
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2019 року м. Чернігів Справа № 620/2599/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Падій В.В.,
за участю секретаря Кондратенко О.В.,
представника позивача Новика М.С.,
представника відповідача Родінченко М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами загального позовного провадження, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Чернігівській області (далі - ГУ ДФС у Чернігівській області), в якому просить суд: визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення від 02.03.2019 №0001022-5306-2526-18, яким ОСОБА_1 визначено податкове зобов`язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018 рік у сумі 2083,33 грн., та податкове повідомлення-рішення від 02.03.2019 №0001022-5306-2526, яким ОСОБА_1 визначено податкове зобов`язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2019 рік у сумі 25000,00 грн.
Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено про протиправне визначення йому податкових зобов`язань за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2018-2019 роки, оскільки вважає, що придбаний ним автомобіль не входить до переліку автомобілів, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2018-2019 (звітних) років. Зазначив також про відсутність у додатках до рішень Чернігівської міської ради щодо ставки транспортного податку на 2018 і 2019 роки визначення того, яким об`ємом двигуна має бути оснащений об`єкт оподаткування - автомобіль задля того, аби він виступав базою для оподаткування, у зв`язку з чим вважає, що належний йому транспортний засіб не може бути об`єктом оподаткування. Крім того вважає, що наявність пошкоджень у придбаного ним автомобіля прямо вплинуло на його вартість, однак дану обставину не взято відповідачем до уваги, тобто фактично проведено розрахунок середньоринкової вартості транспортного засобу не на підставі Методики та доказів про фактичну вартість автомобіля.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 03.09.2019 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи; встановлено відповідачу 15-денний строк, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, для подання відзиву на позов.
У строк, визначений судом, відповідачем подано відзив на адміністративний позов, в якому останній не погоджується з позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, з підстав, що пунктом 267.4. статті 267 Податкового кгодексу України визначена ставка податку з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті. Відповідно до інформації, наданої органами внутрішніх справ, позивач є власником легкового автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover, рік випуску - 2017, об`єм двигуна 2995 куб.см, тип пального - бензин; номерний знак НОМЕР_1 . Вказані обставини визнаються позивачем у позовній заяві та підтверджуються наданою ним копією свідоцтва про реєстрацію на автомобіль. Автомобіль позивача, із зазначеними вище характеристиками, включений до Переліків легкових автомобілів, що є об`єктами оподаткування транспортним податком у 2018 році та 2019 роках, розміщених на офіційному сайті Мінекономрозвитку, що підтверджується доданими витягами з вказаного Переліку. З урахуванням викладеного, відповідачем на підставі даних ITС «Податковий блок», що отримані з офіційних джерел, в автоматичному режимі було сформовано оскаржувані податкові повідомлення-рішення по фізичній особі ОСОБА_1 . У сталій судовій практиці Верховним Судом, на підставі аналізу положень статті 267 Податкового кодексу України та Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66, неодноразово була викладена правова позиція, яка полягає у тому, що для визнання автомобіля об`єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги береться, середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами з урахуванням певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу та встановлюється виключно Мінекономрозвитку. Тож обов`язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, а межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення- рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, які є об`єктом оподаткування транспортним податком. Крім того, вважають за необхідне звернути увагу суду, що відповідно до положень підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України при визначенні середньоринкової вартості автомобіля для цілей оподаткування транспортним податком враховуються виключно марка та модель автомобіля, рік його випуску, об`єм циліндрів двигуна та тип пального. З наведеного аналізу правових норм вбачається, що нормами чинного законодавства не передбачено врахування такого чинника, як аварійне пошкодження автотранспортного засобу, при визначенні середньоринкової вартості автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об`єктів оподаткування транспортним податком.
Ухвалою суду від 30.09.2019 вирішено провести розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 03.10.2019.
Ухвалою суду від 03.10.2019, без виходу до нарадчої кімнати, занесеною секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, задоволено клопотання представника відповідача та залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Представником третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України подано пояснення до суду, в якому останній повідомив суд, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України та Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66 (далі - Методика), для цілей оподаткування транспортним податком у 2018 та 2019 роках Мінекономрозвитку на підставі даних ДП «Держзовнішінформ» про ціни на нові автомобілі розрахувало середньоринкову вартість автомобілів та розмістило на своєму офіційному веб-сайті (http://www.me.gov.ua) Перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - Перелік), і калькулятор, який давав у 2018 році та дає у 2019 році змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна та тип пального. Враховуючи, що 1000 куб. см є еквівалентом 1 літру, а тому об`єм циліндрів двигуна автомобіля 2995 куб. см з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 3,0 літра. Автомобіль Land Rover Range Rover з об`ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, бензин, до 5 років експлуатації (включно), було включено до Переліків легкових автомобілів, які підлягали оподаткуванню транспортним податком у 2018 та 2019 році. Розрахована у 2018 та 2019 році згідно з Методикою середньоринкова вартість легкового автомобіля Land Rover Range Rover з об`ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, бензин, 2017 року випуску становила відповідно 2 762 365,67 та 2 055 121,50 гривень (з ПДВ).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити у повному обсязі з підстав, викладених у адміністративному позові.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з мотивів, викладених у поданому суду відзиві, просив відмовити у задоволенні позову.
Представник третьої особи - Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у судове засіданні не з`явився, про дату час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, подав заяву про розгляд справи без його участі.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення учасників справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником транспортного засобу марки Land Rover, модель Range Rover, рік випуску - 2017, об`єм двигуна 2995 куб.см, тип пального - бензин; номерний знак НОМЕР_1 , дата реєстрації 01.12.2018, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, наявним в матеріалах справи (а.с.11).
02.03.2019 ГУ ДФС у Чернігівській області сформовані та направлені ОСОБА_1 податкові повідомлення-рішення за №0001022-5306-2526-18, яким визначено податкове зобов`язання, за платежем - транспортний податок з фізичних осіб, за податковий період - 2018 рік, в сумі 2083,33 грн. (а.с.12) та за №0001022-5306-2526, яким визначено податкове зобов`язання, за платежем - транспортний податок з фізичних осіб, за податковий період - 2019 рік, в сумі 25000,00 грн. (а.с.12, на звороті).
Вважаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся до суду з позовом за захистом охоронюваних законом прав та інтересів.
Перевіряючи обґрунтованість позовних вимог та їх відповідність чинному законодавству, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
01.01.2015 набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким статтю 267 ПК України було викладено в новій редакції та введено в Україні новий місцевий податок на майно - транспортний податок.
Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності з 1 січня 2017 року, до абзацу першого підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України внесено зміни, якими, зокрема визначено, що об`єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
З приписів наведеної норми чітко слідує, що законодавцем запроваджено дві умови, за одночасної наявності яких у особи, як потенційного платника податку на майно (транспортного податку), і виникає податковий обов`язок стосовно конкретного належного йому на праві приватної власності легкового автомобіля, а саме: 1) вік автомобіля - п`ять років від року випуску автомобіля, 2) перевищення показником середньоринкової вартості автомобіля межі у 375 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного податкового року.
21.12.2016 прийнято Закон України № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 1 січня 2017 року та яким до абзацу другого підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України внесено зміни та визначено, що середньоринкова вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об`єму циліндрів двигуна, типу пального.
Згідно з абзацом 3 підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України (в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин) щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна, тип пального.
Згідно з підпунктом 267.3.1 пункту 267.3 статті 267 ПК України базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
У пункті 267.4 статті 267 ПК України встановлено, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Як передбачено підпунктом 267.5.1 пункту 267.5 статті 267 ПК України, базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Підпунктом 267.6.1 пункту 267.6 статті 267 ПК України встановлено, що обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Законом України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2018 року встановлено у розмірі 3723 грн.
Законом України від 23.11.2018 №2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2019 року встановлено у розмірі 4173 грн.
Таким чином, середньоринкова вартість транспортних засобів, які є об`єктом оподаткування транспортним податком в розумінні підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України в 2018 році починається з розміру 1 396 125 грн. (375 х 3723 = 1 396 125 грн.), в 2019 році - 1 564 875 грн. (375 х 4173 = 1 564 875 грн.).
Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей їх віднесення до об`єктів оподаткування транспортним податком встановлений Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою 18.02.2016 постановою Кабінету Міністрів України №66 (далі - Методика, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з пунктом 2 Методики середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: С ср = Ц н х (Г / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об`єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 №403.
Пунктами 3 та 4 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 №403 (в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин) середньоринкова вартість транспортного засобу розраховується за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів за такою формулою:
С ср= Ц н х (Г / 100) х (1 ± (Г к / 100),
де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні;
Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації згідно з додатком 1;
Г к - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу згідно з додатком 2.
Джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни щодо ідентичних або аналогічних нових транспортних засобів в Україні чи країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків та зборів, що визначаються відповідно до законодавства.
Як передбачено пунктами 13 та 14 Методики Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна, тип пального.
У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об`єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна та тип пального.
Аналіз наведених положень Методики та Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів свідчить про врахування при розрахунку цієї вартості певних ознак, параметрів і характеристик транспортного засобу.
Аналізуючи норми чинного законодавства станом на момент винесення відповідачем спірних податкових повідомлень- рішень, суд дійшов висновку про те, що для визначення автомобіля об`єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб до уваги, крім іншого, береться середньоринкова вартість такого автомобіля, яка визначається статистичними методами та встановлюється, виключно, Мінекономрозвитку та не підлягає перегляду чи коригуванню іншими суб`єктами владних повноважень чи власниками транспортних засобів.
Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Відтак, підставою для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення є отримана від Мінекономрозвитку інформація про вартість автомобіля позивача, яка розрахована виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об`єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля.
З метою повного з`ясування всіх обставин справи, судом було досліджено Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 та 2019 роках, розміщених на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та в якому міститься і автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover, до п`яти років, об`єм двигуна 3,0 куб. см, тип пального - бензин.
З пояснень Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, наданого суду, випливає, шо вартість автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover, рік випуску - 2017, об`єм двигуна 3,0 літра, тип пального - бензин становила у 2018 році - 2 762 365,67 грн. та у 2019 році - 2 055 121,50 грн.
Зі змісту свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, наявного в матеріалах справи (а.с.11) випливає, що строк експлуатації автомобіля марки Land Rover, модель Range Rover, рік випуску - 2017, об`єм двигуна 2995 куб.см, тип пального - бензин; номерний знак НОМЕР_1 , дата реєстрації 01.12.2018 більше одного року, а отже згідно ПК України та Методики (в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин), автомобіль позивача є об`єктом оподаткування транспортним податком.
Відтак, суд погоджується з висновком контролюючого органу про те, що автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover, рік випуску - 2017, об`єм двигуна 2995 куб.см, тип пального - бензин; номерний знак НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_1 , є об`єктом оподаткування у 2018 та 2019 роках.
Суд відхиляє посилання позивача на той факт, що даний автомобіль придбаний ним за 29 800 USD (доларів США) та ввезено на територію України в пошкодженому стані, що підтверджується митною декларацією та прикріпленими фото із зовнішнім виглядом автомобіля з наступних підстав.
Як зазначалось вище, з посиланням на підпункт 267.2.1. пункту 267.2 ст.267 ПК України, обов`язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу для цілей визначення об`єктів оподаткування транспортним податком законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, тобто віднесено виключно до компетенції Мінекономрозвитку України.
Натомість вартість придбаного позивачем та ввезеного на територію України транспортного засобу в розмірі 29 800 доларів визначена останнім в вантажній митній декларації для цілей митного оформлення та не може слугувати для визначення об`єкту оподаткування транспортним податком.
Також з системного аналізу положень підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України та Методики випливає, що при визначенні середньоринкової вартості транспортного засобу для цілей визначення об`єктів оподаткування транспортним податком врахуванню підлягають марка, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна, тип пального, ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об`єму циліндрів двигуна, типу пального та коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 №403.
З наведеного аналізу правових норм вбачається, що нормами чинного законодавства не передбачено врахування такого чинника як аварійне пошкодження автотранспортного засобу при визначенні середньоринкової вартості автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об`єктів оподаткування транспортним податком.
Суд відхиляє також посилання позивача щодо не співпадіння технічних характеристик автомобіля Переліку автомобілів, що є об`єктом оподаткування транспортним податком у 2018 та 2019 роках з технічними характеристиками автомобіля позивача, а саме автомобіль позивача має об`єм двигуна 2995 куб.см, натомість у Переліках легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 та 2019 роках, розміщених на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України міститься автомобіль марки Land Rover, модель Range Rover, до п`яти років, об`єм двигуна 3,0 куб. см, тип пального - бензин.
З пояснень Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України випливає, що 1000 куб. см є еквівалентом 1 літру, а тому об`єм циліндрів двигуна автомобіля 2995 куб. см з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 3,0 літра.
При цьому слід відзначити, що положеннями підпункту 267.6.10 пункту 267.6 статті 267 ПК України передбачено право фізичних осіб-платників податку звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо об`єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об`єкт оподаткування, перехід права власності на об`єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Між тим, суд зауважує, що позивач не звертався із письмовою заявою для проведення звірки розрахунку, здійсненого податковим органом, зокрема, щодо показників, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля, та, відповідно, правомірності віднесення транспортного засобу, який зареєстрований за позивачем, до об`єкту оподаткування транспортним податком, тому посилання позивача на те, що середньоринкова вартість його автомобіля не перевищує 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2018 року, суд вважає необґрунтованими.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що згідно наданої Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України інформації належний позивачу на праві приватної власності автомобіль, є об`єктом оподаткування транспортним податком з фізичних осіб у 2018-2019 роках, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог та скасування оскаржуваних податкових повідомлень - рішень.
При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстави для відшкодування судових витрат у справі відповідно до положень статті 139 КАС України відсутні, оскільки в задоволенні позову відмовлено повністю.
Керуючись статтями 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, через Чернігівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду у повному обсязі виготовлено 25.11.2019.
Позивач: ОСОБА_1 (адреса для листування: АДРЕСА_1 ; адреса: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління ДФС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ - 39392183).
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, код ЄДРПОУ - 37508596).
Суддя В. В. Падій Падій