
26.11.2019
Провадження №3/200/3320/19
Справа № 200/10762/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2019 року суддя Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська Марущак С.Л., прокурора Дніпропетровської місцевої прокуратури № 2 Карпенко Р.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департамент захисту економіки Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який працює начальником відділу швидкого реагування КП «Муніципальна Варта» Дніпровської міської ради, мешкає: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника відділу швидкого реагування Комунального підприємства «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради, будучі посадовою особою юридичної особи публічного права, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом, на якого поширюються дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, будучи посадовою особою юридичної особи, публічного права, перебуваючи за місцем роботи, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, тобто поза межами терміну подачі щорічної декларації за минулий 2018 рік (до 01.04.2019), 20.05.2019 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду адміністративного матеріалу 25.07.2019, 09.09.2019, 25.09.2019, 15.10.2019, 26.11.2019 повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив, заяв про відкладення судового засідання до суду не надходило. З огляду на те, що ОСОБА_1 не з`явився, але будучи обізнаним про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, суд вважає, що наведена поведінка ОСОБА_1 є такою, що направлена на затягування розгляду справи. Суд на підставі ч. 1 ст. 268 КУпАП розглядає адміністративний матеріал за його відсутністю.
Слід також відзначити, що і Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їх судового провадження.
Прокурор Карпенко Р.І. просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а його вина у вчиненні даного правопорушення знайшла своє підтвердження, виходячи з наступного.
Відповідно до наказу №23-к від 01.03.2017, ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу швидкого реагування Комунального підприємства «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради.
Згідно інформації з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань КП «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради є юридичною особою публічного права та утворено Дніпровською міською радою.
Відповідно до статуту, затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 21.02.2018 № 51/30, Комунальне підприємство «Муніципальна варта» Дніпровської міської ради (далі «Підприємство») (код ЄДРПОУ-37538877) є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення Дніпровської міської ради від 02.02.2011 № 31/8 на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Дніпра.
Пунктом 1.3 Статуту КП «Муніципальна варта» ДМР, власником підприємства є територіальна громада міста Дніпра, в особі Дніпровської міської ради, ідентифікаційний код – 26510514, місцезнаходження: Україна, 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 75.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.
Згідно посадової інструкції начальника відділу швидкого реагування КП «Муніципальна варта» ДМР, головним завданням ОСОБА_1 як начальника відділу швидкого реагування є контроль за несенням служби співробітників відділу швидкого реагування, контроль за збереженням спецзасобів, підготовка та проведення оперативно-тактичних навчань.
Тобто, ОСОБА_1 , будучі начальником відділу швидкого реагування комунального підприємства «Муніципальна варта» ДМР, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права, який наділений посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції, а отже є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належить до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» із змінами внесеними Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 18.08.2016 № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи зокрема перший етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для тих типів декларацій та суб`єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно ст.50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів.
Згідно Закону України №1975-VIII»про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб» який набрав чинності 30 березня 2017 року, розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 5-1 «продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Тобто ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно зі ст. 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, набув обов`язку електронного декларування з 01.01.2017 року.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), здійсненому 25.06.2019, встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2018 рік – 20.05.2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи обізнаним щодо вимог Закону «Про запобігання корупції», подаючи декларацію, був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року.
А відтак вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та його дії вірно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Втім, відповідно до ч. 4 ст.38 КУпАП, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Так, постановою від 28.06.2019, кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 42019042640000096 від 18.04.2019, відносно посадових осіб КП «Муніципальна варта» ДМР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, було закрито, у зв`язку з відсутністю в діяннях складу кримінального правопорушення, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Таким чином, враховуючи те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена повністю, але враховуючи, що на день розгляду справи строк притягнення до адміністративної відповідальності, передбачений ст.38 КУпАП, сплинув, суд вважає необхідним провадження у справі закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 283-285 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.1726 КУпАП закрити, у зв`язку зі спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова судді може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя
Бабушкінського районного суду ОСОБА_2 .Л.Марущак
м.Дніпропетровська