
Справа № 569/21710/19
УХВАЛА
про залишення позову без руху
28 листопада 2019 року м..Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Кучина Н.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського виконавчого комітету міської ради, Рівненської обласної державної адміністрації про скасування тарифів за період 2014 року,
В С Т А Н О В И В:
До Рівненського міського суду надійшов позов ОСОБА_1 до Рівненського виконавчого комітету міської ради, Рівненської обласної державної адміністрації про скасування тарифів за період 2014 року.
Вивченням позовної заяви та доданих до неї документів, встановлено, що позивачем при зверненні до суду не дотримано у повному обсязі вимоги ст.175 ЦПК України.
Так, вирішуючи питання щодо можливості відкриття провадження у цивільній справі за даним позовом, суд керується та вказує таке.
Частина 4 ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди загальної юрисдикції розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
З дослідженого судом позову вбачається, що позивач однією з вимог просить суд зобов`язати відповідачів Рівненський виконавчий комітет міської ради та Рівненську обласну державну адміністрацію провести перерахунок його індивідуальних комунальних тарифів, однак в даному випадку позивачу необхідно визначитись у спірних правовідносинах, а саме, якщо спір стосується перерахунку комунальних тарифів, то відповідно підприємства – надавачі комунальних послуг повинні бути відповідачами у справі.
В той же час, якщо позивач вважає, що саме діями Рівненського виконавчого комітету міської ради та Рівненської обласної державної адміністрації порушуються його права, то необхідно посилатись на конкретні факти ( у тому числі чим передбачено перерахування комунальних тарифів саме - Рівненським виконавчим комітетом міської ради та Рівненською обласною державною адміністрацією), а також надати відповідне правове обґрунтування.
Тобто в позовній заяві має міститись посилання на те, до кого пред`явлений позов; що саме вимагає позивач (предмет позову); обставини, на яких ґрунтується вимога (матеріально-правова підстава позову); докази, що підтверджують ці обставини.
Суд звертає увагу на те, що від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, який як і позивач має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені та з яких підстав і якими доказами це підтверджується.
Крім того, позивач звертається до суду з позовом в порядку цивільного судочинства та водночас із посиланнями на норми КАС України, з огляду на це, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність.
Право вибору способу захисту, передбаченого законом, належить особі, яка звернулася за захистом свого права, і їй належить право визначення предмета і підстав позову.
Слід зазначити, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
З огляду на зазначене, позивачу слід привести у відповідність позовну заяву, та вказавши сторонами спору відповідачами підприємства - надавачі комунальних послуг населенню, які саме мають провести перерахунок індивідуальних комунальних тарифів позивача.
Пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки має недоліки, які перешкоджають відкриттю провадження у справі.
Згідно вимог ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненського виконавчого комітету міської ради, Рівненської обласної державної адміністрації про скасування тарифів за період 2014 року - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для виправлення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud1715/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Н.Г. Кучина