
Справа № 2-757/11
У Х В А Л А
26 листопада 2019 року м.Львів
Суддя Залізничного районного суду міста Львова Румілова Н.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність начальника Залізничного ВДВС м.Львова ГТУЮ у Львівській області про зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 25.11.2019 року звернулась до суду зі скаргою, якою просить зобов`язати начальника Залізничного ВДВС м.Львова ГТУЮ у Львівській області винести постанову про скасування постанови про відновлення виконавчого провадження від 22.03.2013 року ВП №37114639 щодо вселення ОСОБА_2 до квартири АДРЕСА_1 на підставі судового рішення Залізничного районного суду м.Львова від 7.03.2012 року. Себе вона визначила позивачем по справі, Залізничний відділ ДВС м.Львова ГТУЮ у Львівській області визначила відповідачем.
Згідно до ч.1 ст.74 Законом про виконавче провадження визначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Згідно зі статтею 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Натомість, як вбачається з Постанови про відновлення виконавчого провадження від 6.08.2019 року ВП №37114639, яка була долучена до скарги як доказ, ОСОБА_1 не є стороною виконавчого провадження, а постанову виніс державний виконавець Стасула Р.М. Згідно до ст.186 ч.1 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства .
Згідно із частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
На підставі пункту 7 частини першої статті 4 КАС України суб`єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом установлено інший порядок судового провадження.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними під час здійснення владних управлінських функцій, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Згідно із частиною першою статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно до правової позиції Великої Палати по справі 815/2255/16 в постанові від 30 травня 2018 року, спори щодо оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця за участю особи, яка не є стороною виконавчого провадження, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, у відкритті провадження по скарзі ОСОБА_1 слід відмовити, оскільки її вимоги мають бути розглянуті у порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1 ст.186 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за скаргою на дії начальника Залізничного ВДВС м.Львова ГТУЮ у Львівській області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м.Львова.
Суддя: Н.М.Румілова