
пСправа № 375/2177/19 Провадження № 3/375/657/19
П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.11.2019 суддя Рокитнянського районного суду Київської області Литвин О.В., розглянувши матеріал, який надійшов від Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
31.10.2019 при проведенні головним державним ревізором-інспектором ГУ ДПС у Київській області фактичної перевірки магазину-кафе, розташованого в АДРЕСА_2 , було виявлено порушення порядку проведення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 розрахункових опрецій, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, без видачі розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції, продаж товарів у асортименті, які не відображені в обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, чим порушено п.1, п. 2, п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
За вказаним фактом відносно Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Будучи викликаним для участі у розгляді справи, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав та щиро розкаявся.
Заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі встановлено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року. Так, зокрема, п. 1, 2 ч. 1 ст. 3 вказаного нормативно-правового акту, передбачено, що субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобовязані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 12) вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Таким чином, з огляду на встановлені обставини справи та вказані вимоги закону вбачається, що своїми діями, що виразилися у порушенні порядку проведення розрахункових операцій, ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Його вина у скоєнні останнього підтверджується змістом протоколу про адміністративне правопорушення № 334 від 31.10.2019, актом фактичної перевірки від 31.10.2019 та відомістю про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів станом на 31.10.2019.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопоршення, суд визнає щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушеня, особу винного, обставину, що пом`якшує відповідальність, вважаю, що адміністративним стягненям, достатнім для виправлення правопорушника є штраф у розмірі п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 85.00 грн.
Згідно ст. 40-1 КУпАП та п.5 ч.2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” з ОСОБА_1 підлягає стягненю на користь держави судовий збір у розмірі 384.20 грн., що становить, 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 33, 40-1, 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) грн 00 коп (отримувач коштів – Рокит УК /смт. Рокитне/ 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37800105; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) – 899998; рахунок отримувача – UA188999980000031113106010522; код класифікації доходів бюджету – 21081100, призначення платежу: Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 384.20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.) за слідуючими реквізитами: отримувач коштів – ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ – 37993783; банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО)–899998; рахунок отримувача – UA 798999980000031211256026001; код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її ухвалення шляхом подання апеляційної скарги через Рокитнянський районний суд Київської області.
Суддя О.В. Литвин
Постанова суду набирає законної сили _____
Постанову може бути пред`явлено до виконання до _______