
справа № 489/4856/19
провадження №3/489/1561/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 листопада 2019 року м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
01.09.2019 о 18 год. 45 хв., водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ВАЗ 21011, номерний знак НОМЕР_1 , біля будинку № 32 по вул. 3 Воєнній в м. Миколаєві, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння (висновок щодо результатів медимчного огляду особи на стан сп`яніння № 798 від 01.09.2019, результат згідно акту огляду до вказаного висновку 0,54 проміле), чим порушив пп. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В ході розгляду справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що погодився на огляд на стан сп`яніння в медичному закладі, але з результатами тесту не погодився, яким відразу не змогли визначити проміле. Також пояснив, що з ранку вжив пляшку пива та на прохання знайомого їздив по справах, а огляд проводився вечірній час.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до положень ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Згідно п. 7 розділу ІІ та п. 3 розділу ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1413/27858, установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові та лікарем закладу охорони здоров`я.
Із досліджуваного протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 285648 від 01.09.2019 вбачається, що його складено за встановленою формою з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП, а також Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 за № 1408/27853.
Огляд на стан сп`яніння пропонувався на місці зупинки із застосуванням приладу «Drager Alcotest 6810», в присутності двох свідків, письмові пояснення яких про бажання ОСОБА_1 пройти огляд в медичному закладі долучено до матеріалів справи.
Відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 798 від 01.09.2019, за результатами обстеження ОСОБА_1 встановлено, що він знаходився в стані алкогольного сп`яніння.
Згідно акту огляду на підставі якого було винесено вищевказаний висновок, концентрація алкоголю в крові ОСОБА_1 становить 0,54 проміле.
Таким чином, наведені докази в сукупності свідчать про порушення ОСОБА_1 пп. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху та наявності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.
Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності повністю спростовуються дослідженим в ході розгляду матеріалів відеозаписом, на якому зафіксовано факт проходження огляду на стан сп`яніння в медичному закладу, за результатами якого встанволено у ОСОБА_1 . 0,54 проміле, внаслідок чого пояснення ОСОБА_1 суд не приймає до уваги та розцінює їх як намагання уникнути адміністративної відповідальності. Крім того, ОСОБА_1 не був позбавлений можливості самостійно після проходження медичного огляду на стан сп`яніння, здати інші аналізи, в т.ч. в інших медичних закладах.
Враховуючи, що згідно ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, пом`якшуючі і обтяжуючі відповідальність обставини не враховуються, вважаю необхідним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно положень ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
У зв`язку з цим, стягувачем в частині стягнення штрафу виступає держава в особі територіального управління Національної поліції, за матеріалами структурного підрозділу якого прийнято постанову, а в частині судового збору - Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 коп.), який стягнути в дохід держави на р/р (IBAN) UA178999980000031114149014001, отримувач: Миколаївське ГУК/Микол.обл./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету 21081300 (адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) (стягувач – держава в особі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.), який перерахувати на р/р UA798999980000031211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу) сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В. Коваленко