Рішення № 85837048, 22.11.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2019
Номер справи
340/2399/19
Номер документу
85837048
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2019 року м. Кропивницький Справа №340/2399/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про:

- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо перерахунку відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення;

- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» розмір пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 74% відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01 січня 2018 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходів із врахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вказує, що з урахуванням вислуги 28 років, йому обчислено і нараховано пенсію у розмірі 74% грошового забезпечення. Позивач стверджує, що під час перерахунку його пенсії з 01.01.2016 р. відповідачем безпідставно обмежено її граничним розміром 70%. Позивач вважає оскаржувані дії відповідача такими, що суперечать нормам чинного законодавства та порушують його право на пенсійне забезпечення в належному відсотковому розмірі. Також позивач, з посиланням на висновки Верховного Суду у справах 3646/6250/17, №493/1867/17, №201/9987/17, вважає, що ним не пропущено строк звернення до суду, а також те, що відповідач зобов`язаний виплатити недоотриману суму пенсії за минулий час без обмеження будь-яким строком і з нарахуванням компенсації частини доходів.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого не погоджується з позовними вимогами. Відповідач зазначає, що вимоги про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 р. заявлено із порушенням статті 122 КАС України, при цьому позивач не наводить обставини, які б вказували на поважність причини пропуску строку звернення до адміністративного суду, а також не порушує питання стосовно їх поновлення. Відповідач зауважує, що оскільки на момент проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (а саме на січень 2016 року та січень 2018 року) ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, в органів Пенсійного фонду немає правових підстав для здійснення перерахунку пенсій виходячи із розміру, вищому ніж 70% грошового забезпечення. При цьому відповідач наголошує на тому, що при проведенні перерахунку пенсії з відповідних сум грошового забезпечення, яке отримують військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ при виході на пенсію зараз та які вийшли на пенсію до 2016 року, повинні перебувати в рівних умовах та отримувати пенсію в розмірі не вищому ніж 70% грошового забезпечення. Також відповідач вказує, що компенсація втрати частини доходів нараховується та проводиться при виплаті доходу, а позивач просить нарахувати компенсацію на ще не нараховані суми пенсії, що не підпадає під визначення доходів, передбачених Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати», за порушення строків виплати яких сплачується компенсація, що відповідає правовій позиції Верховного Суду, вказаній у постанові від 11.07.2018 р. у справі №487/6923/16-а. Стосовно стягнення судових витрат відповідач зазначив, що відповідно до п.18 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» (в редакції до 15.12.2017 р.) Пенсійний фонду України та його органи були звільнені від сплати судового збору, у зв`язку з чим Головному управлінню Пенсійного фонду України в Кіровоградській області не виділялись бюджетні асигнування для сплати судових витрат. Згідно з ч.2 ст.73 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» забороняється використання коштів Пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом, тому вимога позивача про стягнення судових витрат з ГУ ПФУ в Кіровоградській області є безпідставною.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 30.09.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін (а.с.1).

15.10.2019 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.32).

Заяв, клопотань від учасників процесу до суду не надходило. Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 з 20.04.2014 р. призначена пенсія за вислугу років (28 років) згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 74% грошового забезпечення (а.с.10, 24, зі зворотного боку).

Відповідно до розрахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 від 31.03.2018 р. встановлено, що відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 перераховано пенсію позивача з 01.04.2018 р. та застосовано основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (а.с.11, 30).

Окрім того, відповідачем здійснено розрахунок на доплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року по березень 2018 року (а.с.31).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262).

Згідно з п.а ч.1 ст.13 Закону №2262, у редакції чинній на час призначення позивачу пенсії, пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Частиною 2 статті 13 Закону №2262, у редакції чинній на час призначення позивачу пенсії, встановлювалося, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. №1166-VII, чинним з 01.04.2014 р., внесено зміни до ч.2 ст.13 Закону №2262, а саме: цифри « 80» замінено цифрами « 70».

Таким чином, зміна законодавчо встановленого максимального розміру пенсії (з 74% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення пенсії ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.ч.1-4 ст.63 Закону №2262, у редакції чинній на час проведення перерахунку, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З огляду на п.п.2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 (далі за текстом - Порядок №45), у редакції чинній на час проведення перерахунку, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Пунктом 4 Порядку №45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно з п.5 Порядку №45 Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 р. №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Також зазначеною постановою затверджена тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів за основними типовими посадами, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Пунктом 1 Постанови №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

З аналізу зазначених норм суд дійшов висновку, що відсотковий розмір під час призначення пенсії визначається ч.2 ст.13 Закону №2262 на день призначення пенсії та є незмінним при подальших перерахунках пенсії. Натомість змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Як встановлено судом, пенсія ОСОБА_1 призначена 20.04.2014 р. і її розмір складав 74% грошового забезпечення.

На час проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 частиною 2 статті 13 Закону №2262 встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Однак, з огляду на принцип незворотності дії нормативно-правових актів у часі визначений ч.1 ст.58 Конституції України, застосування максимального розміру 70% грошового забезпечення під час перерахунку пенсії позивача є протиправним, оскільки такий показник стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених.

Викладене узгоджується з висновком Верховного Суду у рішенні від 04.02.2019 р. у зразковій справі №240/5401/18 (провадження №Пз/9901/58/18 та Великої Палати Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 р. у справі №240/5401/18 (провадження №11-19заі19).

Згідно з ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Зважаючи на викладене суд дійшов висновку, що у відповідача не було правових підстав для зменшення ОСОБА_1 відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку.

Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо перерахунку відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року, виходячи з розрахунку 70% відповідних сум грошового забезпечення та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» розмір пенсії ОСОБА_1 виходячи з розрахунку 74% відповідних сум грошового забезпечення з 01 січня 2018 року, підлягають задоволенню з конкретизацією їх змісту.

Щодо посилань відповідача на те, що при проведенні перерахунку пенсії з відповідних сум грошового забезпечення, яке отримують військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ при виході на пенсію зараз та які вийшли на пенсію до 2016 року, повинні перебувати в рівних умовах та отримувати пенсію в розмірі не вищому ніж 70% грошового забезпечення суд враховує, що при вирішенні позову ОСОБА_1 встановлюється правомірність дій відповідача саме стосовно позивача, а не щодо інших осіб.

Стосовно позовної вимоги про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити нарахуванням компенсації втрати частини доходів із врахуванням раніше виплачених сум, суд зазначає що дана позовна вимога не підлягає задоволенню, зважаючи на наступне.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 р. №2050-ІІІ (далі за текстом - Закон №2050) компенсація громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

З огляду на ст.3 Закону №2050 сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов`язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Згідно з ч.4 Закону №2050 виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Таким чином, компенсація втрати частини доходів може бути нарахована лише на ту частину заборгованості, яка була фактично виплачена позивачу.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Отже, захисту в порядку адміністративного судочинства підлягає лише порушене право. При цьому суд не здійснює захист прав у майбутньому без встановлення фактичного порушення, ґрунтуючись лише на припущенні про можливість неправомірної поведінки суб`єкта владних повноважень.

Відносно посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду в частині позовної вимоги про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 р. суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно з ч.3 ст.51 Закону №2262 перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, право позивача на перерахунок пенсії не обмежене будь-якими строками.

Відповідно до ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. (а.с.2), а тому суд стягує на користь позивача документально підтверджені судові витрати (судовий збір) пропорційно до задоволених позовних вимог в розмірі 512,27 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

При цьому суд вважає безпідставним посилання відповідача на приписи ч.2 ст.73 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», оскільки порядок розподілу судового збору визначається саме ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 74% до 70% сум грошового забезпечення.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-а, код ЄДРПОУ 20632802) здійснити з 01 січня 2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 74% сум грошового забезпечення та виплатити заборгованість, яка виникне у зв`язку з перерахунком, з урахуванням виплачених сум.

4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати (судовий збір) у розмірі 512,27 грн. (п`ятсот дванадцять грн. 27 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-а, код ЄДРПОУ 20632802).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Дата складання повного рішення суду - 22 листопада 2019 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт