
Справа № 347/2090/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2019 м. Косів
Суддя, Косівського районного суду Івано-Франківської області – Крилюк М.І.
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Косівського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , не працюючого, українця, гр. України, -
- за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
В с т а н о в и в:
ОСОБА_1 керувала транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, чим порушила п.2.9 «А» ПДР України.
Правопорушення вчинено за наступних обставин:
20.10.2019 року о 21.45 год ОСОБА_1 в с.Кропивище вул. Головна керувала автомобілем Опель Вектра н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Драгер, в присутності двох свідків. Результат огляду позитивний 0,90 проміле, чим порушила п.2.9 «а» ПДР.
ОСОБА_1 , свою провину визнала, пояснила, що перед керуванням ТЗ випила спиртного в невеликій кількості, після чого була змушена їхати додому.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повністю підтверджується матеріалами справи.
Зокрема, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №053376 від 20.10.2019 року вбачається, що 20.10.2019 року о 21.45 год ОСОБА_1 в с.Кропивище вул. Головна керувала автомобілем Опель Вектра н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Драгер, в присутності двох свідків. Результат огляду позитивний 0,90 проміле, чим порушила п.2.9 «а» ПДР.
Протокол про адміністративне правопорушення складений на бланку відповідного зразка, уповноваженою на те особою інспектором Косівського ВП сержантом поліції Романюк В.Я. з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП. Протокол підписаний уповноваженою особою.
При складенні протоколу ОСОБА_1 роз`яснювали її права і обов`язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП. Згідно пояснень наявних в протоколі про адмінправопорушення ОСОБА_1 стверджувала, що випила каву з коньяком після чого була змушена керувати автомобілем.
Роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (а.с.2) засвідчує результат тесту ОСОБА_1 проведеного за допомогою приладу Drager Alcotest - 0,90 проміле.
З акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 3) вбачається, що огляд водія ОСОБА_1 проведений за допомогою приладу «Драгер», результат позитивний – 0,90 проміле. При проведенні огляду були присутні свідки : ОСОБА_2 . Окрім того у вказаному акті огляду своїм особистим підписом ОСОБА_1 підтвердила свою згоду із проведеним результатом огляду стану алкогольного сп`яніння, який склав 0,90 проміле.
Відповідно до вимог п. 2.9 а) Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, є адміністративним правопорушенням і тягне за собою адміністративну відповідальність.
Порядок проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння знайшов своє відображення у ст. 266 КУпАП, приписах Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом від 09 листопада 2015 року № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858 (далі - Інструкції), та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі Порядку).
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Оцінка доказів, відповідно до ст. 252 КУпАП, відбувається за внутрішнім переконанням особи, що приймає рішення, та ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному досліджені всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, а жодний доказ не має наперед встановленої сили.
Дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, які узгоджуються між собою, оцінивши їх у сукупності, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд приходить до висновку про доведеність факту керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння та про наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні письмових доказів, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 20.10.2019 року серії ДПР 18 № 053376 (а.с. 1), роздруківкою алкотесту (а.с. 2), актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 5), рапортом поліцейського (а.с. 7).
Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами. Відповідно відсутні будь-які сумніви у їх достовірності та істинності.
Відомостей про те, що порушено ст. 266 КУпАП, приписи Інструкції та Порядку не здобуто під час судового розгляду справи .
Докази по справі про адміністративне правопорушення у своїй сукупності та взаємозв`язку вказують на те, що ОСОБА_1 керувала транспортним засобом, у неї було виявлено ознаки алкогольного сп`яніння, вона погодилася на пропозицію працівника поліції пройти огляд на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів на місці зупинки транспортного засобу, за наявності свідків пройшла такий тест, за результатами огляду перебувала у стані алкогольного сп`яніння, погодилася з його результатами, що зафіксовано на долученому до матеріалів справи відеозаписі DVD – диску (а.с.8) відповідно, поліцейський мав всі підстави скласти протокол про адміністративне правопорушення.
Оскільки викладеними матеріалами справи поза всяким розумним сумнівом доведено факт ОСОБА_3 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, її дії містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При накладенні стягнення суд на підставі ст.ст. 23, 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та обставини справи. А також з врахуванням того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами.
Відповідно до ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника стягується судовий збір на користь державного бюджету України у сумі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»,суд,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10 200 ( десять тисяч двісті) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 – 384,20грн. судового збору, судового збору, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Рахунок отримувача: UА798999980000031211256026001. Код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України ).
Постанова суду може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: М.І. Крилюк