
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
25 листопада 2019 року м. Київ № 826/9288/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н. М., розглянувши у письмовому порядку клопотання позивача про застосування заходів судового контролю в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Малтюроп Юкрейн» до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,
У С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Малтюроп Юкрейн» звернулось до суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.03.2019, залишеним без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.08.2019 позов задоволено повністю:
- визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у м. Києві щодо невнесення до інтегрованої картки платника, на якій обліковуються розрахунки ТОВ «Малтюроп Юкрейн» з бюджетом за податком на прибуток підприємств, інформації про наявність надмірної сплати податку у розмірі 417413,00 гривень;
- зобов`язано Головне управління ДФС у м. Києві внести до інтегрованої картки платника, на якій обліковується розрахунки ТОВ «Малтюроп Юкрейн» з бюджетом за податком на прибуток підприємств, інформації про надмірну сплату податку на прибуток підприємств за наслідками 2013 року у розмірі 417413,00 грн шляхом відповідного збільшення сальдо розрахунків на користь ТОВ «Малтюроп Юкрейн»;
- визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у м. Києві щодо невиключення з інтегрованої картки платника, на якій обліковується розрахунки ТОВ «Малтюроп Юкрейн» з бюджетом за податком на прибуток підприємств, інформації про нарахування пені за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємств (включаючи авансові внески з цього податку) та інформації про сплату (списання, погашення) цієї пені;
- зобов`язано Головне управління ДФС у м. Києві збільшити у інтегрованій картці платника, на якій обліковується розрахунки ТОВ «Малтюроп Юкрейн» з бюджетом за податком на прибуток підприємств, сальдо розрахунків на користь ТОВ «Малтюроп Юкрейн» на суму стягнутої (списаної, погашеної) пені у розмірі 414547,14 гривень.
Згаданим рішенням також встановлений судовий контроль за виконанням судового рішення. Для Головного управління ДФС у м. Києві встановлено строк у десять днів з дня набрання рішенням суду законної сили для подання звіту про виконання рішення, попереджено про можливість застосування заходів, передбачених ч. 2 ст. 382 КАС України.
Через канцелярію суду надійшла заява позивача від 21.10.2019 про здійснення судового контролю у порядку ст. 382 КАС України, у якій просить встановити новий строк для подання звіту на виконання судового рішення, накласти на керівника Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_1 штраф у мінімальному розмірі - 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, половину з якого стягнути на користь позивача.
Заяву від 21.10.2019 мотивує тим, що Головним управлінням ДФС у м. Києві проігноровано встановлені у рішенні від 19.03.2019 заходи судового контролю та не подано до суду звіт про виконання рішення у встановлений строк.
Ухвалою суду від 28.10.2019 розгляд поданої позивачем заяви призначено у судовому засіданні. Оскільки представники сторін у судове засідання не з`явились, що не перешкоджає розгляду заявленого питання, суд вирішує його за наявними поясненнями та доказами.
Під час розгляду у письмовому порядку заяву позивача від 21.10.2019 Головним управлінням ДФС у м. Києві подано звіт про виконання судового рішення від 14.11.2019, до якого додана копія виписки з інтегрованої картки платника податків ТОВ «Малтюроп Юкрейн», із якої убачається скасування пені у сумі 414 547,14 грн та внесення інформації про збільшення надмірно сплаченої суми податку на прибуток підприємств у розмірі 414 547,14 гривень.
На дату постановлення даної ухвали, судове рішення від 19.03.2019 у справі № 826/9288/18 повністю виконане, що позбавляє підстав для встановлення нового строку для виконання судового рішення.
Щодо питання накладення штрафу за неподання звіту у встановлений судом строк, слід зазначити наступне.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.08.2019 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.03.2019 залишено без змін, рішення набрало законної сили.
Десятиденний строк, встановлений судом на подання звіту про виконання судового рішення, сплинув 15.08.2019. Головним управлінням ДФС у м. Києві 18.08.2019 подано заяву про роз`яснення судового рішення, у якій було відмовлено ухвалою суду від 28.10.2019.
Відповідно до ч. 4 ст. 254 КАС України подання заяви про роз`яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Водночас, суд звертає увагу, що на дату подання заяви про роз`яснення судового рішення, перебіг строку, встановлений на виконання судового рішення сплинув, його перебіг не міг бути зупиненим.
Відповідно до чч. 1, 2 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із аналізу зазначених норм убачається, що накладення штрафу за неподання звіту про виконання рішення є правом суду, а не його обов`язком.
Встановлена КАС України можливість накладення штрафу на керівника суб`єкта владних повноважень є заходом забезпечення виконання судового рішення, яке передбачене з метою дотримання своєчасності вирішення судом спорів, що є завданням адміністративного судочинства за приписами ч. 1 ст. 2 КАС України. Таке право слід реалізовувати виключно з метою спонукання керівника відповідного суб`єкта владних повноважень для вчинення дій на виконання рішення суду, але жодним чином не для його покарання.
Зважаючи на те, що рішення від 19.03.2019 у справі № 826/9288/18 повністю виконане, суд не убачає підстав для накладення штрафу на керівника Головного управління ДФС у м. Києві.
Зважаючи на вищенаведене, у задоволенні клопотання позивача про застосування заходів судового контролю від 21.10.2019 слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 2, 242, 255, 256, 382, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Малтюроп Юкрейн» від 21.10.2019 про застосування заходів судового контролю відмовити.
Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 256 КАС України та може бути оскаржена у відповідності до ст. ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Шевченко