
Провадження № 3/702/345/19
Справа №702/936/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про закриття справи
26 листопада 2019 року м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Діденко Т.І., з участю правопорушника ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Уманського управління Головного управління ДФС у Черкаській області про адміністративне правопорушення, яке вчинила сільський голова Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний № НОМЕР_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , зареєстрована в АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 74 від 07.11.2019 сільський голова Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 09.09.2019 допустила порушення ч.1 ст. 163-4 КУпАП - несвоєчасне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (форма № 1-ДФ) за 2 квартал 2019 року в акті № 479/23-00-52-33-018/35385003 по строку подачі 09.08.2019, фактично подала 10.09.2019, чим порушила п.п. 49.18.2., п. 49.18. ст. 49, п.п. 119.2. ст119, п.п. 168.1.1. п.168.1. ст. 168, п.п. «б`п. 176.2. ст. 176 Податкового кодексу України та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
Сільському голові Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
Сільський голова Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 пояснила, що за дане правопорушення вона уже сплатила штраф в розмірі 510 грн., просить дану адміністративну справу закрити у зв`язку з тим, що особа не може бути притягнута двічі до юридичної відповідальності за одне і те саме правопорушення.
Суд дослідив докази у справі:
- дані протоколу про адміністративне правопорушення № 74 від 07.11.2019;
- акт про результати камеральної перевірки податкової звітності № 479/23-00-52-33-018/35385003 від 09.09.2019;
- постанову Лукашівської сільської виборчої комісії Монастирищенського району Черкаської області №10 від 26.10.2015 року, згідно якої ОСОБА_1 обрано на посаду сільського голови;
- податкове повідомлення-рішення № 0018475233 від 21.10.2019, згідно якого до сільського голови Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції у сумі 510,00 грн. на підставі акта перевірки № 479/23-00-52-33-018/35385003 від 09.09.2019;
- дублікат платіжного доручення № 55 від 04.10.2019, згідно якого Лукашівська сільська рада 04.10.2019 сплатила 510 грн. згідно акта перевірки № 479/23-00-52-33-018/35385003 від 09.09.2019.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положення ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано право на справедливий і публічний розгляд справи.
Відповідно до ст.4 Протоколу №7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод нікого не може бути вдруге притягнуто до суду або покарано в порядку кримінального провадження під юрисдикцією однієї і тієї самої держави за правопорушення, за яке його вже було остаточно виправдано або засуджено відповідно до закону та кримінальної процедури цієї держави.
Відповідно до практики ЕСПЛ, яка була висловлена у його рішеннях «Надточій проти України», «Озтюрк проти ФРН», «Енгель та інші проти Нідерландів» «Равнсборг проти Швеції», «Путц проти Австрії» гарантії прав людини передбачені Конвенцією щодо кримінального провадження, розповсюджуються у тому числі і на інше публічне переслідування особи, якщо таке переслідування можливо визначити карно кримінально-правовим за національним правом; колом адресатів та правовими наслідками для адресатів («тест Енгеля»). Таким чином, гарантії, передбачені ст.4 Протоколу №7, стосуються не лише кримінального провадження у розумінні законодавства України, а й будь-якого публічного переслідування, яке здійснюється державою.
Враховуючи, що сільський голова Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 згідно платіжного доручення № 55 від 04.10.2019 уже понесла відповідальність у виді штрафних санкцій на суму 510 грн. на підставі акта перевірки № 4479/23-00-52-33-018/35385003 від 09.09.2019, притягнення особи до відповідальності двічі за одне й те саме правопорушення, порушує його права, передбачені ст.61 Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення.
Сільським головою Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 стягнення (штраф) в розмірі 510 грн. оплачене.
Суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.61 Конституції України; ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; ст.4 Протоколу № 7 до Європейської Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 24, 34, 35, п.8 ч.1 ст. 247, 283, 284, 287 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі № 702/936/19 про притягнення до адміністративної відповідальності сільського голову Лукашівської сільської ради ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.163-4 КУпАП закрити у зв`язку з наявністю по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом 10 діб з дня її винесення через Монастирищенський районний суд.
Суддя Т.І. Діденко