Рішення № 85816506, 21.11.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2019
Номер справи
560/3303/19
Номер документу
85816506
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/3303/19

РІШЕННЯ

іменем України

21 листопада 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Польового О.Л. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправними дії та бездіяльність відповідача, що полягають у неврахуванні до стажу державної служби ОСОБА_1 періоду з 08.04.1993 по 21.08.1995 та у здійсненні розрахунку розміру пенсії державного службовця без урахування заробітної плати за грудень 2017 року в сумі 28101,25 грн.;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії для ОСОБА_1 , виходячи із її заробітної плати за грудень 2017 року в сумі 28101,25 грн., як особі, яка на день набуття чинності Закону України "Про державну службу” № 889 має не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 ЗУ ”Про державну службу” № 3723 та актами Кабінету міністрів України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що в лютому 2018 року звернулась до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання протиправною відмову №10159/02 від 05.02.2018 Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області у переведенні її на пенсію по інвалідності відповідно до закону України "Про державну службу", а також зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 в якості державного службовця період роботи з 08.04.1993 по 21.08.1995, зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області взяти до уваги довідку про складові заробітної плати державного службовця №882/05 від 30.01.2018 в розмірі 60 % від заробітку, зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області з 30.01.2018 здійснювати нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до частини сьомої ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723 в розмірі 60% від заробітку відповідно до довідки №882/05 від 30.01.2018. Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.03.2018 у справі № 822/537/18 позов задоволено. Суд вирішив визнати протиправною відмову №10159/02 від 05.02.2018 Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу". Зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 в якості державного службовця період роботи з 08.04.1993 року по 21.08.1995 року. Зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області з 30.01.2018 року здійснювати нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до частини сьомої ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723 в розмірі 60% від заробітку відповідно до довідки №882/05 від 30.01.2018 року.

Згідно постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.03.2019 суд вирішив рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.03.2018 скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити частково. Визнати протиправною відмову Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області №10159/02 від 05.02.2018 у переведенні ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності згідно ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу". Зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про переведення її з пенсії по інвалідності згідно ЗУ "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця згідно з ст.37 ЗУ "Про державну службу".

Вказала, що на виконання постанови Сьомою апеляційного адміністративного суду від 28.03.2019, 15.05.2019 Головне управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області перевело ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу» з 30.01.2018. Однак, згідно листа Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області від 14.06.2019 №1410/л-8 пенсію обчислено з урахуванням страхового стажу 36 років 4 місяці 28 днів, в тому числі 19 років 9 місяців 20 днів - стаж державної служби (по 29.01.2018), заробітну плату враховано згідно довідок відповідача від 25.04.2019: №13913/05 про складові зарплати на займаній посаді станом на 29.01.2018, № 13912/05 про складові зарплати за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, розрахунок пенсії проведено як 60% від заробітної плати 109123,04 грн., що склало 6547,82 грн., не враховано до стажу державної служби періоду з 08.04.1993 по 21.08.1995, оскільки первинними документами не підтверджено період роботи на посаді державного службовця із 08.04.1993 по 21.08.1995.

Вважаючи протиправними дії та бездіяльність відповідача, позивач звернулася до суду за захистом порушених прав.

Ухвалою від 22.10.2019 суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

07.11.2019 від представника відповідача на адресу суду надійшов відзив, в якому останній заперечив щодо задоволення позовних вимог, та зазначив, що позивачу правомірно було здійснено перерахунок її пенсії, а також не враховано періоду роботи на посаді державного службовця з 08.04.1993 по 21.08.1995, оскільки первинними документами не підтверджено період роботи на посаді державного службовця з 08.04.1993 по 21.08.1995.

Вказав, що в постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.03.2019 суд зазначив, що довідка має бути затвердженого зразка передбаченого постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3. В свою чергу, матеріали справи містять лист відповідь на запит № 882/05 від 30.01.2018. Позивачка сама зазначає в переліку додатків до позовної заяви, що це не довідка, а відповідь про складові заробітної плати. Просив відмовити в задоволенні позову.

Ухвалою від 11.10.2019 суд відмовив в задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до акту огляду медико-соціальної експертної комісії серії АВ №0901768 від 01 березня 2017 року призначена пенсія по інвалідності згідно із вимогами Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" у зв`язку з наявністю у неї ІІ групи інвалідності.

Згідно наказу №4-ос від 29.01.2018 ОСОБА_1 була звільнена з посади начальника адміністративно-господарського відділу Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області відповідно до пункту п.6 ч.1 ст.83 Закону України "Про державну службу".

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/537/18 від 12.03.2018 позовні вимоги задоволено. Суд вирішив визнати протиправною відмову №10159/02 від 05.02.2018 Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області у переведенні ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу". Зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 в якості державного службовця період роботи з 08.04.1993 по 21.08.1995. Зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області з 30.01.2018 здійснювати нарахування та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до частини сьомої ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723 в розмірі 60% від заробітку відповідно до довідки №882/05 від 30.01.2018.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.03.2019 у справі №822/537/18 суд вирішив рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 12.03.2018 скасувати та прийняти нову постанову, якою адміністративний позов задовольнити частково. Визнати протиправною відмову Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області №10159/02 від 05.02.2018 у переведенні ОСОБА_1 з пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу". Зобов`язати Білогірське об`єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про переведення її з пенсії по інвалідності згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця згідно з ст.37 ЗУ "Про державну службу".

Згідно частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Листом №1410/Л-8 від 14.06.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повідомило позивачу, що на виконання рішення суду перевело ОСОБА_1 на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" з 30.01.2018. Пенсію обчислено з урахуванням страхового стажу 36 років 4 місяці 28 днів, в тому числі стажу державної служби 19 років 9 місяців 20 днів (по 29.01.2018). Заробітну плату враховано згідно довідок від 25.04.2019 №13913/05 про складові заробітної плати на посаді начальника адміністративно-господарського відділу Білогірського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області станом на 29.01.2018 та №13912/05 про складові заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією, виданих головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області. Розрахунок пенсії з 30.01.2018 становить: 5300,00 грн. (посадовий оклад) + 500,00 грн. (надбавка за 6 ранг) + 2650,00 грн. (надбавка за вислугу років - 50%) + 649,71 грн. (середній розмір надбавка за інтенсивність праці) + 944,92 грн. (середній розмір премії) + 868,41 грн. (середній розмір інших виплат) = 10913,04 (заробітна плата) * 60 % = 6547,82 грн. Щодо врахування до стажу державної служби періоду з 08.04.1993 по 21.08.1995 відповідач повідомив, що згідно довідки управління агропромислового та економічного розвитку Білогірської районної державної адміністрації від 30.05.2019 №163 в управлінні відсутні первинні документи про підтвердження роботи позивача з 08.04.1993 по 21.08.1995 на посаді спеціаліста першої категорії Білогірського районного управління сільського господарства, також відсутня інформація про присвоєння позивачу відповідного рангу державного службовця та прийняття присяги державного службовця.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернулась до суду за захистом своїх порушених прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом №889-VIII.

Відповідно до п. 2 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон № 3723-XII, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 ст. 37 Закону № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Водночас, за приписами ч. 9 ст. 37 Закону № 3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених ч. 1 цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058-IV особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону, призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Якщо зазначені особи повертаються на державну службу, виплата пенсії по інвалідності припиняється на період до звільнення з роботи або досягнення ними граничного віку перебування на державній службі (ч. 10 ст. 37 Закону № 3723-XII).

Якщо інваліду I або II групи було встановлено III групу інвалідності, то в разі наступного визнання його інвалідом I або II групи право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених цим Законом, поновлюється з дня встановлення I або II групи інвалідності за умови, якщо після припинення виплати пенсії минуло не більше п`яти років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах, передбачених цим Законом, особам, яким така пенсія не була призначена у зв`язку з продовженням перебування зазначених осіб на державній службі (ч. 12 ст. 37 Закону № 3723-XII).

Як вбачається з листа №1410/Л-8 від 14.06.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не врахувало до стажу державної служби позивача період з 08.04.1993 по 21.08.1995 на посаді спеціаліста першої категорії Білогірського районного управління сільського господарства, оскільки згідно довідки управління агропромислового та економічного розвитку Білогірської районної державної адміністрації від 30.05.2019 №163 відсутні первинні документи про підтвердження роботи позивача з 08.04.1993 по 21.08.1995 на посаді спеціаліста першої категорії Білогірського районного управління сільського господарства, інформація про присвоєння позивачу відповідного рангу державного службовця та прийняття присяги державного службовця.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637).

Відповідно до п. 1-2 Порядку № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Згідно з п. 3 Порядку № 637, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. За відсутності зазначених у цьому пункті документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

Отже, законодавство визначає, що основним та достатнім документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

В матеріалах справи знаходиться копія трудових книжок ОСОБА_1 НОМЕР_1 - НОМЕР_2 від 18.07.1984 та НОМЕР_1 -ІІ №0007749 від 08.04.1993, згідно записів в яких, починаючи з дати прийняття присяги державного службовця 23.03.1994 до 01.05.2016 (дата набрання чинності Закону України "Про державну службу" № 889-VIII), ОСОБА_1 перебувала на посадах, віднесених до сьомої-шостої категорій посад державних службовців.

Згідно із записів у трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_3 від 08.04.1993 вбачається, що в період з 08.04.1993 по 21.08.1995 позивач перебувала на посаді спеціаліста першої категорії з питань вдосконалення організації оплати праці та організації селянських (фермерських) господарств Білогірського районного управління сільського господарства.

Оскільки трудова книжка позивача, яка є основним документом, що підтверджує стаж роботи, містить записи про період роботи позивача з 08.04.1993 по 21.08.1995 на посаді спеціаліста першої категорії з питань вдосконалення організації оплати праці та організації селянських (фермерських) господарств Білогірського районного управління сільського господарства з відповідними печатками підприємств та підписами уповноважених на те осіб, а тому цей період підлягає зарахуванню до стажу державної служби позивача.

Враховуючи зазначене, позовна вимога щодо визнання протиправними дій відповідача щодо неврахування до стажу державної служби ОСОБА_1 періоду з 08.04.1993 по 21.08.1995, підлягає задоволенню.

Щодо іншої позовної вимоги - зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії для ОСОБА_1 , виходячи із її заробітної плати за грудень 2017 року в сумі 28101,25 грн., як особі, яка на день набуття чинності Закону України "Про державну службу” № 889 має не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 ЗУ ”Про державну службу” № 3723 та актами Кабінету міністрів України, суд зазначає наступне.

Стаж державної служби Ліщенко С. ОСОБА_2 , що визнаний відповідачем без врахуванням спірного періоду, становить 19 років 9 місяців 20 днів.

З врахуванням спірного періоду роботи позивача з 08.04.1993 по 21.08.1995 на посаді спеціаліста першої категорії з питань вдосконалення організації оплати праці та організації селянських (фермерських) господарств Білогірського районного управління сільського господарства, стаж державної служби позивача складає понад 20 років.

Відповідно до п.5 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету міністрів України 14.09.2016 № 622 форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Пунктом 2 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII “Про державну службу” пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII “Про державну службу”, а саме: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

З врахуванням зазначеного, довідка має бути затвердженого зразка передбаченого постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3.

В свою чергу, матеріали справи містять лише лист відповідь на запит № 882/05 від 30.01.2018, в якому визначений розмір заробітної плати у грудні 2017 року в сумі 28101,25 грн.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 28.03.2019 у справі №822/537/18 встановлено, що довідка про складові заробітної плати державного службовця має бути затвердженого зразка передбаченого постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3, лист №882/05 від 30.01.2018 не є довідкою належного зразка про складові заробітної плати позивача, а є лише відповіддю на запит позивача № 346/05/21 від 30.01.2018.

Оскільки позивач не надала довідку про складові заробітної плати затвердженого зразка, передбаченого постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3, суд вважає, що позовна вимога щодо зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок пенсії для ОСОБА_1 , виходячи із її заробітної плати за грудень 2017 року в сумі 28101,25 грн., як особі, яка на день набуття чинності Закону України "Про державну службу” № 889 має не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону України ”Про державну службу” № 3723 та актами Кабінету міністрів України, не підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

Враховуючи зазначене, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Оскільки позивач була звільнена від сплати судового збору як інвалід ІІ групи, судових витрат, які визначені ст. 132 КАС України і підлягають розподілу, немає.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період роботи з 08.04.1993 по 21.08.1995 в Білогірському районному управлінні сільського господарства.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_4 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м.Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя О.Л. Польовий