
Справа №293/1974/19
Провадження № 2-а/293/30/2019
УХВАЛА
26 листопада 2019 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Бруховського Є.Б.
секретаря судового засідання Давиденко Л.П.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Черняхів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із вищезазначеним позовом.
25.11.2019 року до суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Житомирській області, відповідача по справі, про передачу адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду з посиланням на чинне законодавство, яке свідчить про те, що дана категорія справ не підсудна місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Вивчивши клопотання, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Положенням ч. 1 ст. 20 КАС України передбачений вичерпний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, до якого, зокрема, не входить категорія справ з вимогами заявленими позивачем ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про передачу адміністративної справи з Черняхівського районного суду Житомирської області до Житомирського окружного адміністративного суду за підсудністю.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 243 КАС, -
ПОСТАНОВИВ:
Передати за підсудністю адміністративну справу № 293/1974/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної фіскальної служби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень для розгляду до Житомирського окружного адміністративного суду.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а у разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до сьомого апеляційного адміністративного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Головуючий- суддя: Копія: вірно Суддя:Є.Б. Бруховський