
26 листопада 2019 р.
Справа № 644/ 8030 /19
н/п 3/644/ 2068 /19
Справа № 644/ 8031 /19
н/п 3/644/ 2069 /19
Справа № 644/ 8028 /19
н/п 3/644/ 2067 /19
П О С Т А Н О В А
іменем України
26 листопада 2019 року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі – судді Сітало А.К., розглянувши адміністративні матеріали по справі про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції у Харківській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальностіза ст. 124, ст. 122-4, ч. 2 ст. 130 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Жовтневим РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області 19.10.2011 року), громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В С ТА Н О В И В:
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії ОБ № 155430 від 14.09.2019 року та серії ОБ № 155429 від 13.09.2019 року, водій ОСОБА_1 13.09.2019 року о 22-45 год. керуючи автомобілем KIA CERATO, реєстраційний номер НОМЕР_2 , біля будинку № 115 по пр. Олександрівському в м. Харкові, рухаючись заднім ходом, не впевнився в безпечності маневру, внаслідок чого скоїв зіткнення з автомобілем ВАЗ – 21093, реєстраційний номер НОМЕР_3 , який був припаркований біля будинку та належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після чого водій ОСОБА_1 залишив місце дорожньо-транспортної пригодидо якої він був причетний.
Внаслідок ДТП транспортним засобам спричинені механічні пошкодження та заподіяна матеріальна шкода.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 174005 складеного 13.09.2019 року, водій ОСОБА_1 13.09.2019 року о 22-55 год. керував автомобілем KIA CERATO, реєстраційний номер НОМЕР_2 , біля будинку № 61 по вул. Миру в м. Харкові, в стані алкогольного сп`яніння.
Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія проводився на місці зупинки транспортного засобу, із застосуванням приладу газоаналізатор «DRAGER ALCOTEST 6820» в присутності двох свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 . Результат огляду – 0,71 проміле. З результатами огляду водій ОСОБА_1 погодився, поставивши свій підпис в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння та в роздруківці із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу.
Від надання пояснень по суті правопорушення водій ОСОБА_1 відмовився, зазначивши про це в протоколі.
Своїми діями ОСОБА_1 допустив порушення вимог, встановлених п. 2.9 (А) Правил дорожнього руху України, відповідно до якого водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, за що відповідальність передбачена ст. 130 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення складено за ч. 2 ст. 130 КУпАП, у зв`язку з вчиненням адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП повторно протягом року, що підтверджується постановою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 23.04.2019 року, відповідно до якої ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Таким чином, в діях водія ОСОБА_1 вбачається порушення вимог п. п. 2.9 (А), 10.9, 2.10 (А) Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачена ст. 124, ст. 122-4, ч. 2 ст. 130 КУпАП.
В судові засідання, які були призначені на 21.10.2019 року, 11.11.2019 року та 26.11.2019 року, водій ОСОБА_1 не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, що свідчить про його неявку без поважних причин, про час та дату судового розгляду справи був повідомлений належним чином, шляхом направлення судових повісток на адресу, зазначену в протоколі про адміністративне правопорушення. Крім того інформація про час та дату судового розгляду справи розміщена на сайті Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, що дозволяє ОСОБА_1 самостійно її переглянути. Разом з тим Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження. (Рішення Європейського суду з прав людини "Пономарьов проти України" №3236/03 від 03.04.2008 року).
Доказів на підтвердження поважності своєї неявки в судові засідання суду не надав. Клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 до суду не надходило.
З метою дотримання строків розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до положень ч. 2 ст. 268 КУпАП за наявними матеріалами справи.
Суд, перевіривши матеріали справи, оцінивши зібрані докази в їх сукупності, приходить до висновку про наявність в діях водія ОСОБА_1 складів адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4 та ч. 2 ст. 130 КУпАП з наступних підстав.
Факт вчинених правопорушень підтверджується:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ОБ № 155430 від 14.09.2019 року, серії ОБ № 155429 від 13.09.2019 року, серії ОБ № 174005 від 13.09.2019 року;
- схемою огляду місця ДТП від 13.09.2019 року;
- поясненнями свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 13.09.2019 року, які були присутніми під час проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння водія ОСОБА_1 із застосуванням приладу «DRAGER ALCOTEST 6820» від 13.09.2019 року;
- роздруківкою із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу з підписом правопорушника;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зазначено результат огляду на стан сп`яніння – 0,71 проміле. Вказаний акт також засвідчений підписами свідків: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та особою яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який з результатом огляду погодився та поставив свій підпис;
- відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції від 13.09.2019 року, дослідженими в судовому засіданні, при перегляді яких обставини викладені в протоколі знайшли своє підтвердження.
- письмовими поясненнями водія ОСОБА_2 та іншими матеріалами справи.
На підставі викладеного, дослідивши матеріали про адміністративні правопорушення, суд приходить до висновку про доведеність вини водія ОСОБА_1 в дорожньо-транспортній пригоді, яка мала місце 13.09.2019 року близько 22-45 год. біля будинку № 115 по пр. Олександрівському в м. Харкові, та встановив, що дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок порушення водієм ОСОБА_1 , вимог п. 10.9 ПДР України.
Відповідно до вимог п. 10.9 Правил дорожнього руху України, під час руху транспортного засобу заднім ходом водій не повинен створювати небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Для забезпечення безпеки руху він у разі потреби повинен звернутися за допомогою до інших осіб.
Відповідно до вимог п. 2.10 (А) Правил дорожнього руху України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишитися на місці пригоди.
Таким чином, вимоги п. п. 10.9, 2.10 (А) Правил дорожнього руху України, водієм ОСОБА_1 не виконані.
Відповідно до положень п. 2 розділу I Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно з п. 6 розділу Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я.
Відповідно до п. 7 Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення.
Відповідно до положень п. 2 розділу I Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно з п. 6 розділу Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я.
Відповідно до п. 7 Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення.
Доказів того, що водій не був згодний з результатом огляду на стан сп`яніння проведеного на місці зупинки транспортного засобу, однак бажав пройти огляд на стан сп`яніння в закладі охорони здоров`я, письмові матеріали справи, а також відеозаписи не містять.
За частиною першою ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Постановою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 23.04.2019 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік. Постанова набрала законної сили 04.05.2019 року.
За таких обставин виявлених порушень вимог п. 2.9 (А) Правил дорожнього руху України в діях водія ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 130 КУпАП, а саме: повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Таким чином, при визначенні виду та міри стягнення, суд враховує факт та характер скоєних правопорушень та ступінь суспільної небезпеки, що дані правопорушення являються грубим порушенням правил дорожнього руху є потенційно небезпечним для суспільства та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю, тяжкість ймовірних наслідків, дані про особу правопорушника, обставини що пом`якшують та обтяжують відповідальність та вважає необхідним накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 124, ст. 122-4, ч. 2 ст. 130 КУпАП, що відповідає характеру вчиненого правопорушення та меті адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Санкція частини другої ст. 130 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400,00 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
При цьому, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, необхідно сплатити суму судового збору, яка відповідає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 384,20 грн.
Одночасно з накладенням адміністративного стягнення, у відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 384,20 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, 122-4, 124, 130, 247, 276, 279, 283-285 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4, ч. 2 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню, за правопорушення передбачене ст. 124 КУпАП - у вигляді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00 грн.) в дохід держави, за правопорушення передбачене ст. 122-4 КУпАП - у вигляді штрафу у розмірі 255 (двісті п`ятдесят п`ять) грн., за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП– у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400,00 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
На підставі ст. 36 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , піддати адміністративному стягненню за більш тяжке правопорушення та призначити остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400,00 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.
(ОДЕРЖУВАЧ: ГУДКСУ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ, КОД ОДЕРЖУВАЧА : 37874947, БАНК ОДЕРЖУВАЧА : Казначейство України (ЕАП), МФО БАНКУ : 899998, РОЗРАХУНКОВИЙ РАХУНОК : UA738999980000031119149020001, КОД БЮДЖЕТНОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ : 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001;Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 384,20 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через районний суд в порядку, визначеному ст. 294 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А. К. Сітало