Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 202/7832/19
Провадження № 1-кс/202/12263/2019
УХВАЛА
Іменем України
22 листопада 2019 року слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Дніпро клопотання слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 32019040040000007 від 06.02.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 2 ст. 204 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019040040000007 від 06.02.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 2 ст. 204 КК України.
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку.
Відповідно до клопотання, досудовим розслідування встановлено, що мешканці Дніпропетровській області (громадянин ОСОБА_5 , громадянин ОСОБА_6 ) та інші невстановлені особи, протягом 2018 року по теперішній час, на території м. Кам`янське, Дніпропетровській області, організували незаконне придбання, зберігання, транспортування та виготовлення алкогольних напоїв, які в подальшому незаконно реалізовують громадянам в місцях роздрібної торгівлі Дніпропетровської області, чим скоїли кримінальне правопорушення передбачене ч.2 ст. 204 КК України.
Мешканці Дніпропетровській області (громадянин ОСОБА_5 , громадянин ОСОБА_6 ) та інші невстановлені особи, протягом 2018 року по теперішній час, на території м. Кам`янське Дніпропетровській області, при продажі незаконно виготовленої алкогольної продукції використовують підробленні марки акцизного податку, чим скоїли кримінальне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 199 КК України.
На адресу ОУ ГУ ДФС у Дніпропетровській області 16.10.2019 дано доручення на встановлення адрес виготовлення, зберігання та реалізації незаконно виготовленої алкогольної продукції з використанням марок акцизного податку України.
В ході виконання вищевказаного доручення встановлено, громадяни ОСОБА_7 та ОСОБА_8 організували підпільний цех із незаконного виготовлення алкогольних напоїв на території приватного домоволодіння.
Збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8 здійснюють громадянам ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які здійснюють реалізацію фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів, через мережу Інтернет. А також реалізують за попереднім замовленням з автомобілю Hyundai Accent синього кольору д/н НОМЕР_1 , який протягом дня знаходиться біля адреси проживання гр. ОСОБА_9 та ОСОБА_11 ( АДРЕСА_1 ).
Тому, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку в автомобілі марки «Hyundai Аccent» державний номерний знак « НОМЕР_1 », з метою відшукання обладнання що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв, незаконно виготовлених підакцизних товарів, незаконно виготовлених алкогольних напоїв, фурнітури, склотари, сировини для виготовлення алкогольних напоїв, спирту, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв та сировини, чорнових записів, ємностей з-під алкогольних напоїв, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, підробних марок акцизного податку та устаткування для їх виготовлення, а також інших предметів і документів, що свідчать про здійснення протиправних дій.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку, підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з положеннями ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадянської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
У п. 42 рішення Європейського суду з прав людини від 13.01.2011 року у справі "Михалкова та інші проти України" розтлумачено, що за статтею 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава зобов`язана "гарантувати кожному, хто потребує під її юрисдикцією, права і свободи, визначені у Конвенції", що також опосередковано вимагає наявності будь-якої форми ефективного розслідування. Розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Відповідно до ч. 5 ст. 236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку. За рішенням слідчого чи прокурора може бути проведено обшук осіб, які перебувають в житлі чи іншому володінні, якщо є достатні підстави вважати, що вони переховують при собі предмети або документи, які мають значення для кримінального провадження.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого є законним, обґрунтованим і таким, що відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України та підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведені обставини, передбачені ч. 5 ст. 234 КПК України, а проведення обшуку в транспортному засобі - автомобілі марки «Hyundai Аccent», державний номерний знак « НОМЕР_1 », що на праві власності належить ОСОБА_11 , необхідне з метою відшукання обладнання що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв, незаконно виготовлених підакцизних товарів, незаконно виготовлених алкогольних напоїв, фурнітури, склотари, сировини для виготовлення алкогольних напоїв, спирту, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв та сировини, чорнових записів, ємностей з-під алкогольних напоїв, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, підробних марок акцизного податку та устаткування для їх виготовлення.
Керуючись ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 30 Конституції України, ст. ст. 110, 107, 131-132, 233-235, 237, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого з ОВС третього ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про надання дозволу на проведення обшуку, в рамках кримінального провадження № 32019040040000007 від 06.02.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 199, ч. 2 ст. 204 КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому з ОВС третього ВРКП СУ ФР Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 32019040040000007, дозвіл на проведення обшуку в транспортному засобі - автомобілі марки «Hyundai Аccent», державний номерний знак « НОМЕР_1 », що на праві власності належить ОСОБА_11 , з метою відшукання обладнання що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв, незаконно виготовлених підакцизних товарів, незаконно виготовлених алкогольних напоїв, фурнітури, склотари, сировини для виготовлення алкогольних напоїв, спирту, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв та сировини, чорнових записів, ємностей з-під алкогольних напоїв, грошових коштів здобутих злочинним шляхом, підробних марок акцизного податку та устаткування для їх виготовлення.
Строк дії ухвали до 20 грудня 2019 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1