Постанова № 85961738, 28.11.2019, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
28.11.2019
Номер справи
623/4152/19
Номер документу
85961738
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Номер справи 623/4152/19

Номер провадження 3/623/888/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2019 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Бєссонова Т.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Міжрайонного ВДВС по Барвінківському, Борівському, Ізюмському районах та місту Ізюм ГТУЮ у Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.І зюму Харківської області, громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , контактний телефон: НОМЕР_2 , до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП протягом року не притягувалась,

за ч.1 ст.183-1 КУпАП.

ВСТАНОВИВ:

17 жовтня 2019 року до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 183-1 КУпАП

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 48883716 від 16.10.2019 року при примусовому виконанні виконавчого листа № 623/1357/14ц, виданого Ізюмським міськрайонним судом Харківської області 29 січня 2015 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 3/8 частин від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , у період з 06.02.2018 по 16.10.2019 не сплачував аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого утворилась заборгованість в розмірі 21127 грн. 85 коп., що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 183-1 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 48883899 від 16.10.2019 року при примусовому виконанні виконавчого листа № 623/1357/14ц, виданого Ізюмським міськрайонним судом Харківської області 29 січня 2015 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 3/8 частин від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , у період з 06.02.2018 по 16.10.2019 не сплачував аліменти на утримання дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , внаслідок чого утворилась заборгованість в розмірі 21127 грн. 85 коп., що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 183-1 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 48883814 від 16.10.2019 року при примусовому виконанні виконавчого листа № 623/1357/14ц, виданого Ізюмським міськрайонним судом Харківської області 29 січня 2015 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі 3/8 частин від усіх видів заробітку (доходу) щомісячно, встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , у період з 06.02.2018 по 16.10.2019 не сплачував аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , внаслідок чого утворилась заборгованість в розмірі 21127 грн. 85 коп., що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 183-1 КУпАП.

У відповідності до ст. 36 КУпАП справи про адміністративне правопорушення: № 623/4152/19, провадження 3/623/888/2019; № 623/4153/19, провадження 3/623/889/2019 та № 623/4154/19, провадження 3/623/890/2019про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.183-1 КУпАП було об`єднано в одне провадження та присвоєно справі № 623/4152/19, провадження 3/623/888/2019.

Належним чином повідомлена про день, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в судове засіданні не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила, заяв та клопотань до суду не надавала.

Відповідно до вимог частини другої статті 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 183-1 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою. Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушника як це передбачено приписами частини першої статті 268 КУпАП.

У рішенні ЄСПЛ по справі "Пономарьов проти України" від 03 квітня 2008 року судом було визначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (див., mutatis mutandis, рішення у справі "Олександр Шевченко проти України" (AleksandrShevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року). (п.41 Рішення).

Зважаючи на стислі строки розгляду справи, те, що судом здійснені заходи з повідомлення правопорушника про дату, час та місце розгляду справи були належними, а правопорушниця мала бути заінтересована для вжиття заходів для явки до суду, то суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю правопорушниці за наявними у справі документами.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушенняі, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт правопорушення підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення № 48883716 від 16.10.2019 року, № 48883899 від 16.10.2019 року, 48883814 від 16.10.2019 року, складеними головним державним виконавцем Міжрайонного ВДВС по Барвінківському, Борівському, Ізюмському районах та місту Ізюм ГТУЮ у Харківській області Харіною Я.І., письмовими поясненнями правопорушниці ОСОБА_1 , копією виконавчого листа, копіями постанов про відкриття виконавчого провадження, розрахунками заборгованості по стягненню аліментів.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч.1 ст.183-1 КУпАП, як несплата аліментів на утримання дітей, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до ч.1 ст.183-1 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Відповідальність за вказане правопорушення була встановлена Верховною Радою України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №2234-УІІІ від 7 грудня 2017 року, який набув чинності через місяць з дня опублікування, а саме 6 лютого 2018 року.

Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

Згідно з ч. 1, 2 ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

Оскільки, згідно протоколів про адміністративні правопорушення № 48883716 від 16.10.2019 року, № 48883899 від 16.10.2019 року, 48883814 від 16.10.2019 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дітей, вчинену у період з 06 лютого 2018 року по 16 жовтня 2019 року, тому в діях ОСОБА_1 судом вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст.34 КУпАП судом обставин, пом`якшуючих адміністративну відповідальність, не встановлено.

Відповідно до ст.35 КУпАП обтяжуючих адміністративну відповідальність обставин судом не встановлено.

Відповідно до ст. 31-1 КУпАП суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу, відносно якої складено адміністративні протоколи, ступінь її вини, майновий стан, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Крім того, у відповідності до ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ч.1 ст.183-1, ст. 31-1,33, 34, 35, 283, п.1 ст. 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.183-1КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді 120 (сто двадцять) годин суспільно-корисних робіт.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити правопорушниці, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.

У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Т. Д. Бєссонова