Ухвала суду № 85960705, 27.11.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.11.2019
Номер справи
640/11234/19
Номер документу
85960705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

27 листопада 2019 року м. Київ№ 640/11234/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Чудак О.М., за участю секретаря судового засідання Лисун А.А., представника позивача Лисенка С.В., представника відповідача Бігдан А.В., представника Міністерства охорони здоров`я України Дяк Ю.М., представника Національної служби здоров`я України Пархомчук Т.П., розглянувши в підготовчому судовому засіданні клопотання представника позивача про об`єднання справ в одне провадження у справі за позовом народного депутата України VIII скликання ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Міністерство охорони здоров`я України, Національна служба здоров`я України, про визнання незаконною та нечинною постанову в частині,

встановив:

В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа за позовом народного депутата України VIII скликання ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Міністерство охорони здоров`я України, Національна служба здоров`я України, про:

- визнання незаконним та нечинним абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання реімбурсації лікарських засобів" від 27 лютого 2019 року №135 - з 1 квітня 2019 року реімбурсація лікарських засобів здійснюється виключно за електронними рецептами, виписаними через електронну систему охорони здоров`я, відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року №152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів" (Офіційний вісник України, 2017 p., №26, ст. 749), з урахуванням змін, затверджених цією постановою.

20 листопада 2019 року представником позивача до суду подано клопотання про об`єднання справ в одне провадження, мотивоване тим, що в провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа №640/22184/19 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, в якому позивач просить суд:

- визнати незаконним та нечинним абзац третій пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.02.2019 №135 "Деякі питання реімбурсації лікарських засобів" - з 1 квітня 2019 року реімбурсація лікарських засобів здійснюється виключно за електронними рецептами, виписаними через електронну систему охорони здоров`я, відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2017 №152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів", з урахуванням змін, затверджених цією постановою.

В засіданні 27 листопада 2019 року позивач просив клопотання задовольнити.

Представники інших учасників справи проти об`єднання справ в одне провадження заперечували. Представник Національної служби здоров`я України подала письмове заперечення на заявлене клопотання та вказала, що зазначені в цих позовах вимоги не пов`язані між собою підставою їх виникнення, поданими доказами та дії щодо об`єднання призведуть до порушення процесуальних норм, а саме, частини третьої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Суд, визначаючись щодо клопотання представника позивача, виходить з того, що згідно з частиною другою статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами:

1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;

2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;

3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Відповідно до частини третьої статті 172 КАС України об`єднання справ в одне провадження допускається - до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

Тобто, суд знаходить необґрунтованими посилання представників відповідача й третіх осіб на порушення частини третьої статті 172 КАС України, оскільки підготовче засідання у даній справі по суті іще не розпочалося через перенесення засідань, що передбачає можливість подання та розгляд клопотання про об`єднання справ.

Що ж стосується решти посилань, то як вбачається із матеріалів справ та поданого клопотання з додатками підставою для звернення до суду є вимоги позивачів до одного й того самого відповідача щодо скасування одного й того самого нормативно-правового акта в частині.

Разом з тим, судом не встановлено, що об`єднання справ сприятиме досягненню процесуальної економії, а відтак, суд дійшов висновку про відсутність підстав для об`єднання справ №640/11234/19 й №640/22184/19 в одне провадження.

На підставі викладеного, керуючись статтями 172, 248 КАС України,

ухвалив:

В задоволенні клопотання про об`єднання справ, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Чудак