Категорія 6.14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«29» березня 2010 року Справа № 2а- 1751/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
судді: Смішливої Т.В.
при секретарі: Лейбенко О.Д.
за участю:
представника позивача: Краснокутський Д.В.(дов. №23/1-90 від 14.01.10),
представника відповідача: Корзинка С.Г.(директор),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського центру зайнятості до міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» про стягнення штрафу у розмірі 6033,74 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
09 березня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського центру зайнятості, в якій позивач просить суд стягнути з міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» штраф у розмірі 6033,74 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення позивачем п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" та несплату штрафу, визначеного актом про порушення законодавства України про зайнятість населення №13 від 01.07.2009р.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав, про що надав відповідну заяву.(а.с.18).
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що міське комунальне підприємство «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» зареєстроване в Перевальською районною державною адміністрацією Луганської області за №1373102 0000 000477 від 23.01.2007р.(а.с.16).
Судом встановлено, що на підставі наказу №37 від 20.03.2009 директора міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» у зв'язку із скороченням штату на підставі п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (скорочення штату) ОСОБА_3 була звільнена з посади бухгалтера.(а.с.6).
01.07.2009 головними спеціалістами інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості Лозовим Сергієм Володимировичем та Туртуровою Галиною Миколаївною, у присутності головного бухгалтера відповідача Карташової О.Л., відповідно до вимог Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991р. №803-XI (зі змінами та доповненнями), згідно з Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.1991 р. №47 (із змінами та доповненнями), доповідної записки директора Перевальського районного центру зайнятості від 16.06.2009 №23/1-2/57 Була проведена перевірка міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» з питань додержання вимог законодавства України про зайнятість населення.
За результатами вказаної перевірки Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості складено акт перевірки додержання вимог законодавства України про зайнятість населення №31 від 01.07.2009, яким встановлено порушення відповідачем приписів п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991р. №803-XI (зі змінами та доповненнями), а саме: ненадання до центру зайнятості письмової інформації про заплановане вивільнення працівників та фактичне вивільнення працівників. З актом перевірки ознайомлений 30.04.2009 директор міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» Д.О. Сомов, про що свідчить його особистий підпис на акті, завірений печаткою підприємства.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акту перевірки, підприємством порушено вимоги п.5 статті 20 Закону „Про зайнятість населення" - при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів), у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, за два місяці у письмовій формі не повідомлено про це державну службу зайнятості, а у десятиденний строк після вивільнення - не подано до Перевальського районного центру зайнятості звіти на вивільнену наказом №37 від 20.03.2009 ОСОБА_3, з урахуванням чого запропоновано у десятиденний строк сплатити штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника у загальній сумі 8233,74 грн.
Судом встановлено, що згідно довідки від 26.06.2009 про заробітну плату ОСОБА_3, яка працювала бухгалтером у міському комунальному підприємстві «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат»" з 10.11.2008 по 20.03.2009р., її заробітна плата за цей період склала 8233,74 грн.(а.с.7).
Матеріалами справи підтверджено, що на протязі 2009 року керівництвом відповідача було частково сплачено суму штрафу у розмірі 2200 грн., що вбачається з відповідних платіжних доручень.(а.с.8-10).
Таким чином несплачений залишок обґрунтовано складає 6033,74 грн.
Згідно з п.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року №1533-III функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 34 Закону України „Про зайнятість населення" № 803-ХІІ від 01.03.1991р. (із змінами та доповненнями) передбачено контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.
Згідно з ч.4 ст.18 зазначеного Закону у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.
Відповідно до п.1 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 р. №47, Інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення входить до складу державної служби зайнятості. Інспекція здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями.
Згідно з п.5 вказаного Положення основними завданнями інспекції є здійснення контролю за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість та забезпечення громадянам прав і гарантій у галузі зайнятості шляхом здійснення заходів щодо запобігання та усунення виявлених порушень законодавства про зайнятість населення.
Як передбачено п.6 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Інспекція відповідно до покладених на неї завдань проводить, зокрема, перевірку додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцям, передусім щодо подання державній службі зайнятості інформації про наявність вільних робочих місць (вакантних посад), про всіх прийнятих працівників, про наступне вивільнення працівників та фактично вивільнених працівників.
Відповідно до п.п. б,г п.8 зазначеного Положення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення надається право, у тому числі, давати власнику (керівнику) підприємства, установи та організації або уповноваженому ним органу та іншим роботодавцям у разі виявлення порушень законодавства про зайнятість населення приписи про їх усунення; та право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення".
Відповідно до п.4. ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991р. №803-XI (зі змінами та доповненнями) підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з п.5 ст.20 зазначеного Закону при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
Абзацом 2 п.5 ст. 20 вказаного Закону передбачено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Позивачем доведена законність підстав для стягнення з відповідача 6033,74 грн. штрафу за порушення вимог чинного законодавства у сфері зайнятості.
Приймаючи до уваги вищевикладене, позовні вимоги прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського центру зайнятості обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,17,18, 87, 94, 159, 160, 161, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Перевальського району Луганської області в інтересах держави в особі Перевальського центру зайнятості задовольнити повністю.
Стягнути з міського комунального підприємства «Артемівський житлово-експлуатаційний комбінат» (код 34725130) штраф у розмірі 6033,74 грн.(шість тисяч тридцять три грн. 74коп.) на користь Перевальського районного центру зайнятості на розрахунковий рахунок №37176975900241, МФО 804013, код бюджетної класифікації 50040500 ГУДКУ в Луганській області.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Т. В. Смішлива