
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
13 листопада 2019 р. Справа № 120/2873/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дмитришеної Руслани Миколаївни,
за участю:
секретаря судового засідання: Дмитрука Віктора Володимировича
представника позивача: Олексієнко О.І.
представника відповідача: Вербицької Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до: Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7)
про: визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилається на те, що є пенсіонером, перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу років, обчислену відповідно до п. д ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення". 18.07.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати. Листом за №2147/П-10 від 05.08.2019 відповідач порекомендував звернутись до відділу обслуговування громадян. Після звернення до вказаного відділу обслуговування, позивачу в усній формі було роз`яснено право оскаржити дії щодо перерахунку пенсії в судовому порядку, інших письмових обґрунтувань не надано.
Вказану бездіяльність позивач вважає протиправною в зв`язку із чим звернувся до суду із даним позовом.
Ухвалою суду від 10.09.2019 відкрито провадження у даній справі та вирішено розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачу 15-денний строк для подачі до суду відзиву на позовну заяву.
На виконання вимог ухвали суду від 10.09.2019 та відповідно до положень ст. 162 КАС України, стороною відповідача подано до суду відзив щодо заявлених позовних вимог, з якого слідує, що відповідач заперечує щодо задоволення адміністративного позову з огляду на наступне.
Позивач звернувся до Головного управління із заявою від 18.07.2019 за вх. №2147/П-10, про що було надано відповідь від 14.06.2019 №2789/10-1-50/08 відповідно до Закону України від 02.10.1996 №47 "Про звернення громадян".
Звернення позивача до Управління не є заявою, встановленого та затвердженого зразка згідно додатку №2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (далі Порядок - 22-1) та не є рішенням суб`єкта владних повноважень, тому не може бути предметом оскарження.
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , набув права на перехід на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-ІV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", проте до відповідача із заявою встановленого зразка на даний час не звертався.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється управлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення. Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Втім, дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.
Разом з тим, за нормами ст. 26 із змінами, внесеними Законом України №2148 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" право на пенсію за віком мають особи після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 25 років.
Заробітна плата для обчислення пенсії визначена в порядку встановленому ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" позивачу враховано заробітну плату за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Відповідно до довідки про заробітну плату №Б-24-1624/24-30 від 22.01.2015 виданої архівним відділом Вінницької міської ради, при обчисленні пенсії врахована заробітна плата за період з 01.01.1990 - 31.12.1994 роки (60 місяців) найбільш вигідні для обрахунку пенсії, а також за даними персоніфікованого обліку з 01.07.2000 - 30.06.2018 роки. Пенсія позивачу призначена з 11.07.2018 в розмірі 2931,40грн.
16.10.2019 на адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якій представник позивача виклала свої аргументи щодо наведених у відзиві заперечень та наступні мотиви їх відхилення.
В квітні 2019 року позивач досяг пенсійного віку та набув право на пенсію за віком, у зв`язку з чим звернувся до відповідача із заявою від 18.07.2019 про проведення кінцевого перерахунку пенсії як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії.
На адвокатський запит від 07.06.2019 Головним управлінням було направлено лист від 14.06.2019 за №2789/10-1-50/08 з копіями протоколів, розрахунків, пенсії з зазначенням середнього показника заробітної плати та величини оцінки страхового стажу та з зазначенням інформації, щодо не проведення управлінням перерахунку пенсії ОСОБА_1 , як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії. В листі повідомлено про здійсненні перерахунки з посиланням на законодавчі акти щодо підвищення пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки та величини оцінки одного року страхового стажу, щодо перерахунку як працюючому пенсіонеру чітко зазначено - не проводився.
Відповідно до протоколу від 23.02.2019 (рішення 905290178285) при перерахунку пенсії позивача її розмір склав 2087,95 грн, який і на даний час виплачується позивачу, а не в розмірі який зазначає відповідач у своєму відзиві.
Представник позивача, окремо зазначає, що листом від 05.08.2019 за вих. №2147/П-10 Головне управління рекомендувало звернутися до відділу обслуговування громадян. Тобто, з даного листа головне управління не заперечувало право позивача на перерахунок пенсії як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії з якої було фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Проте, у відділі обслуговування громадян без жодних обґрунтованих письмових пояснень спеціалістом в усній формі ОСОБА_1 вказано звернутись до суду, оскільки, ніякого перерахунку проводитись не буде.
Ухвалою суду від 18.10.2019 розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні із викликом сторін. Зобов`язано відповідача надати матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 .
На виконання вимог ухвали суду від 18.10.2019 до суду надійшли матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 .
В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги. Представник відповідача під час надання пояснень заперечувала щодо задоволення позовних вимог.
Дослідивши подані сторонами документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд встановив наступне.
29.05.2014 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено пенсію за вислугу років (міжнародну) із зарахуванням стажу роботи 30 років 6 місяців 9 днів, що підтверджується протоколом УПФУ в місті Вінниці №6675 від 06.06.2014.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 29.05.2014 та отримує пенсію за вислугу років, обчислену відповідно до ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Разом з тим, після призначення пенсії та до цього часу позивач продовжує працювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який вираховується із його заробітної плати, вказана обставина підтверджується витягом з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
12.08.2016 позивач звернувся до УПФУ в місті Вінниці із заявою про перерахунок пенсії, як працюючого пенсіонера з урахуванням страхового стажу та заробітної плати після призначення пенсії.
Повідомленням про відмову в перерахунку пенсії №1546/06-33-3/02-2 від 22.08.2016 ОСОБА_1 відмовлено в перерахунку пенсії, відповідно до ст. 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", оскільки дія ч. 4 цієї статті щодо перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення пенсії, не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсії за вислугу років на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення" та які не досягли віку встановленого ст. 26 цього Закону.
В квітні 2019 позивач досяг пенсійного віку, у зв`язку із чим 18.07.2019 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести перерахунок та виплату пенсії з урахування страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії.
Листом №2147/П-10 від 05.08.2019 відповідач рекомендував звернутись до відділу обслуговування громадян (сервісний центр). Однак, після усного звернення позивача, йому рекомендовано звернутися до суду.
Вказану бездіяльність позивач вважає протиправною, в зв`язку із чим звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступним.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Згідно із преамбулою Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон №1058-IV) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 8 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
За визначенням, наведеним у статті 1 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Відповідно до абзацу першого частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частинами другою статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування (частина перша статті 21 Закону №1058-IV).
Згідно з абзацами восьмим - дев`ятим частини третьої статті 24 Закону №1058-IV) періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах. Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом. Також відповідно до частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.
За приписами статті 1 Закону №1058-IV застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (частина друга статті 20 Закону №1058-IV).
Частинами четвертою - шостою, дев`ятою, десятою статті 20 Закону №1058-IV встановлено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок.
Системний аналіз вказаних вище правових норм дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
Судом встановлено, що після призначення позивачу пенсії за вислугу років, останній продовжував працювати, з отриманої заробітної плати було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який враховується для обчислення пенсії.
В квітні 2019 року позивач досягнув пенсійного віку, однак, Управлінням не проводився перерахунок пенсії позивачу, як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії.
Частиною 4 статті 48 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку, що орган Пенсійного фонду має самостійно провести перерахунок без додаткового звернення.
З огляду на вказане, суд відхиляє позицію відповідача, що позивач не звертався із заявою відповідного зразка про перерахунок пенсії, оскільки, відповідач мав здійснити такий перерахунок самостійно.
Стаття 1 Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, у редакції протоколів № 11 та № 14 (04 листопада 1950 року), визначає, що Високі Договірні Сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією, права і свободи, визначені в розділі I цієї Конвенції.
Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Отже, вирішуючи спір в частині позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо неперерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 , як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії з 29.05.2014, з якої фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, суд зазначає, що відповідачем протиправно не виконано вимоги ст. 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та не перераховано раніше призначену пенсію позивача, як працюючого пенсіонера з урахуванням страхового стажу та заробітної плати.
Визначаючись щодо вимоги позивача в частині зобов`язального характеру, як похідної вимоги від основної, то суд виходить із приписів ст. 4 КАС України, її п. 23, в силу якої похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги)
Як вказано вище, позивачу призначена з 29.05.2014 пенсія за вислугою років. Відповідно до протоколу №6675 від 06.06.2014 року до страхового стажу включено період роботи по 30 квітня 2014 року, що становить 30 років 6 місяців 9 днів.
03 квітні 2019 року позивачу виповнилось 60 років та відповідно він набув права на пенсію за віком.
Відповідно до абз 6 ч. 4 ст. 42 Закону 1058, обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.
Відтак, враховуючи приписи наведеної норми, а також беручи до уваги, що до страхового стажу при призначені пенсії позивачу включено період роботи по 30 квітня 2014, то суд вважає, що необхідно зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії, з якої фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з 01.05.2014, тобто з наступного дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення пенсії.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) гарантує кожному право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо порушення передбаченого Конвенцією права було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Також у національному законодавстві, зокрема положеннями Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.
З урахуванням наведеного та враховуючи той факт, що відповідачем всупереч чинному законодавству не здійснено перерахунку пенсії, суд вважає, що належним, повним та ефективним способом захисту порушених прав позивача є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії, з якої фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з 01 травня 2014 року.
Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходив з того, що згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо неперерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 , як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії з 29.05.2014, з якої фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , як працюючому пенсіонеру з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, набутих після призначення пенсії, з якої фактично зараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з 01 травня 2014 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області судовий збір в розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Реквізити: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ); Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ - 13322403)
Повний текст рішення складено: 26.11.2019
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна