Рішення № 85889658, 26.11.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2019
Номер справи
120/3434/19-а
Номер документу
85889658
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

26 листопада 2019 р. Справа № 120/3434/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036) про визнання протиправними та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036) про визнання протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач посилається на те, що він є пенсіонером Міністерства оборони України. З 01.01.2007 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, яке уповноважене проводити йому нарахування та виплату пенсії відповідно до Закону Україну "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.01.2019 та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 24.04.2019 по справі №120/2614/18-а Вінницьким обласним військовим комісаріатом 11.05.2019 направлено довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 ОСОБА_1 із врахуванням посадового окладу у розмірі 7893,00 грн.

Листом від 03.06.2019 за №1332/П-12 Головне управління ПФУ у Вінницькій області повідомило позивача про проведення перерахунку та виплати пенсії з 01.06.2019 на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату із зазначенням розміру грошового забезпечення, якого нараховується пенсія на виконання вищезазначених судових рішень з посадового окладу 7893,00 грн. Протягом двох місяців позивач отримував перераховану пенсію в розмірі 11132,03 грн із вищезазначеного окладу. В подальшому, відповідачем не проведений перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 на підставі нової довідки, а з серпня 2019 року протиправно зменшено грошове забезпечення ОСОБА_1 з якого нараховується пенсія, до розміру грошового забезпечення, яке він отримував станом на 01.01.2018 за старим розрахунком.

Вказані дії позивач вважає протиправними в зв`язку із чим звернувся до суду із вказаним позовом.

Ухвалою суду від 24.10.2019 відкрито провадження у даній справі та вирішено розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) відповідно до положень ст. 263 КАС України. Даною ухвалою також надано відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

На виконання вимог ухвали суду від 24.10.2019 та відповідно до положень ст. 162 КАС України, стороною відповідача подано до суду відзив щодо заявлених позовних вимог, з якого слідує, що відповідач заперечує щодо задоволення адміністративного позову з огляду на наступне.

05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" № 103 від 21.02.2018 року (далі - Постанова № 103). Нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в тому числі, і у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набранням вказаним рішенням суду законної сили не приймалось. Крім того, відповідач зазначає, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.01.2019 у справі № 120/4614/18-а не містить зобов`язань стосовно нього, а відповідач, в свою чергу, зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Дослідивши подані сторонами документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства оборони України та з 01.01.2007 знаходиться на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.01.2019 по справі №120/4614/18-а адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ55483 із урахуванням посадового окладу в розмірі 5780 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1170 грн., тарифний розряд за посадою "29"). Зобов`язано Вінницький обласний військовий комісаріат виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018 року, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі 7893 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1500 грн. тарифний розряд за посадою "44", тарифний коефіцієнт "4,48") згідно постанови КМУ від 30.08.2017 №704 та додаткам №23, 24 та наказу МОУ №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України". В решті позовних вимог відмовлено.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 24.04.2019 по справі №120/4614/18-а апеляційну скаргу Вінницького обласного військового комісаріату залишено без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30 січня 2019 року - без змін.

На виконання вимог рішень суду, Вінницьким обласним військовим комісаріатом було виготовлено та направлено до відповідача довідку про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії позивачеві, відповідно до Постанови № 103, з врахуванням посадового окладу у розмірі 7893,00 грн.

Листом Головного управління за №1332/П-12 від 03.06.2019 повідомлено позивача про проведення перерахунку пенсії з 01.06.2019 на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату №ХЛ55483 від 10.05.2019.

01.08.2019 відповідачем повторно був здійснений перерахунок пенсії позивача, внаслідок чого було зменшено розмір грошового забезпечення.

З огляду на вказане, позивач 08.08.2019 звернувся з відповідною заявою до відповідача, в якій просив: здійснити доплату до пенсії за серпень 2019 року до розміру пенсії, яку заявник отримував у червні - липні 2019 року; з вересня 2019 року виплату пенсії здійснювати згідно з розрахунком пенсії станом 01.06.2019; повідомити, чому Управлінням безпідставно знижено розмір пенсії у серпні 2019 року, яким були порушені вимоги статті 10 Закону п. 23 Порядку та рішень судів.

Листом за №2416/П-12 від 23.08.2019 відповідач повідомив про те, що 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, якими було визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1, 2 Постанови № 103. Нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитись перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осі, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", в тому числі і у зв`язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набрання вказаним рішенням суду законної сили не приймалось. Крім того, відповідач зазначив, що рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 30.01.2019 у справі №120/4614/18-а не містить зобов`язань щодо нього.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ч. 3 ст. 46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 4 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку № 45 встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2, 3 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Пунктом 1 Постанови № 103 передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Системний аналіз наведених норм доводить, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Перерахунок пенсії, в свою чергу, є запорукою достойного рівня життя пенсіонерів та співрозмірності витрат отриманим доходам. Перерахунок пенсії залежить від розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, визначеного на одну працездатну особу, рівня інфляції та грошових коливань в країні. Механізм та порядок перерахунку пенсій затверджується актами органів державної влади, зокрема Кабінетом Міністрів України. Починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено виключно до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат. Перерахунку пенсії передує система юридичних фактів і лише при їх настанні виникає обов`язок уповноваженого органу здійснити такий перерахунок.

З огляду на викладене суд дійшов до висновку, що набрання чинності 01.03.2018 постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 року № 704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови № 103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідач отримавши довідку про розмір грошового забезпечення здійснив перерахунок пенсії з 01.06.2019, а не з моменту набуття позивачем права на перерахунок. Більш того, з 01.08.2019 відповідач самостійно здійснив перерахунок пенсії позивача внаслідок чого був зменшений розмір грошового забезпечення позивача.

При цьому, беззаперечним є право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018, а його передумовою є оформлення довідки Вінницьким обласним військовим комісаріатом.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.01.2019 у справі № 120/4614/18-а, залишеним в силі постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 24.04.2019, визнано протиправними дії Вінницького обласного військового комісаріату щодо зниження грошового забезпечення позивача, а для відновлення його порушених прав, інтересів зобов`язано виготовити та направити довідку до відповідача станом на 01.01.2018 про розмір грошового забезпечення із урахуванням нового посадового окладу, що враховується для перерахунку пенсії.

Отже, право позивача на перерахунок пенсії підлягає реалізації з моменту його виникнення на підставі довідки, направленої на виконання рішення суду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимога про зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії позивачеві з урахуванням довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55483 від 10.05.2019 з посадового окладу в розмірі 7893,00 грн. (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1500,00 грн тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) згідно постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 та додаткам № 23,24 згідно наказу МОУ № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" підлягає задоволенню.

Що стосується позовної вимоги про визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018, на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55843 від 10.05.2019 року із урахуванням посадового окладу в розміру 7893,00 грн до посадового окладу 5870,00 грн, суд зазначає наступне.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" чітко визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, а саме, державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку, в свою чергу, Пенсійний фонд України повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії - органам, з яких особи були звільнені із служби.

З огляду на викладене, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення зазначених у довідках.

Разом з тим ззгідно із матеріалами справи, відповідач самостійно за відсутності належних документів та за наявності відповідної довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55483 від 10.05.2019, якою визначено розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у сумі 7893,00 грн, здійснив перерахунок пенсії позивача, виходячи з розміру грошового забезпечення у сумі 5780,00 грн.

Такі дії відповідача суперечать вимогам чинного законодавства та є протиправними, відповідно позовні вимоги у частині визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018 на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55483 від 10.05.2019 із урахуванням посадового окладу в розміру 7893,00 грн до посадового окладу 5780,00 грн також підлягають задоволенню.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01.08.2019 з розміру грошового забезпечення визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55483 від 10.05.2019 з посадового окладу в розмірі 7893,00 грн, суд зазначає наступне.

У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.

Водночас, згідно п. 10 ч. 2 ст. 245 КАС України, суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

З огляду на те, що суд позовну вимогу про визнання протиправними дій відповідача щодо зниження грошового забезпечення позивачеві, встановленого станом на 01.01.2018, на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55483 від 10.05.2019 року із урахуванням посадового окладу в розміру 7893,00 грн задовольнив, відповідно належним, для відновлення порушених прав та інтересів позивача, буде зобов`язання відповідача поновити виплату пенсії позивачеві з 01.08.2019 з розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату № ХЛ55483 від 10.05.2019 з посадового окладу в розмірі 7893,00 грн.

Приймаючи рішення у даній справі суд враховує правову позицію Європейського суду з прав людини ще у справі "Міллер проти Австрії" (ухвала щодо прийняття заяви №6849/7 від 16 грудня 1974 року), в якій останній сформулював позицію щодо права власності громадянина на пенсію. Зокрема, у рішенні суду було зазначено, що у зв`язку зі сплатою обов`язкових внесків до пенсійного фонду виникає право власності на пенсію щодо внесених частини до цього фонду, а як наслідок і на підвищення розміру пенсійної виплати внаслідок її перерахунку.

Також у справах "Девелопмент ЛТД та інші проти Ірландії" та "Федоренко проти України" Європейський суд з прав людини констатував, що відповідно до і прецедентного права органів, що діють на підставі Конвенції, право власності може бути; "існуючим майном" або коштами, включаючи позови, для задоволення яких позивач може обґрунтовувати їх принаймні "виправданими очікуваннями" щодо отримання можливості ефективного використання права власності (cf., Pressos Compania Neviera S.A. v. Belgium, рішення від 20 листопада 1995 року, серія А, № 332, с.21 п.31; пункт 21 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Федоренко проти України").

Враховуючи обставини справи суд також доходить висновку, що у позивача були обґрунтовані правомірні очікування щодо належного перерахунку пенсії відповідно до наданої Вінницьким обласним військовим комісаріатом довідки.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зниження грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого станом на 01.01.2018, із урахуванням посадового окладу в розмірі 7893,00 грн на підставі довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ55483 від 10.05.2019.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.08.2019 з розміру грошового забезпечення, визначеного відповідно до довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ55483 від 10.05.2019 з посадового окладу в розмірі 7893,00 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки Вінницького обласного військового комісаріату ХЛ55483 від 10.05.2019 з посадового окладу в розмірі 7893,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.01.2018 - 1 500,00 грн тарифний розряд за посадою 44, тарифний коефіцієнт 4,48) відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704 та додатків №23, 24 згідно із наказом МОУ № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" з 01.01.2018.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області області сплачений при зверненні до суду судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Реквізити: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іден. номер НОМЕР_1 ); Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, іден. код 13322403)

Повний текст рішення складений: 26.11.2019

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна