
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2019 року м. Київ справа № 320/1385/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фора" до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Фора" (далі - позивач) з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 27 грудня 2018 р. № 0016974001 форми "С" та від 27 грудня 2018 р. №0016884001 форми "С", якими застосовано штрафні (фінансові) санкції.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесено відповідачем на підставі Акту перевірки, що складено на підставі недостовірних даних та непідтверджених фактах. При реалізації алкогольного напою не враховано правило щодо заокруглення, а щодо 5 тютюнових виробів не взято до уваги той факт, що їх зберігання для реалізації здійснювалося не як цілої пачки, а по одному. Стверджує, що висновки Акту перевірки є безпідставними та необґрунтованими, а податкові повідомлення-рішення - незаконними та такими, що підлягають скасуванню.
Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2019 р. відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
10 травня 2019 р. від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній позову не визнав, у його задоволені просив відмовити. Стверджує, що контролюючий орган діяв в межах покладених на нього повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства. Вважає, що підстав для скасування податкових повідомлень-рішень немає.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23 серпня 2019 р. закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 23 серпня 2019 р. 23 серпня 2019 р. до суду від представників сторін подано клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
У зв`язку заявленим клопотанням представника позивача про розгляд справи в порядку письмового провадження протокольною ухвалою суду від 23 серпня 2019 р. на підставі ч. 3 ст. 194 КАС України вирішено здійснювати судовий розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Позивач зареєстрований як юридична особа 2 грудня 2002 р. за адресою: 08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, місто Вишневе, вул. Промислова, будинок 5 (код ЄДРПОУ - 32294897).
30 листопада 2018 р. відповідачем винесено наказ № 2632 «Про проведення фактичної перевірки» позивача, адреса об`єкта перевірки - с. Бровари , вул . Москаленка Сергія, 39 (магазин), дата початку перевірки - 6 грудня 2018 р. На підставі цього наказу відповідачем винесено направлення на перевірку від 6 грудня 2018 р. № 1293 та № 1294, згідно з якими тривалість фактичної перевірки позивача становить 10 робочих днів.
Наказ від 30 листопада 2018 р. № 2632 та направлення від 6 грудня 2018 р. № 1293 і № 1294 вручено 6 грудня 2018 р. о 12 год. 25 хв. керуючому магазину ТОВ «Фора» Учень А.В .
Перевіркою встановлено факт реалізації 2 пляшок горілки особливої «Статус Оригінальний» об`ємом 0,5 л. міцністю 38% об., виробництва ТОВ "Золотоніський ЛГЗ "Златогор" 13 липня 2018 р. виробництва марковані марками акцизного податку Серії 23ААБХ 028064 01/18 24 грн. 22 коп., Серії 23ААБХ028068 01/18 24 грн. 22 коп. по ціні 84 грн. 90 коп. за пляшку на загальну суму 169 грн. 80 коп., що підтверджується оригінальним чеком № 0007547, № 0007269 від 6 грудня 2018 р., в той час коли постановою Кабінету Міністрів України № 957 від 30 жовтня 2008 р. (із змінами та доповненнями) встановлена мінімальна роздрібна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі: 84 грн. 93 коп. х 2 = 196 грн. 86 коп., чим порушено вимоги ст. 18 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 із змінами та доповненнями.
Перевіркою також встановлено факт зберігання з метою реалізації пачки сигарет «ХанделсголдЕпплСігаріллос» - 5 сигарет з ароматом яблука виробник «Арнольд Гмбх& Ко КГ», країна виробник Німеччина, по ціні 84 грн. 00 коп. за пачку (16 грн. 80 коп. за 1 сигарету), без марки акцизного податку встановленого зразка, чим порушено ст. 11 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 р., із змінами та доповненнями.
7 грудня 2018 р. за результатами перевірки відповідачем складено Акт фактичної перевірки № 626/10-36-40/32294897 «Про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції». За висновками Акту перевірки позивачем порушено ст. 18, 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) та вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 957 від 30 жовтня 2008 р. «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва».
Керуючий магазину ТОВ «Фора» Учень А.В. 7 грудня 2018 р. після ознайомлення з матеріалами відмовилась від підписання та отримання другого екземпляра Акту перевірки. У зв`язку з цим посадовими особами відповідача складено Акт про відмову від підписання матеріалів перевірки та Акт про відмову від отримання акта перевірки від 6 грудня 2018 р. У зв`язку з тим, що представником позивача відмовлено в отриманні та підписанні Акту фактичної перевірки, відповідачем було направлено другий примірник акту фактичної перевірки листом від 10 грудня 2018 р. № 23723/10/10-36-40-00-10.
7 грудня 2019 р. позивачем до відповідача направлено заперечення на акт перевірки від 6 грудня 2018 р. Листом відповідача від 26 грудня 2018 р. № 25877/10/10-36-40-00-10 «Про результати розгляду заперечення» позивача повідомлено, що за результатами розгляду заперечень висновки акту фактичної перевірки від 7 грудня 2018 р. залишено без змін.
27 грудня 2018 р. відповідачем прийнято наступні податкові повідомлення-рішення:
1) податкове повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016974001, яким встановлено порушення п. 1 Постанови Кабінету Міністрів від 30 жовтня 2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкоголю», ч. 10 ст. 18 Закону України від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені на суму 10843 грн. 20 коп.;
2) податкове повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016884001, яким встановлено порушення ч. 11 Закону України від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені на суму 17000 грн. 00 коп.
2 січня 2019 р. позивачем подано до Державної фіскальної служби України скаргу на ці податкові повідомлення-рішення форми «С» від 27 грудня 2018 р. № 0016974001, № 0016884001. 29 січня 2019 р. Державною фіскальною службою Україною прийнято рішення про продовження строку розгляду скарг. 6 березня 2019 р. рішенням Державної фіскальної служби України за результатами розгляду скарг позивача залишено без змін податкові повідомлення-рішення відповідача від 27 грудня 2018 р. № 0016974001, № 0016884001, від 28 грудня 2018 р. № 0017024001, а скаргу - без задоволення.
Позивач, не погоджуючись з оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог статті 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з вимогами пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України (далі - ПК України) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до вимог підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України врегульовані Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР, зі змінами та доповненнями).
Відповідно до вимог абзаців 29, 30 статті 1 Закону № 481/95-ВР мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари та мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 17 Закону № 481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Щодо висновків в Акті перевірки про реалізацію позивачем 2 пляшок алкогольного напою (горілка) за ціною, меншою ніж законодавчо установлена мінімальна ціна для її реалізації та винесення податкового повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016974001, суд зазначає наступне.
Згідно з абз. 14 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.
Відповідно до вимог ч. 10 ст. 18 Закону № 481/95-ВР Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
В Акті перевірки відповідачем встановлено факт реалізації 2 пляшок горілки особливої «Статус Оригінальний» об`ємом 0,5 л., міцністю 38% об., виробництва ТОВ "Золотоніський ЛГЗ "Златогор" 13 липня 2018 р. виробництва, марковані марками акцизного податку Серії 23ААБХ 028064 01/18 24 грн. 22 коп., Серії 23ААБХ028068 01/18 24 грн. 22 коп. по ціні 84 грн. 90 коп. за пляшку, на загальну суму 169 грн. 80 коп., що підтверджується оригінальним чеком № 0007547, № 0007269 від 6 грудня 2018 р., в той час коли постановою Кабінету Міністрів України № 957 від 30 жовтня 2008 р. (із змінами та доповненнями) встановлена мінімальна роздрібна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі: 84 грн. 93 коп. х 2 = 196 грн. 86 коп., чим на думку контролюючого органу порушено вимоги ст. 18 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 (із змінами та доповненнями).
Суд звертає увагу на наступне. Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» (далі - Постанова № 957, зі змінами та доповненнями) установлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва.
При цьому, пунктом 1 Приміток визначено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, віскі, рому та інших спиртових дистилятів та спиртних напоїв, одержаних шляхом перегонки зброджених продуктів з цукрової тростини, джину та ялівцевої настоянки, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п`ять зірочок, інших спиртових дистилятів та спиртових напоїв, в тому числі бренді ординарного, горілки виноградної, інших зброджених напоїв, сумішей із зброджених напоїв та сумішей зброджених напоїв з безалкогольними напоями різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об`ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.
Зокрема, згідно з додатком до вказаної постанови розмір мінімальної роздрібної ціни горілка та лікеро-горілчані вироби, інші, мінімальної ціни за 1 літр 100-відсоткового спирту, гривень становить 447 грн. 00 коп.
Відповідно до п. 4 Приміток мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, визначені (розраховані) згідно з примітками 1-3 цього додатка, заокруглюються:
- у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;
- у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.
Позивачем було встановлено вартість горілки особливої «Статус оригінальний» об`ємом 0,5 л. місткістю, 38% об. у розмірі 84 грн. 90 коп. Так, мінімальна роздрібна ціна на горілку ємністю 0,5 літри та міцністю 38% розраховується наступним чином: 447 грн. 00 коп. (мінімальна ціна 1 літру 100-відсоткового спирту)* 0,5 літри (місткість тари) - 0,38 (міцність за об`ємом у відсотках) = 84 грн. 93 коп. Разом з тим, на виконання припису п. 4 Приміток до Постанови № 957 позивачем було вартість цього алкогольного напою заокругленого до 84 грн. 90 коп.
Суд звертає увагу, що відповідно до Постанови № 957 вартість однієї пляшки горілки становить 84 грн. 93 коп. Проте, у зв`язку з тим, що п. 4 Приміток передбачено, що заокруглення передбачається у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок.
Отже, судом встановлено, що позивачем встановлено вірну вартість горілки особливої «Статус оригінальний» об`ємом 0,5 л. місткістю, 38% об. у розмірі 84 грн. 90 коп. Крім того, суд зазначає, що у відповідачем було придбано 2 пляшки горілки особливої «Статус оригінальний» об`ємом 0,5 л. місткістю, 38% об. у розмірі 84 грн. 90 коп., а тому, позивач вірно визначив, що вартість двох таких пляшок буде становити 169 грн. 80 коп. (2 пляшки х 84 грн. 90 коп. = 169 грн. 80 коп.), а не 169 грн. 86 коп. як вважає відповідач.
Таким чином, висновки, викладені відповідачем у Акті перевірки, є помилковими та необґрунтованими. У зв`язку з цим податкове повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016974001 є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо висновків в Акті перевірки про зберігання з метою реалізації пачки сигарет «ХанделсголдЕпплСігаріллос» - 5 сигарет з ароматом яблука виробник «Арнольд Гмбх& Ко КГ», країна виробник Німеччина, по ціні 84 грн. 00 коп. за пачку (16 грн. 80 коп. за 1 сигарету), без марки акцизного податку встановленого зразка, та винесення податкового повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016884001, суд зазначає наступне.
Згідно з абз. 16 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР санкція за виробництво, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, або з використанням тари, що не відповідає вимогам, визначеним частиною першою статті 11 цього Закону, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.
В Акті перевірки відповідачем встановлено факт зберігання з метою реалізації пачки сигарет «ХанделсголдЕпплСігаріллос» - 5 сигарет з ароматом яблука виробник «Арнольд Гмбх& Ко КГ», країна виробник Німеччина, по ціні 84 грн. 00 коп. за пачку (16 грн. 80 коп. за 1 сигарету), без марки акцизного податку встановленого зразка, чим порушено ст. 11 Закону України № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 р. із змінами та доповненнями.
Суд звертає увагу на наступне. Поняття "марка акцизного податку" розкрито у Податковому кодексі України (далі - ПК України), згідно з пунктом якого 14.1.107 це - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Статтею 226 ПК України передбачено загальні правила маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Відповідно до вимог пункту 226.3 статті 226 ПК України виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 27 грудня 2010 р. № 1251 (далі - Положення № 1251)
Згідно з пунктом 20 Положення №1251 маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.
Для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари (абз. 2 п. 20 Положення № 1251).
Для алкогольних напоїв імпортного виробництва використовуються марки із зазначенням суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки (абз. 3 п. 20 Положення № 1251).
Відповідно до вимог абз. 4 п. 20 Положення № 1251, вважаються такими, що немарковані, алкогольні напої та тютюнові вироби у випадках, визначених пунктом 226.9 статті 226 Податкового кодексу України, а також алкогольні напої з марками, що мають такі пошкодження:
- пошкодження, які унеможливлюють встановлення реквізитів, передбачених абзацом сьомим пункту 5 цього Положення;
- наявність відкритого надриву з краю марки, розмір якого (ширина, довжина) перевищує такі значення: вертикальний надрив - 4 х 10 міліметрів; горизонтальний - 4х20 міліметрів; діагональний - 4х18 міліметрів (довжина діагонального розриву визначається як прямокутна проекція);
- пошкодження, внаслідок яких зменшилася довжина марки на 10 чи більше міліметрів або ширина марки - на 5 чи більше міліметрів;
- відсутність кута марки площею більше ніж 150 кв. міліметрів, довжина меншої сторони якого становить більше ніж 10 міліметрів.
Згідно з вимогами п.21 Положення №1251 для прикріплення марок використовується клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження, у тому числі під час відкупорювання (розкривання) товару, і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання.
Як убачається з п. 23 Положення № 1251, на тютюнові вироби марки наклеюються:
на пачки сигарет та цигарок серійного виробництва, сигар, сигарил, а також цигарок, упакованих у сувенірні коробки (незалежно від їх розміру), - у такій спосіб, щоб марки обов`язково розривалися під час відкривання;
на тютюнові вироби в упаковці, що підлягає обгортанню у поліпропіленову плівку, - під плівку.
Отже, аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що зберігання та реалізація тютюнових виробів за наявності марки акцизного податку встановленого зразка на пачці або на іншій тарі поширюється на нерозпаковані пачки, а технологія маркування тютюнових виробів марками акцизного податку передбачає розривання марки акцизного податку під час розкривання товару. Суд зазначає, що застереження щодо обов`язку у суб`єкта господарювання зберігати непошкодженими марки тютюнових виробів, що реалізується поштучно, чинне законодавство не містить.
Отже, висновки, викладені відповідачем в Акті перевірки, є помилковими та ніяким чином не обґрунтовані. У зв`язку з цим, податкове повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016884001 є протиправним та підлягає скасуванню.
Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 14 серпня 2018 року справа №810/270/17 (адміністративне провадження №К/9901/40632/18).
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідачем неправомірно винесено податкові повідомлення-рішення від 27 грудня 2018 р. № 0016974001 та № 0016884001, отже порушено права позивача та не дотримано вимог, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.
Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ним доводи не було спростовано відповідачем. Наведене свідчить, що право позивача порушено. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до платіжного доручення від 12 березня 2019 р. № 5044730 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1921 грн. 00 коп. Зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 1921 грн. 00 коп. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - Головного управління ДПС у Київській області.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295 КАС, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 27 грудня 2018 р. № 0016974001.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 27 грудня 2018 р. № 0016884001.
Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ - 39393260) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фора» (код ЄДРПОУ - 32294897) судовий збір у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фора», адреса: вул. Промислова, 5, м. Вишневе, Київська область, 08132, код ЄДРПОУ - 32294897.
Відповідач - Головне управління ДФС у Київській області, адреса: вул. Народного Ополчення, 5а, м. Київ, 02090, код ЄДРПОУ - 39393260.
Суддя Журавель В.О.
Дата складення рішення суду 25 листопада 2019 року