
Справа 573/2123/19
Номер провадження 3/573/921/19
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
29 листопада 2019 року м. Білопілля
Суддя Білопільського районного суду Сумської області Черкашина М.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління державного агентства рибного господарства у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Суми, мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 4 ст. 85 КУпАП,
В С Т А Н О В И ЛА:
13 листопада 2019 року до Білопільського районного суду надійшов протокол № 000699/818 від 20 вересня 2019 року про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно вищевказаного протоколу було встановлено, що 20 вересня 2019 року о 15 год. 10 хв. гр. ОСОБА_1 , який керував автомобілем марки ВАЗ-2106 з водойми біля с. Новоандріївка Білопільського району був зупинений працівниками поліції. У відповідності до ст. 264 КУпАП при огляді автомобіля було виявлено заборонені знаряддя лову, а саме: сітки у мокрому вигляді в кількості 3 шт., риба, яка знаходилась в пластмасовому тазу, загальною вагою 25 кг (риба: карась сріблястий в кількості 99 шт.), резиновий човен у розкладеному вигляді, весла, пристосування для лякання риби з метою її швидкого потрапляння у сітки. Таким чином, ОСОБА_1 заподіяв рибному господарству України збитки на суму 1 683 грн.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 3,15 «Правил любительського та спортивного рибальства», ст. ст. 7, 63 Закону України «Про тваринний світ», за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
В суд ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином був сповіщений про час, день та місце розгляду справи, причини неявки не повідомив.
З урахуванням позиції Європейського суду з прав людини, сформованої у справі «Пономарьов проти України», де зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження та що заявник має сприяти розгляду справи, оскільки він є найбільш зацікавленим в її розгляді, керуючись ст. 294 КУпАП, вважаю за можливе розглянути матеріали адміністративної справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Повно, всебічно і об`єктивно дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, приходжу до висновку, що в діях останнього вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із Законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Положеннями ч. 1 ст. 256 КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими судом письмовими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 000699/818 від 20 вересня 2019 року, який за своїм змістом відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, опис-оцінкою, приймальним актом № 146/19-5 від 23 вересня 2019 року, опис - об`єктів лову, вилучених у порушника від 20 вересня 2019 року, розпискою про прийняття на зберігання вилучених об`єктів лову (добування) від 20 вересня 2019 року, розрахунком розміру шкоди, заподіяної незаконним виловом риби від 20 вересня 2019 року, такси.
Всі зазначені докази не викликають сумнівів у їх достовірності та допустимості.
Таким чином, суд, оцінюючи наявні у матеріалах справи докази з точки зору належності, допустимості, достатності та взаємозв`язку, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і неупередженому дослідженні всіх обставин справи, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, знайшла своє підтвердження в суді.
У відповідності до ст. 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
За ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
При визначенні виду та міри стягнення, у відповідності до положень ст. ст. 23, 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини та відношення до скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави з конфіскацією знарядь лову.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 85, ст. ст. 33, 40-1, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И ЛА:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 340 (триста сорок) гривень без конфіскації незаконно добутих водних живих ресурсів з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави збитки, заподіяні рибному господарству у розмірі 1 683 (одну тисячу шістсот вісімдесят три) грн. 00 коп. на р/р UA 148999980000033114331018062 УК Білопільському районі (с. Терещенки), 24062100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38020201, Державне казначейство України (ЕАП).
Конфіскувати на користь держави знаряддя лову – сітку із сіткоснастевого матеріалу в кількості 3 шт.: L-50 м.; h – 1,5 м, d – 45 мм, які знаходяться на зберіганні рибоохоронного патруля Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області за адресою: м. Суми, вул. Першотравнева, 29.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а в разі, якщо судове рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його постановлення.
Суддя