
Справа № 420/4449/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2019 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни про визнання протиправними дій щодо винесення Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради; визнання протиправним та скасування Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому, з урахуванням уточнень (від 16.09.2019р. вхід.№33265/19), просить суд визнати протиправними дії голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни щодо винесення Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, яким визначено заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради; визнати протиправним та скасувати Розпорядження голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Олександрівська сільська рада Лиманського району Одеської області, у розумінні положень Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», як адміністративно-територіальна одиниця не входить до складу будь-якої об`єднаної територіальної громади, та виконує свої функції місцевого самоврядування самостійно як сільська рада відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а тому її голова ОСОБА_2 не мала відповідних правових підстав для винесення розпорядження щодо визначення заступника голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрівської сільської ради ОСОБА_1 , координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області. Також, перебуваючи на публічній службі в органі місцевого самоврядування, під час виконання своїх посадових обов`язків позивач керується Конституцією України, законами України, та Посадовою інструкцією заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрівської сільської ради, затвердженої Розпорядженням сільського голови від 20.02.2018р. №14/18-ср.
Відповідач – голова Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на адміністративний позов (від 29.08.2019р. вхід.№30933/19), наголошуючи, зокрема, що відповідно до ч.2 ст.12 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування визначається уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Виконання обов`язків уповноваженої особи (координатора) покладається на одного із заступників міністра, заступника керівника іншого органу виконавчої влади. Таким чином, на виконання приписів Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» головою Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанською О.А., як керівником суб`єкта владних повноважень, діючи відповідно до статей 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з урахуванням того, що з 09.02.2018року по теперішній час на службовій посаді заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів місцевої ради працює Сандуленко Андрій Андрійович, який має великий життєвий досвід і креативне мислення, здатний знайти вихід з будь-якої ситуації, працюючий пенсіонер, винесено Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року «Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради».
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 29.07.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/4449/19 за позовом ОСОБА_1 до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування Розпорядження №30/19-ср від 01.06.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради.
Ухвалою суду від 20.09.2019р., з урахуванням приписів п.3 ч.2 ст.183 КАС України, закрито підготовче провадження, та призначено справу до судового розгляду по суті.
Враховуючи наявність передбачених приписами ч.9 ст.205 КАС України, підстав, та зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, відповідно до статті 3 Конституції України, статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пункту 22, 23 Порядку взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018року №658, та з метою ефективного здійснення заходів у сфері домашнього насильства, сільським головою Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 винесено Розпорядження «Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівької сільської ради» №30/19-с від 01.07.2019р., згідно з пунктом 1 котрого ОСОБА_1 , заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, визначено координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству з ознакою статі на території Олександрійської сільської ради.
Не погодившись з винесеним сільським головою Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанською Оленою Анатоліївною Розпорядженням «Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівької сільської ради» №30/19-с від 01.07.2019р. в частині щодо визначення ОСОБА_1 , заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству з ознакою статі на території Олександрійської сільської ради, позивач – ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даним адміністративним позовом.
Так, на думку суду, уточнені позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни щодо винесення Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, яким визначено заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради; визнання протиправним та скасування Розпорядження голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради, є неправомірними, безпідставними, та такими, що не підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, заслухавши пропозицію сільського голови Думанської О.А. про затвердження на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, з урахуванням пункту 5 частини 1 статті 26, статей 3, 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Олександрівською сільською радою Лиманського району Одеської області винесено Рішення «Про затвердження на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрівської сільської ради» від 09.02.2018р. №531/VІІ, пунктом 1 якого ОСОБА_1 затверджено на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
09.02.2018р. з урахуванням приписів ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі рішення ХХХ сесії Олександрівської сільської ради сьомого скликання №531/VІІ від 09.02.2018р., Олександрівською сільською радою Лиманського району Одеської області винесено Розпорядження «Про зарахування ОСОБА_1 » пунктом 1 якого ОСОБА_1 зараховано на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 09.02.2018р.
Як встановлено судом, та зазначено вище відповідно до статті 3 Конституції України, статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пункту 22, 23 Порядку взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018року №658, та з метою ефективного здійснення заходів у сфері домашнього насильства, сільським головою Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 винесено Розпорядження «Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівької сільської ради» №30/19-с від 01.07.2019р., згідно з пунктом 1 котрого ОСОБА_1 , заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, визначено координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству з ознакою статі на території Олександрійської сільської ради.
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997року №280/97-ВР (зі змінами та доповненнями), відповідно до статті 1 якого представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування, у тому числі, включає сільську, селищну, міську раду; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради.
Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства визначено Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017року №2229-VIII, згідно з п.4 ч.2 ст.6 якого спеціально уповноваженим органом у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, у тому числі, є сільські, селищні, міські, районні у містах (у разі їх створення) ради, їх виконавчі органи, до повноважень яких належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Механізм взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі визначено Порядком взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018р. №658 (зі змінами та доповненнями), відповідно до п.п.23, 24 якого виконавчі органи сільських, селищних рад з метою забезпечення здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі визначають відповідальних працівників виконавчого комітету, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками відповідно до Законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” та цього Порядку.
У селах, селищах староста (у разі його обрання) забезпечує виявлення фактів насильства та повідомляє про них не пізніше однієї доби уповноваженим особам, зазначеним у пункті 22 та абзаці першому пункту 23 цього Порядку. Староста/сільський, селищний голова є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території села, селища.
Згідно зі статтею 12 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» від 8 вересня 2005року №2866-IV (зі змінами та доповненнями) органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції: забезпечують надання жінкам і чоловікам рівних прав та можливостей, запобігання та протидію насильству за ознакою статі; здійснюють виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; створюють умови для поєднання жінками і чоловіками професійних і сімейних обов`язків; забезпечують доступні соціально-побутові послуги, включаючи догляд за малолітніми дітьми, організацію дошкільного виховання та забезпечення дитячого дозвілля; провадять просвітницьку діяльність з питань ґендерної рівності, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; співпрацюють з громадськими об`єднаннями та іноземними неурядовими організаціями щодо забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; подають пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; здійснюють збір і поширення інформації про насильство за ознакою статі, а також про загальні та спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб; беруть участь у підготовці фахівців з питань реалізації рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; сприяють науковим розробкам у сфері ґендерних досліджень; дотримуються принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у своїй діяльності; здійснюють позитивні дії.
В органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування визначається уповноважена особа (координатор) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі.
Виконання обов`язків уповноваженої особи (координатора) покладається на одного із заступників міністра, заступника керівника іншого органу виконавчої влади.
Відповідно до пункту 20 частини 4 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова видає розпорядження у межах своїх повноважень.
Згідно зі статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Отже, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що приймаючи оскаржуване Розпорядження «Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівької сільської ради» №30/19-с від 01.07.2019р. сільський голова Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 діяла на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що передбачено положеннями чинного законодавства.
Між тим, судом відхиляються, та не приймаються до уваги, як на підставу для задоволення позовних вимог, посилання позивача - ОСОБА_1 на Посадову інструкцію заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрівської сільської ради, затверджену Розпорядженням сільського голови від 20.02.2018р. №14/18-ср, якою окреслено його права, обов`язки, повноваження, та напрями діяльності, оскільки ОСОБА_1 займає посаду заступника сільського голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області з питань діяльності виконавчих органів ради, що у контексті приписів Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», є одним із основних критеріїв для призначення на посаду уповноваженої особи (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, та крім того, відповідно до п.1.6 Посадової Інструкції заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрівської сільської ради, затвердженої Розпорядженням сільського голови №14/18-ср від 20.02.2018р., заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради підпорядкований і виконує усні та письмові службові доручення сільського голови.
При цьому, решта доводів, та заперечень сторін вище окреслених висновків суду по суті заявлених позовних вимог, не спростовують.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994року, серія A, №303-A, п.29).
Згідно з п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Таким чином, з урахуванням наведеного, суд дійшов висновку щодо відсутності законодавчо передбачених підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дій голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни щодо винесення Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, яким визначено заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради; визнання протиправним та скасування Розпорядження голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради.
Вищевикладене спростовує твердження позивача, наведені у позовній заяві.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Відтак, беручи до уваги наведене, та оцінюючи надані сторонами по справі письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни про визнання протиправними дій щодо винесення Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради; визнання протиправним та скасування Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради не обґрунтовані, не ґрунтуються на положеннях чинного законодавства, отже задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.72-76, 139, ч.9 ст.205, ст.ст.241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни (67513, Одеська область, Лиманський район, с.Олександрівка, Площа Центральна,3, код ЄДРПОУ 05583236) про визнання протиправними дій щодо винесення Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради; визнання протиправним та скасування Розпорядження №30/19-ср від 01.07.2019року “Про призначення відповідальних працівників з питань запобігання та протидії домашньому насильству на території Олександрівської сільської ради”, в частині визначення заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Олександрівської сільської ради, відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
.