Рішення № 85941523, 20.11.2019, Володимирський міський суд Волинської області (до 25.04.2025 - Володимир-Волинський міський суд Волинської області)

Дата ухвалення
20.11.2019
Номер справи
154/49/17
Номер документу
85941523
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

154/49/17

2/154/287/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2019 року м.Володимир-Волинський

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого: судді Лященка О.В.

при секретарі: Баранюк О.В.

з участю прокурора: Данилюк О.О.

представника позивача: Юхимюк А.Ю.

відповідача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Володимир-Волинський цивільну справу за позовом Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Володимир-Волинської районної державної адміністрації, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Волинська обласна державна адміністрація, до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до Володимир-Волинської районної державної адміністрації, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Волинська обласна державна адміністрація, про розірвання договору оренди землі,-

встановив:

03 січня 2017 року Володимир-Волинська місцева прокуратура в інтересах держави в особі Володимир-Волинської районної державної адміністрації, звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі.

В позовній заяві покликається на ту обставину, що 09.11.2010 між орендодавцем – Володимир-Волинською районною державною адміністрацією та орендарем – ОСОБА_1 укладено договір оренди землі, згідно якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку з земель запасу, не наданих у власність та користування, на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 05.10.2010 № 465, яка знаходиться на території Льотничівської за межами населених пунктів сільської ради (п.1 вказаного договору).

Згідно п. п. 2, 16 вказаного договору від 09.11.2010 в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,6542 га, у т. ч. 0,0178 га - під капітальною одноповерховою забудовою та 0, 6264 га - під проїздами, проходами, площадками. Цільове призначення земельної ділянки – землі промисловості, транспорту, зв`язку, оборони та іншого призначення.

Пунктом 5 вказаного договору від 09.11.2010 передбачено, що нормативно-грошова оцінка земельної ділянки не визначена.

Відповідно до п. 8 вказаного договору від 09.11.2010, останній укладено на 49 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право на поновлення його на новий строк.

У пунктах 9-13 вказаного договору зазначено, що орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі у розмірі 2844 грн. за 1 га за 1 рік на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 . Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється із врахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання та зміни умов договору оренди чи продовження його дії. Орендна плата вноситься в строки – згідно вимог чинного законодавства. Розмір орендної плати переглядається в червні місяці кожні три роки у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

В подальшому, встановлено, що 28.11.2011 даний договір зареєстрований за № 072050004001337, кадастровий номер вказаної земельної ділянки – 0720583200:00:001:1451.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 внесено зміни до пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, згідно яких розмір орендної плати за земельну ділянку встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01.03.2016 нормативна грошова оцінка вказаної земельної ділянки загальною площею 0,6542 га становить 624 720, 32 грн.

Згідно розпорядження голови Володимир-Волинської районної державної адміністрації № 174 від 29.04.2016 встановлено, що розмір орендної плати за користування земельними ділянками, у т. ч. і ОСОБА_1 , повинен становити не менше 3 % від зазначеної оцінки.

Із врахуванням викладеного, розмір орендної плати повинен становити 18741,61 грн. у рік (624720, 32 грн. х 3 % :100%).

В той же час, згідно інформації Володимир- ОСОБА_2 ОДФІ ОСОБА_1 сплачено орендної плати за землю упродовж 2015 року – 2448,35 грн., за період із 01.01.2016 по 11.11.2016 – 2666,15 грн.

Таким чином, пункти 5, 9, 13 договору не відповідають вимогам діючого законодавства України, а тому потребують внесення змін.

Просять внести зміни до п. п. 5, 9,11 договору оренди землі від 09.11.2010 р., укладеного між Володимир-Волинською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 , зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у Володимир-Волинському районі Волинської області 28.11.2011 за № 0720500040001337 та викласти їх у наступній редакції:

«5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 0,6542 га становить 624720, 32 грн.»;

«9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: грошовій, у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки землі на рік із врахуванням індексації на рахунок, вказаний орендодавцем»;

«11. Орендна плата вноситься у наступні строки - згідно зі ст. 287 Податкового кодексу України рівними частками за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця».

Ухвалою суду від 17 січня 2017 року відкрито провадження у даній справі.

Заочним рішенням Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 21 квітня 2017 року позов було задоволено. Внесено зміни до п. п. 5, 9,11 договору від 09.11.2010 оренди землі, укладеного між Володимир-Волинською районною державною адміністрацією та ОСОБА_1 , зареєстрованого в Управлінні Держкомзему у Володимир-Волинському районі Волинської області 28.11.2011 за № 0720500040001337 та викласти їх у наступній редакції:

«5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 0,6542 га становить 624 720, 32 грн.»;

«9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: грошовій, у розмірі 3 % від нормативної грошової оцінки землі на рік із врахуванням індексації на рахунок, вказаний орендодавцем»;

«11. Орендна плата вноситься у наступні строки - згідно зі ст. 287 Податкового кодексу України рівними частками за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця».

08 січня 2019 року до суду надійшла заява відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення по справі.

Ухвалою суду від 07 лютого 2019 року заочне рішення Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 21 квітня 2017 року у даній справі було скасовано та призначено справу до розгляду зі стадії підготовчого судового засідання.

24 квітня 2019 року відповідач ОСОБА_1 подав суду зустрічну позовну заяву до Володимир-Волинської районної державної адміністрації, про розірвання договору оренди землі.

В позовній заяві покликається на ту обставину, що 09 листопада 2010 року між ОСОБА_3 Волинською районною державною адміністрацією та ним було укладено договір оренди землі, згідно якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку з земель запасу не наданих у власність та користування на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 05.10.2010 № 465, яка знаходиться на території Льотничівської за межами населених пунктів сільської ради. 28 листопада 2011 року даний договір зареєстрований за № 072050004001337.

Згідно п. 2 вказаного договору, йому в оренду було передано земельну ділянку загальною площею 0,6542 га у тому числі 0,0178 га під капітальною одноповерховою забудовою та 0,6264 га — під проїздами, проходами та площадками.

Пунктом 5 договору передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки не визначена.

Відповідно до п.8 договору, його було укладено на 49 років, а після закінчення строку договору оренди, орендар має переважне право на поновлення його на новий строк.

Пунктом 9 вказаного договору передбачено, що орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі у розмірі 2844 грн. за 1 га за 1 рік на розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 .

Він був ознайомлений у усіма умовами договору оренди землі від 09 листопада 2010 року і його влаштовував розмір орендної плати, а саме 2844 грн. за 1 га за 1 рік.

З його сторони умови договору оренди виконувались належним чином, оплата за оренду землі вносилась вчасно, в повному обсязі та без будь яких порушень. Однак згодом, орендодавцем на його адресу було направлено лист про необхідність внесення змін до договору оренди землі у зв`язку із законодавчим встановленням мінімального розміру орендної плати за використання земель державної власності.

Коли він звернувся до Володимир — Волинської районної державної адміністрації за роз`ясненнями щодо змін до договору оренди землі, йому було повідомлено, що від 27 березня 2014 року було внесено зміни до пп. 288.5.1 п.288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, згідно яких розмір орендної плати за земельну ділянку встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки. Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01 березня 2016 року, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,6542 га, яка надана йому в оренду, становить 624 720, 32 грн. Також, згідно розпорядження голови Володимир — Волинської районної державної адміністрації встановлено, що розмір орендної плати за користування земельними ділянка, в тому числі і його, повинен становити не менше 3% від зазначеної оцінки. Тобто, виходячи із розрахунків, розмір орендної плати повинен становити 18 741, 61 грн.

Він ознайомився із умовами додаткової угоди, розрахунком розміру орендної плати, витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку та повідомив, що не бажає укладати додаткову угоду на таких умовах, оскільки його не влаштовує розмір орендної плати. Також, 15 вересня 2016 року ним було подано заяву на ім`я голови Володимир — Волинської районної державної адміністрації Василець Н.В. про відмову від оренди даної земельної ділянки з роз`ясненням причин. Дану заяву вважає заявою про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Однак вище зазначену заяву було проігноровано, сторони не досягнули згоди про розірвання договору за взаємною згодою сторін, як це передбачено п.38 договору оренди, на даний час договір є дійсним, а тому змушений звернутись до суду за захистом своїх прав та інтересів, із позовною заявою про розірвання договору оренди землі.

Просить прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним позовом та розірвати договір оренди землі від 09 листопада 2010 року, який укладений між Володимир — Волинською районною державною адміністрацією Волинської області і ОСОБА_1 та зареєстрований за № 072050004001337.

Ухвалою суду від 14 травня 2019 року зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 прийнято та об`єднано в одне провадження з первісним позовом.

Ухвалою суду від 14 травня 2019 року до участі у справі залучено Волинську обласну державну адміністрацію в якості третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Ухвалою суду від 05 липня 2019 року підготовче провадження у справі було закрито.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 та представник позивача ОСОБА_5 позовні вимоги підтримали, просять первісний позов задовольнити та внести зміни до договору оренди землі з підстав, вказаних у позовній заяві. В задоволенні зустрічного позову просять відмовити з тих підстав, що відповідач являється власником нерухомого майна на спірній земельній ділянці, а тому повинен користуватись землею для обслуговування вказаної будівлі.

Відповідач ОСОБА_1 позов не визнав, суду пояснив, що не використовує і не бажає використовувати надану йому в оренду земельну ділянку та сплачувати орендну плату, оскільки її новий розмір є для нього непомірним тягарем. На попередніх умовах плати за оренду землі він був згідний користуватись даною ділянкою та вносити плату, визначену у договорі.

Третя особа на стороні відповідача – ОСОБА_6 свого представника для участі у розгляді справи не направила, подала суду клопотання про розгляд справи у їх відсутності.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані у справі докази та оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що в задоволенні первісного позову слід відмовити, а зустрічний позов слід задовольнити, з наступних підстав.

Судом встановлено, що 09.11.2010 між орендодавцем – Володимир-Волинською районною державною адміністрацією та орендарем – ОСОБА_1 , укладено договір оренди землі, згідно якого орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку з земель запасу, не наданих у власність та користування, на підставі розпорядження голови райдержадміністрації від 05.10.2010 № 465, яка знаходиться на території Льотничівської за межами населених пунктів сільської ради (п.1 вказаного договору). Дана обставина стверджується копією вказаного договору та не оспорюється сторонами.

Згідно п. п. 2, 16 вказаного договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,6542 га, у т. ч. 0,0178 га - під капітальною одноповерховою забудовою та 0, 6264 га - під проїздами, проходами, площадками. Цільове призначення земельної ділянки – землі промисловості, транспорту, зв`язку, оборони та іншого призначення.

Пунктом 5 вказаного договору від 09.11.2010 передбачено, що нормативно-грошова оцінка земельної ділянки не визначена.

Відповідно до п. 8 вказаного договору від 09.11.2010, останній укладено на 49 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право на поновлення його на новий строк.

У пунктах 9-13 вказаного договору зазначено, що орендна плата вноситься орендарем в грошовій формі у розмірі 2844 грн. за 1 га за 1 рік на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 . Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється із врахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання та зміни умов договору оренди чи продовження його дії. Орендна плата вноситься в строки – згідно вимог чинного законодавства. Розмір орендної плати переглядається в червні місяці кожні три роки у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

28.11.2011 даний договір зареєстрований за № 072050004001337, кадастровий номер вказаної земельної ділянки – 0720583200:00:001:1451.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 внесено зміни до пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України, згідно яких розмір орендної плати за земельну ділянку встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 01.03.2016 нормативна грошова оцінка вказаної земельної ділянки загальною площею 0,6542 га становить 624 720, 32 грн.

Згідно розпорядження голови Володимир-Волинської районної державної адміністрації № 174 від 29.04.2016 встановлено, що розмір орендної плати за користування земельними ділянками, у т. ч. і ОСОБА_1 , повинен становити не менше 3 % від зазначеної оцінки.

Із врахуванням викладеного, розмір орендної плати повинен становити 18741,61 грн. у рік (624720, 32 грн. х 3 % :100%).

В той же час, згідно інформації Володимир- ОСОБА_2 ОДФІ ОСОБА_1 сплачено орендної плати за землю упродовж 2015 року – 2448,35 грн., за період із 01.01.2016 по 11.11.2016 – 2666,15 грн.

Таким чином, пункти 5, 9, 13 договору не відповідають вимогам діючого законодавства України, а тому потребують внесення змін.

У зв`язку із цим, Володимир-Волинською РДА було підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі, від укладення якої ОСОБА_1 відмовився.

20 вересня 2016 року на адресу Володимир-Волинської РДА надійшла заява ОСОБА_1 , у якій він заперечує проти внесення змін до чинного договору оренди землі, а у разі незгоди з його позицією ставить питання про відшкодування затрат та про відмову від подальшої оренди землі, що стверджується копією вказаної заяви з відміткою про її реєстрації в Володимир-Волинській РДА.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються ЗК України, ЦК України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Спеціальним законом, яким регулюються відносини, пов`язані з орендою землі, є Закон України «Про оренду землі».

За змістом статті 1 вказаного Закону оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

У пункті "б" частини першої статті 90 ЗК України закріплено право власника земельних ділянок самостійного господарювання на землі.

Відповідно до положень статті 627 ЦК України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи-орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем; набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці; припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства). Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

За змістом частини першої статті 32 Закону «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об`єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з частинами першою, другою ст.651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Такі ж підстави для розірвання договору, визначені в п.38 спірного договору оренди землі.

Системне тлумачення вказаних норм права, дає підстави дійти висновку про те, що договір оренди землі може бути розірваний за рішенням суду лише на вимогу однієї із сторін спірного правочину.

Згідно ст. 652 ЦК України, у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов`язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Виходячи зі змісту ст. 652 ЦК України, зміна зазначених ОСОБА_1 обставин є істотною, оскільки встановлений розмір орендної плати, згідно додаткової угоди до договору, становить 18 741, 61 грн., що значно перевищує розмір орендної плати, передбачений умовами чинного договору оренди землі.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 653 ЦК України, у разі розірвання договору зобов`язання сторін припиняються. У разі зміни або розірвання договору зобов`язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов 'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Враховуючи ту обставину, що договір оренди землі, укладений між сторонами по справі, внаслідок змін в законодавстві, потребує внесення до нього змін, які є істотними та стосуються значного збільшення розміру орендної плати, від сплати якої відповідач відмовляється, оскільки вона є для нього непомірною, про що заявив відразу іншій стороні шляхом направлення письмової заяви, суд приходить до висновку, що в задоволенні первісного позову слід відмовити, а зустрічний позов задовольнити.

При цьому доводи позивача на необхідність використання земельної ділянки позивачем у зв`язку з реалізацією ним права власності на нерухоме майно, яке розташоване на орендованій ним спірній земельній ділянці, не можуть слугувати підставою для задоволення первісних позовних вимог, оскільки не позбавляють сторони можливості вирішити питання про користування в подальшому необхідною для цього частиною земельної ділянки.

Судові витрати, понесені сторонами по справі, суд згідно ст.141 ЦПК України, вирішує відповідно до задоволених вимог.

На підставі викладеного, ст.ст. 627, 629, 651-653 ЦК України, ст.90 ЗК України, ст.ст. 1, 2, 32 Закону України «Про оренду землі», керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 263-265, 273, 280-284 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Володимир-Волинської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Володимир-Волинської районної державної адміністрації, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Волинська обласна державна адміністрація, до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі – відмовити.

Зустрічний позов ОСОБА_1 до Володимир-Волинської районної державної адміністрації, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Волинська обласна державна адміністрація, про розірвання договору оренди землі – задовольнити.

Договір оренди землі від 09 листопада 2010 року, який укладений між ОСОБА_3 Волинською районною державною адміністрацією Волинської області та ОСОБА_1 та зареєстрований за № 072050004001337 в Управлінні Держкомзему у Володимир-Волинському районі Волинської області на земельну ділянку загальною площею 0,6542 га на території Льотничівської за межами населених пунктів сільської ради – розірвати.

Стягнути з Володимир-Волинської районної державної адміністрації в користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 768 грн.40 коп.

Позивач: Володимир — Волинська районна державна адміністрація Волинської області, 44702, Волинська область, м.Володимир-Волинський вул. Героїв Небесної Сотні, 3, код ЄДРПОУ 04051359.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_3 .

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Володимир-Волинський міський суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня вручення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 28 листопада 2019 року.

Головуючий: /-/ підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Володимир-Волинського

міського суду О.В. Лященко