
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2019 року м Київ справа № 320/835/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
20 лютого 2019 р. до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Київського обласного військового комісаріату (далі - відповідач), в якому просить суд:
1) визнати бездіяльність Київського обласного військового комісаріату по ненаданню довідки про новий розмір посадового окладу і окладу за військове звання до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області із урахуванням Додатку № 1 Приміток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" на ОСОБА_1 з 1 січня 2018 року - протиправними;
2) Зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат включити в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 наступні види грошового забезпечення для перерахунку пенсії:
- з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року згідно з Додатком № 1 Приміток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб." (посадовий оклад, визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» від 7 грудня 2017 р. № 2246-VIII станом на 1 січня 2018 р., помноженої на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для тарифного розряду по посаді помічника командира з фінансово-економічної роботи - начальника фінансово-економічного відділу, згідно з Додатком № 1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та оклад за військове звання «підполковник», визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» від 7 грудня 2017 р. № 2246-VIII станом на 1 січня 2018 р., помноженої на коефіцієнт 0,8, встановлений для військового звання «підполковник» згідно з Додатком № 14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб";
- з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року згідно з Додатком № 1 Приміток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб." (посадовий оклад, визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» від 23 листопада 2018 р. № 2629-VIII станом на 1 січня 2019 року, помноженої на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для тарифного розряду по посаді помічника командира з фінансово-економічної роботи - начальника фінансово-економічного відділу, згідно з Додатком № 1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та оклад за військове звання «підполковник», визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» від 23 листопада 2018 р. № 2629-VIII станом на 1 січня 2019 року, помноженої на коефіцієнт 0,8, встановлений для військового звання «підполковник» згідно з Додатком №14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб") та передати довідку про новий розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку і виплати пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області;
3) Зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат включати в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 посадовий оклад і оклад за військове звання «підполковник», визначені станом на перше січня кожного року, у разі виникнення підстав, передбачених в Додатках № 1,14, Приміток до них відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та передавати довідку про новий розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку і виплати пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем при обчислені з 1 січня 2018 р. пенсії позивачу та визначенні розмірів посадового окладу і окладу за військовим званням протиправно застосовано прожитковий мінімум, оскільки обрахунок пенсії має здійснюватися виходячи з 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня 2018 р. та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18 березня 2019 р. відкрито провадження в цій адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
11 липня 2019 р. від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позову не визнав, у його задоволенні просив відмовити. Зазначив, що у своїй діяльності діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України. Стверджує, що довідка позивачу була оформлена відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2019 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких іншим категоріям осіб».
19 липня 2019 р. до суду від позивача надійшла відповідь на відзив. Як убачається з відповіді на відзив, позивач зазначає, що все що написав відповідач у відзиві не є предметом розгляду цієї справи. Просить суд врахувати судове рішення Шостого апеляційного адміністративного суду в аналогічній справі № 640/20875/18.
5 червня 2019 р. до суду від позивача надійшло клопотання про подальший розгляд справи без його участі.
6 вересня 2019 р. у судове засідання сторони не прибули.
Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Судом встановлено, що наказом командира військової частини А 0820 від 3 жовтня 2005 р. № 227 підполковника ОСОБА_1 , помічника командира з фінансово-економічної роботи - начальника фінансово-економічного відділу, звільненого наказом начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України від 16 вересня 2005 р. № 381 з військової служби у запас за пунктом 67, підпунктом «В» - (у зв`язку зі скороченням штатів), з правом носіння військової форми одягу, Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами), з 3 жовтня 2005 р., та виключено із списків особового складу частини та направлено для зарахування на військовий облік до Васильківського ОМВК Київської області.
Позивач перебуває на обліку у Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області з 1 січня 2007 р. та отримує пенсію за вислугу років як військовий пенсіонер.
Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області здійснено позивачу перерахунок пенсії з 1 січня 2018 р. та з 1 січня 2019 р. Позивач не погоджується із цими перерахунками, оскільки при їх проведенні не враховано особливостей, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», вказаних в Додатку № 1 в «примітці».
Відповідно до перерахунку пенсії, здійсненого з 1 січня 2018 р., пенсія позивача складається з наступного грошового забезпечення: посадовий оклад - 6200 грн. 00 коп.; оклад за військовим званням - 1410 грн. 00 коп.; процентна надбавка за вислугу років 45% - 3424 грн. 50 коп. Всього - 11 034 грн. 50 коп. Основний розмір пенсії: 62% грошового забезпечення (вислуга років 24) у розмірі - 6841 грн. 39 коп.
Відповідно до перерахунку пенсії, здійсненого з 1 січня 2019 р., пенсія позивача складається з наступного грошового забезпечення: посадовий оклад - 6910 грн. 00 коп.; оклад за військовим званням - 1410 грн. 00 коп.; процентна надбавка за вислугу років 45% - 3744 грн. 00 коп. Всього - 12 064 грн. 00 коп. Основний розмір пенсії: 62% грошового забезпечення (вислуга років 24) у розмірі - 7479 грн. 68 коп.
Не погоджуючись із здійсненим перерахунком позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно з вимогами п. 6 ч.1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) визначено основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлено єдину систему їх соціального захисту, гарантовано військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та врегульовано відносини у цій галузі.
Частиною 1 ст. 9 Закону № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 Закону № 2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 р. № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Так, п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року за № 45, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
У подальшому постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 р. № 704 (далі - Постанова № 704) встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Згідно з вимогами п. 4 Постанови № 704 (в редакції, чинній на момент прийняття постанови), розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Проте, в лютому 2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 було внесено зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови № 704 викладено у новій редакції: « 4.Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.».
Однак, згідно із Приміткою 1 Додатку 1 до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт та відповідно до примітки до Додатку 14 також передбачено, що оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
Суд зазначає, що розрахунки проводяться шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 тарифний розряд для посади начальника фінансово-економічного відділу - 37, а тарифний коефіцієнт для цього розряду складає - 3,92.
Указана інформація підтверджується листом військової частини А0820 від 4 жовтня 2018 р. № 155. Цим листом позивача повідомлено, що начальнику відділу Повітряного командування на 1 квітня 2018 р. визначено 37 тарифний розряд згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704.
Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» від 7 грудня 2017 року № 2246-VIII установлено, що у 2018 р. мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня становить 3723 гривні.
Судом встановлено, що 1 січня 2018 р., виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.), встановленого законом України «Про Державний бюджет на 2018 рік» визначено посадовий оклад позивача у розмірі 6200 грн. (32 тар. розряду відповідає коефіцієнт = 3,52 х 1762 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2018 р.) = 6200 грн.).
Разом з тим, суд зазначає, що при визначенні посадового окладу відповідачу необхідно було взяти 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати станом на 2018 р. та помножити на відповідний тарифний коефіцієнт.
Станом на 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1762 грн., а мінімальна заробітна плата - 3723 грн. Отже, 50% мінімальної заробітної плати буде складати 1861 грн. 50 коп.
Відтак, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та військовим званням повинен бути 1861 грн. 50 коп. Отже, посадовий оклад позивача як начальнику відділу Повітряного Командування на 1 квітня 2018 р. повинен становити 6 552 грн. 48 коп. (1861 грн. 50 коп. х 3,52 = 6 552 грн. 48).
Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII установлено, що у 2019 році мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня становить 4173 гривні.
Суд зазначає, що 1 січня 2019 р., виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1853 грн.) встановленого законом України «Про Державний бюджет на 2019 р» було визначено посадовий оклад позивача у розмірі 6910 грн. (32 тар. розряду відповідає коефіцієнт = 3,52 х 1853 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2018 р.) = 6910 грн.).
Разом з тим, суд зазначає, що при визначенні посадового окладу відповідачу необхідно було взяти 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати станом на 2019 р. та помножити на відповідний тарифний коефіцієнт.
Станом на 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1853 грн., а мінімальна заробітна плата - 4173 грн. Отже, 50% мінімальної заробітної плати буде складати 2086 грн. 50 коп.
Відтак, вихідний показник, який повинен братися для перерахунку показників значень для визначення розміру окладу за посадою та за військовим званням з 1 січня 2019 р. повинен бути 2086 грн. 50 коп. Отже, посадовий оклад позивача, як начальнику відділу Повітряного Командування на 1 квітня 2019 р. повинен становити 7 344 грн. 48 коп. (2086 грн. 50 коп. х 3,52 = 7 344 грн. 48).
Аналогічне правило застосовується до визначення розміру окладу за військовим званням «підполковника». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 тарифний коефіцієнт для цього розряду складає - 0,8.
Отже, оклад позивача за військовим званням підполковника на 1 квітня 2018 р. повинен становити 1469 грн. 50 коп. (1861 грн. 50 коп. х 0,8 = 1469 грн. 50).
Оклад позивача за військовим званням підполковника на 1 квітня 2019 р. повинен становити 1669 грн. 20 коп. (2086 грн. 50 коп. х 0,8 = 1669 грн. 20).
Отже, шляхом розрахунку можливо дійти висновку, що посадовий оклад позивача повинен складати: станом на 1 січня 2018 р. - 1861 грн. 50 коп. х 3,52 = 6 552 грн. 48 коп., а не 6200 грн., а станом на 1 січня 2019 р. - 2086 грн. 50 коп. х 3,52 = 7 344 грн. 48 коп., а не 6910 грн., як це визначено відповідачем. Оклад за військовим званням позивача повинен складати: станом на 1 січня 2018 р. - 1861 грн. 50 коп. х 0,8 = 1469 грн. 50 коп., а не 1410 грн., а станом на 1 січня 2019 р. - 2086 грн. 50 коп. х 0,8 = 1669 грн. 20 коп., а не 1410 грн., як це визначено відповідачем.
Оскільки ці розміри при здійсненні перерахунку пенсії позивачу було визначено неправильно, а всі довідки та вихідні дані для їх обчислення у відповідача були, то суд зазначає, що позовні вимоги 1 та 2, які було вказано позивачем у позовній заяві, є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про зобов`язання Київського обласного військового комісаріату включати в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 посадовий оклад і оклад за військове звання «підполковник», визначені станом на перше січня кожного року у разі виникнення підстав, передбачених в Додатках № 1,14, Приміток до них відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та передавати довідку про новий розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку і виплати пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, суд зазначає, що ця вимога заявлена на майбутнє, отже не підлягає задоволенню, оскільки обов`язковою умовою надання судового захисту є наявність порушеного права.
Суд звертає увагу, що Європейський суд з прав людини у рішення від 10 квітня 2018 р. справі «Вассерман проти Росії» вказав, що засіб юридичного захисту, якого вимагає стаття 13, має бути «ефективним» як з практичної, так і з правової точки зору, тобто таким, що або запобігає стверджуваному порушенню чи його повторенню в подальшому, або забезпечує адекватне відшкодування за те чи інше порушення, яке вже відбулося. Навіть якщо якийсь окремий засіб юридичного захисту сам по собі не задовольняє вимоги статті 13, задоволення її вимог може забезпечуватися за допомогою сукупності засобів юридичного захисту, передбачених національним законодавством.
Конституційний Суд України у Рішенні від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003 зазначив, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах.
Відповідно до вимог п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27 вересня 2001 р., рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя .
Згідно з п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Ruiz Torija v. Spain" від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Із урахуванням зазначеного, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 768 грн. 40 коп. згідно з квитанцією від 15 лютого 2019 р. № 171.
Суд, керуючись ч. 3 ст. 139 КАС України, беручи до уваги результат вирішення спору щодо часткового задоволення позовних вимог, присуджує позивачу 700 грн. 00 коп. понесених витрат з оплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Київського обласного військового комісаріату по ненаданню довідки про новий розмір посадового окладу і окладу за військове звання до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області із урахуванням Додатку № 1 Приміток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" на ОСОБА_1 з 1 січня 2018 року.
Зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат включити в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року згідно з Додатком № 1 Приміток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб." (посадовий оклад визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» від 7 грудня 2017 р. № 2246-VIII станом на 1 січня 2018 р., помноженої на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для тарифного розряду по посаді помічника командира з фінансово-економічної роботи - начальника фінансово-економічного відділу, згідно з Додатком № 1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та оклад за військове звання «підполковник», визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» від 7 грудня 2017 р. № 2246-VIII станом на 1 січня 2018 р., помноженої на коефіцієнт 0,8, встановлений для військового звання «підполковник» згідно з Додатком № 14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат включити в довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року згідно з Додатком № 1 Приміток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (посадовий оклад визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» від 23 листопада 2018 р. № 2629-VIII станом на 1 січня 2019 року, помноженої на відповідний тарифний коефіцієнт, встановлений для тарифного розряду по посаді помічника командира з фінансово-економічної роботи - начальника фінансово-економічного відділу, згідно з Додатком № 1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та оклад за військове звання «підполковник», визначений виходячи із розміру: 50% мінімальної заробітної плати, встановленої згідно з ст. 8 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» від 23 листопада 2018 р. № 2629-VIII станом на 1 січня 2019 року, помноженої на коефіцієнт 0,8, встановлений для військового звання «підполковник» згідно з Додатком № 14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб") та передати довідку про новий розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку і виплати пенсії до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Київського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ - 07910662) судові витрати у сумі 700 (сімсот) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін:
Позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 .
Відповідач - Київський обласний військовий комісаріат, адреса: пров. Артилерійський 5, м. Київ, 03113, код ЄДРПОУ - 07910662.
Суддя Журавель В.О.
Дата складення рішення суду 26 листопада 2019 року