
Справа № 399/286/19
Провадження № 2/399/300/19
Ухвала
28 листопада 2019 року селище Онуфріївка
Суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Лях М.М. розглянувши матеріали позовної заяви Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення наданої суми державної допомоги,
встановила:
Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області звернулось до Онуфріївського районного суду Кіровоградської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення наданої суми державної допомоги.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.177 ЦПК України, а саме: відсутній документ про сплату судового збору.
Як вбачається з клопотання, доданого до позовної заяви, позивач просить суд звільнити від сплати судового збору Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, оскільки в управлінні недостатньо кошторисних призначен для відповідних цілей.
Відповідно до ч.1ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі; згідно ч. 3 ст. 136 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі.
На вимогу ст. 9 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» ст. 5 Закону України «Про судовий збір» викладено в новій редакції, відповідно до якої органи соціального захисту населення не мають пільг на сплату судового збору при подачі позовних заяв.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У звязку із цим обставини, повязані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Крім того, п. 2 розділу 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року, що набрав чинності з 01 вересня 2015 року, Кабінет Міністрів України забезпечує відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Таким чином, посилання позивача на відсутність фінансової можливості сплати судового збору не дає підстав для звільнення від сплати судового збору.
За вказаних обставин, суд приходить до висновку про відсутність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно ч. 4 ЗУ "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 1 січня календарного року становить 1921 грн. і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, мінімальний розмір судового збору за подання до суду даного позову становить 1921 грн.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом пяти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для сплати судового збору в розмірі 1921 грн.
Керуючись ст. 175,185 ЦПК України, суддя
постановила:
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області до ОСОБА_1 про стягнення наданої суми державної допомоги залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення, зазначених в ухвалі суду недоліків протягом семи днів з дня вручення копії ухвали.
Реквізити для сплати судового збору: УК в Онуфріївському районі/Онуфріївський район/22030101 на розрахунковий рахунок UА838999980000031217206011361, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37824388, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Лях