьку митницю ДФС тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка, а саме: тютюнові вироби - цигарки «Прима Люкс» - 10 пачок; тютюнові вироби - цигарки «Brooks Black» - 10 пачок.
З метою з`ясування обставин, за яких ОСОБА_1 придбала, зберігала та реалізовувала тютюнові вироби, вилучені у неї Протоколом огляду від 20.06.2019, ОСОБА_1 було направлено запрошення про прибуття 21.08.2019 до Запорізької митниці ДФС для надання пояснень. Відповідно до відомостей, наявних на інтернет-сайті Укрпошти, запрошення Запорізької митниці ДФС було вручено ОСОБА_1 , яка до митниці для надання пояснень не з`явилась та повідомлень від неї не надходило.
В ході провадження у справі, з метою з`ясування обставин вчинення порушення митних правил, виникла необхідність у відібранні пояснень від ОСОБА_2 . Так, на адресу ОСОБА_3 була направлена повістка про явку до Запорізької митниці ДФС 10.09.2019., однак, правопорушниця до митниці не прибула.
Таким чином, ОСОБА_1 придбала, зберігала та реалізовувала вищезазначені тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразку, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
21.08.2019 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0124/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 484 МК України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, про місце і час розгляду справи належним чином була повідомлена. Будь-яких клопотань про відкладення розгляду справи від неї не надходило.
Представник Запорізької митниці ДФС у судовому засіданні просив прийняти рішення щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у відповідності до ст. 484 МК України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 515 МК України, в справі про порушення митних правил № 0124/11200/19 було призначено товарознавчу експертизу. Вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку № 142005901-1011 від 03.10.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 648 грн.
У відповідності до п. 15 та п. 61 ч. 1 ст. 4 МК України, товари в розумінні митного законодавства України, поділяються на іноземні - що не є українськими відповідно до п. 61 та українські - які повністю отримані (вироблені) на митній території України та які не містять товарів, ввезених із-за меж митної території України.
Іноземний статус походження товарів - предметів ПМП у справі, підтверджується маркуванням, нанесеним на самих товарах (країна виробництва, найменування виробника, штрих код країни походження, а в окремих випадках і акцизною маркою країни виробника).
Відповідно до Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством (ч. 4 ст. 11 Закону); імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій (ст. 15 Закону).
Відповідно до п. 14.1.107 ст. 14 Податкового кодексу України, марка акцизного податку – спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Згідно п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
У відповідності до вимог ст. 226.11 Податкового кодексу України, ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється.
Відповідно до ст. 227.1 Податкового кодексу України, при ввезенні на митну території України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.
Відповідно до ст. 227.6 Податкового кодексу України, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
Згідно п. 3 ст. 228 Податкового кодексу України, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0124/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 22.08.2019 року становить – 0,001458 Євро.
Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів.
Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0124/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач - Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП суд стягує зі ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 гривні 20 копійок.
Керуючись ст. 484 МК України -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України і призначити їй покарання у вигляді конфіскації товарів – предметів порушення митних правил: тютюнові вироби - цигарки "Прима Люкс" - 10 пачок; тютюнові вироби - цигарки "Brooks Black" - 10 пачок.
Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
На підставі ст.ст. 519, 520 МКУ стягнути зі ОСОБА_1 на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 3 (три) гривні 71 копійка.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Гнатюк