
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Харків
22 листопада 2019 р. справа № 520/2744/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосєльцевої О.В., розглянувши за процедурою письмового провадження у порядку ст. 263 КАС України справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
встановив:
Позивач, ОСОБА_1 (далі за текстом - заявник, громадянин), у порядку адміністративного судочинства заявив вимоги про: 1) визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄРДПОУ 14099344) у відмові перерахунку пенсії ОСОБА_1 та зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України у Харківській області (код ЄРДПОУ 14099344) провести перерахунок раніше перерахованої пенсії за вислугу років з 70% до 89% без обмеження строком і обмеження максимального граничного розміру) виплачувати загальний розмір пенсії без зменшення розміру підвищення пенсії з додатковими видами грошового забезпечення в розмірі 100%, однією сумою з урахуванням раніше виплачених сум, до втрати права на таку пенсію, 2) зобов`язання виплатити ОСОБА_1 різницю між фактично отриманою пенсією та перерахованою у відповідності із рішенням суду; 3) допустити негайне виконання рішення, перерахованого у відповідності із рішенням суду пенсії, у межах виплати за один місяць.
Заявлені вимоги обґрунтовані протиправністю зменшення відсоткового значення пенсії з 89% до 70% грошового забезпечення та невиплатою пенсії у повному розмірі після перерахунку з 01.01.2018р.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі за текстом - владний суб"єкт, Управління, ГУ) з поданим позовом не погодився.
Аргументуючи заперечення проти позову зазначив, що зменшення розміру пенсії до 70% грошового забезпечення військовослужбовця відповідає діючій нормі закону. Виплата пенсії після перерахунку 01.01.2018р. здійснювалась у порядку пунктів 1 і 2 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018 р.
Суд, вивчивши доводи позову і відзиву на позов, повно виконавши процесуальний обов`язок із збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, з`ясувавши обставини фактичної дійсності, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Установлені судом обставини спору полягають у наступному.
Заявник, ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Проходив публічну військову службу у Збройних силах України, звідки був звільнений з посади начальника кафедри Харківського військового університету - 08.07.1999р. у відставку з показником вислуги років у 33 роки.
08.07.1999р. заявнику як військовослужбовцю у відставці була призначена пенсія у порядку Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 89% грошового забезпечення.
За власним бажанням заявник змінив підставу призначення пенсії, унаслідок чого протягом періоду 20.02.2007р.-30.04.2018р. одержував пенсію як у порядку Закону України «Про державну службу» (2.595,83грн.), так і Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (3.830,06грн.), яку виплачувало Київське ОУПФУ м.Харкова (та особи, правонаступником яких є назване райОУПФУ).
Розрахунком на доплату (а.с.38) підтверджені обставини одержання заявником за квітень 2018р. пенсії у розмірі 4.966,15грн., а у довідках Головного управління №6381 від 03.10.2018р. та №6380 від 03.10.2018р. зазначено, що розмір попередньої пенсії складав - 5.098,57грн.
12.04.2018р. заявник подав до Головного управління звернення установленого зразка з приводу нового призначення пенсії у порядку Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Протоколом Головного управління від 12.04.2018р. заявнику з 01.05.2018р. була повторно призначена пенсія у порядку Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", але вже у розмірі 70% грошового забезпечення.
При призначенні пенсії брались до розрахунку показники окладу за посадою - 8.600,00грн., показники окладу за військовим званням - 1.480,00грн., надбавкою за вислугу років - 5.040,00грн.
Грошовий вираз призначеної пенсії склав - 10.584,00 грн. як добуток 70% від грошового забезпечення у 15.120,00 грн.
При цьому, показник суми підвищення був обрахований Головним управлінням з посиланням на постанову КМУ №103 від 21.02.2018р. у 5.485,43грн., з яких виплаті у період 01.01.2018р.-31.12.2018р. належало - 2.742,72грн. щомісяця, у період 01.01.2019р.-31.12.2019р. - 4.114,07грн. щомісяця, у період з 01.01.2020р. - 5.485,43грн. щомісяця.
Листом від 11.05.2019р. Харківський обласний військовий комісар направив на адресу Головного управління грошові атестати за посадою начальник кафедри ХВУ станом на 01.01.2008р., 01.04.2012р., 01.03.2018р.
Так, станом на 01.01.2008р. складовими грошового забезпечення є: оклад за посадою - 1.440,00грн., оклад за військовим званням - 135,00грн., надбавка за вислугу років (40%) - 630,00грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 1.102,50грн., надбавка за таємність (15%) - 216,00грн., надбавка за науковий ступінь (15%) - 216,00грн., надбавка за вчене звання (25%) - 360,00грн., премія (10%) - 114,00грн., а загалом 4.243,50грн.
Станом на 01.04.2012р. складовими грошового забезпечення є: оклад за посадою - 1.720,00грн., оклад за військовим званням - 135,00грн., надбавка за вислугу років (40%) - 742,00грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 1.298,50грн., надбавка за таємність (15%) - 258,00грн., надбавка за науковий ступінь (15%) - 258,00грн., надбавка за вчене звання (25%) - 430,00грн., премія (90%) - 1.548,00грн., а загалом 6.389,50грн.
Станом на 01.03.2018р. складовими грошового забезпечення з посиланням на постанову КМУ №103 від 21.02.2018р. є: оклад за посадою - 8.600,00грн., оклад за військовим званням - 1.480,00грн., надбавка за вислугу років (50%) - 5.040,00грн.
Не погодившись із такими діяннями адміністративного органу з приводу визначення розміру пенсії за % від загальної суми грошового забезпечення, складовими структури грошового забезпечення, розміром сум до виплати, заявник ініціював даний спір.
Вирішуючи спір по суті, суд вважає, що до відносин, які виникли на підставі установлених обставин спору, підлягають застосуванню наступні норми права.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п.6 ч. 1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
З 01.01.2004р. таким законом є, насамперед, Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" прийнятий на зміну положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення».
У силу дії бланкетної норми ст.4 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" умови, норми та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських та членів їхніх сімей встановлюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Так, положення названого закону запроваджують дві окремі, самостійні і незалежні одна від одної процедури, за якими відбувається обчислення розміру пенсії особи, а саме: 1) за ст.43 згаданого закону у випадку призначення пенсії вперше та 2) за ст.63 згаданого закону у випадку збільшення розміру вже призначеної пенсії за подією збільшення розміру оплати праці працівника на аналогічній (прирівняній) посаді.
При цьому, ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено порядок обчислення розміру пенсії у разі її призначення вперше і саме у цій процедурі базовою розрахунковою величиною є виплати (як винагорода за працю), одержані особою-пенсіонером під час проходження служби (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення самого працівника (службовця) - власна винагорода особи за працю).
Натомість, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено порядок обчислення розміру вже призначеної пенсії шляхом її перерахунку у залежності від тих виплат (як винагорода за працю), котрі одержані третьою сторонньою особою - іншим працівником, який обіймає цю ж саму чи прирівняну посаду (тобто юридичне значення у даному випадку мають складові елементи грошового забезпечення іншого працівника - діючого службовця за аналогічною (прирівняною) посадою - винагорода третьої сторонньої особи за працю).
У спірних правовідносинах має місце випадок нового призначення пенсії Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а не перерахунку розміру раніше призначеної пенсії (на чому помилково наполягає заявник).
Подія нового призначення пенсії припала на календарну дату 12.04.2018р., виплата пенсії у порядку Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" була розпочата з 01.05.2018р.
28.02.2018р. набрали чинності положення постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 (далі за текстом - постанова КМУ №103), які передбачали перерахунок розміру раніше призначених пенсій у зв`язку з набранням чинності постановою КМУ №704 від 30.08.2017р. (далі за текстом - постанова КМУ №704).
При цьому, норми постанови КМУ №704 набрали чинності з 01.03.2018р., але у силу п.п. 1 і 2 постанови КМУ №103 у цілях перерахунку розміру раніше призначених пенсій підлягали застосуванню з 01.01.2018р.
Між тим, заявник станом на 01.01.2018р., 21.02.2018р., 28.02.2018р., 01.03.2018р. не мав пенсії, призначеної за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Станом на перелічені дати заявник одержував пенсію у порядку Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», розмір якої не підлягав перерахунку у зв`язку з набранням чинності постановою КМУ №704.
Лише з 01.05.2018р. заявнику була призначена нова пенсія саме у порядку Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Таким чином, заявник не має порушеного права в аспекті проведення перерахунку пенсії на підстави постанови КМУ №103 та постанови КМУ №704, адже нова пенсія у порядку Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» була призначена вже після набрання чинності переліченими постановами.
Заявником оскаржена до суду відмова Головного управління у проведенні перерахунку пенсії.
Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.2 КАС України предметом судової перевірки у порядку адміністративного судочинства є рішення та діяння (дія чи бездіяльність) владних суб`єктів.
Зміст рішення владного суб`єкта розтлумачено законодавцем у положеннях п.п. 18 і 19 ч.І ст.4 КАС України.
З огляду на приписи ч.б ст.7 КАС України суд вважає за можливе застосувати до спірних правовідносин загальні визначення змісту рішення, дії та бездіяльності владного суб"єкта, згідно з якими рішення владного суб`єкта - це письмовий акт, дія владного суб`єкта - це вчинок компетентного працівника владного суб`єкта, бездіяльність владного суб`єкта - це невиконання обов`язку.
Відмова ж владного суб`єкта як різновид форми реалізації адміністративного волевиявлення (управлінської функції) може бути втілена як у рішенні владного суб`єкта, так і в дії владного суб`єкта, котра має певну документальну фіксацію.
Оцінивши добуті по справі докази в їх сукупності, суд зазначає, що 12.04.2018р. мала місце подія не перерахунку розміру раніше призначеної пенсії у порядку ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а подія нового призначення пенсії у порядку ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Розмір раніше призначеної заявнику пенсії за цією ж статтею 08.07.1999р. складав 89% грошового забезпечення, а розмір нової пенсії склав - 70%.
Розглядаючи справу, суд зважає на положення п.47 розділу XV Закону України «Про загальнобов`язкове державне пенсійне страхування», де указано, що особам, пенсії / щомісячне довічне грошове утримання яким призначені відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника- консультанта народного депутата України, розмір яких з урахуванням перерахунку, передбаченого пунктом 4 3 цього розділу, розрахований за нормами цього Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення пенсії на умовах, передбачених цим Законом, за матеріалами пенсійних справ.
Особи, пенсію яким переведено на пенсію на умовах цього Закону, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на пенсію / щомісячне довічне грошове утримання за нормами законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову і науково- технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення, з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява.
З наведеної норми закону чітко та однозначно слідує, що законодавець надав громадянину право повернутись до умов раніше призначеної пенсії.
Тому з огляду на ч.І ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010р. по справі «Щокін проти України» (Shchokin v. Ukraine, заяви № 23759/03 та 37943/06), рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.2011р. по справі «Серков проти України» (Serkov v. Ukraine, заява № 39766/05) суд вважає, що заявник не може бути позбавлений цього ж права, навіть у тому разі, коли перехід на іншу пенсію відбувся раніше (до набрання чинності п.47 розділу XV Закону України «Про загальнобов`язкове державне пенсійне страхування»), оскільки протилежне тлумачення закону матиме невідворотним наслідком дискримінацію.
Відтак, суд вважає, що за зверненням належної форми від 12.04.2018р. заявник має право на нове призначення пенсії у порядку ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 89% грошового забезпечення.
Вирішуючи спір в частині вимоги з приводу неповної виплати пенсії суд зазначає, що згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, питання визначення механізму перерахунку пенсій (умов, порядку та розмірів) передано законодавцем у відання Уряду України і урегульовано у положеннях Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (затверджено постановою КМУ від 13.02.2008р. №45, далі за текстом - Порядок №45).
Згідно з п. 1 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, приводом для проведення перерахунку розміру раніше призначеної пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення загального характеру, виданого суб`єктом владних повноважень, наділеним правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі за текстом - постанова КМУ №704) було збільшено розміри грошового забезпечення військовослужбовців.
Дана постанова набрала чинності 01.03.2018р.
Водночас із цим, у силу пунктів 1 і 2 постанови КМУ від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі за текстом - постанова КМУ №103) норми постанови КМУ №704 у цілях перерахунку пенсії військовослужбовцям у відставці підлягали застосуванню з 01.01.2018р.
Норми Порядку №45 у первісній редакції (до внесення змін згідно з постановою КМУ №103) не запроваджували спеціальних строків виплати перерахованих пенсій, а тому строки цих платежів мали узгоджуватись з вимогами ч.З ст.52 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У той же час, постановою КМУ від 21.02.2018р. №103 були передбачені нові строки виплати суми різниці у розмірі між раніше призначеною та перерахованою пенсіями (тобто сум підвищення).
При цьому, п.п. 1 і 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 стосується усіх осіб, яким була призначена пенсія у порядку Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", окрім працівників міліції та працівників поліції.
Заявник є пенсіонером Міністерства оборони України.
Отже, на правовідносини за участю заявника поширюється дія саме п.п. 1 і 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103, якими було запроваджено спеціальні строки виплати сум підвищення до пенсії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. по справі №826/3858/18 (залишеним у силі постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019р.) були визнані нечинними п.п.1 і 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103.
Таким чином, п.п.1 і 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 як частини нормативно-правового акту відповідно до ст.ст.255, 265, 325 КАС України утратили чинність з 05.03.2019р.
До указаної дати ці норми права правомірно застосовувались владним суб`єктом.
Оскільки спір по справі склався з приводу виплат за пенсією з 01.01.2018р., то до дати утрати чинності п.п.1 і 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 - 05.03.2019р., має вирішуватись на підставі законодавства, котре діяло на той час.
Окремо суд зауважує, що норми постанови КМУ №103 не змінювали порядку здійснення перерахунку пенсій, а лише регулювали порядок виплати перерахованих пенсій до 05.03.2019 року, тобто регламентували ті відносини, котрі не були урегульовані законом.
Суд зважає, що і станом на момент вирішення цього спору строки платежів за недоплаченою пенсією законом не визначені.
У рішенні №3-рп від 25.01.2012 року Конституційний суд України зазначив, що надання Верховною Радою України права Кабінету Міністрів України встановлювати у випадках, передбачених законом, порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, пов`язується з його функціями, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України. Отже, Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.
Конституційний Суд України визнав конституційним регулювання Кабінетом Міністрів України розмір соціальний виплат та допомог, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.
Отже, суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Оскільки станом на момент проведення перерахунку пенсії заявника постанова КМУ №103 була чинною, то до моменту втрати нею чинності Управління правомірно виплачувало підвищення до пенсії у розмірі 50% в 2018р. та у розмірі 75% до 05.03.2019 року.
Після втрати чинності постановою КМУ №103, тобто з 05.03.2019р. владний суб"єкт не мав правових підстав для продовження виплати підвищення до пенсії у розмірі 75% суми підвищення пенсії.
Така підстава знов виникла лише 14.08.2019 року з моменту прийняття постанови КМУ «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» №804 від 14.08.2019р., знов уповноважив пенсійні органи здійснювати виплату у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.
З урахуванням наведених міркувань, суд вважає, що дії Головного управління з приводу виплати у період 05.03.2019р.-13.08.2019р. підвищення до пенсії у розмірі 75% не мають правової підстави, а тому можуть бути визнані неправомірними.
Стосовно проміжку часу, який передує цьому періоду та знаходиться за ним, дії Головного управління з приводу виплати пенсії заявника відповідають приписам постанови КМУ №103 та постанови КМУ №804 від 14.08.2019р.
Вимога заявника з приводу здійснення виплати однією сумою не підлягає задоволенню, оскільки з системного аналізу положень ч. 1 ст. 2 та ч. З ст. 2 КАС України в кореспонденції з приписами ст. 6 Конституції України, якою закріплений принцип розподілу державної влади, вбачається, що суд не може перебирати на себе функції суб`єкта владних повноважень в реалізації відповідних управлінських функцій і вирішенні питань, віднесених до виключної компетенції такого суб`єкта.
Кількість платежів у межах однієї суми не порушує прав особи на соціальний захист у формі пенсійного забезпечення, адже метою судового захисту є спонукання владного суб"єкта до належного виконання адміністративних функцій у повному обсязі, що (у даному конкретному випадку) полягає у проведенні розрахунку за усією належною до одержання сумою пенсії.
Вимога позову про виплату пенсії без обмеження строком, розміром та однією сумою заявлена наперед, стосується майбутніх відносин та обставин, котрі виникнуть у подальшому. Відносно цих вимог у заявника відсутнє порушене право, а матеріали справи не містять неспростовних доказів існування у Головного управління наміру вчиняти порушення закону.
Відтак, ці вимоги до задоволення не підлягають.
При розв`язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі “Гарсія Руїз проти Іспанії-”, від 22.02.2007р. у справі “Красуля проти Росії”, від 05.05.2011р. у справі “Ільяді проти Росії”, від 28.10.2010р. у справі “Трофимчук проти України”, від 09.12.1994р. у справі “Хіро Балані проти Іспанії”, від 01.07.2003р. у справі “Суомінен проти Фінляндії”, від 07.06.2008р. у справі “Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії”) і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.
Розподіл судових витрат належить провести за правилами ст.ст. 139, 143 КАС України та Закону України “Про судовий збір”.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст.6-9, ст.ст. 72-77, 211, 241-243, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
Позов - задовольнити частково.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код - 14099344; місцезнаходження - 61022, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов.) призначити з 01.05.2018р. ОСОБА_1 (ідентифікаційний код - НОМЕР_1 , місцезнаходження- АДРЕСА_1 ) у порядку статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 89% грошового забезпечення.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код - 14099344; місцезнаходження - 61022, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, З під., 2 пов.) з приводу виплати ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження- АДРЕСА_1 ) за період 05.03.2019р.-13.08.2019р. 75% суми підвищення до пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ідентифікаційний код - 14099344; місцезнаходження - 61022, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов.) провести виплату пенсії ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження- АДРЕСА_1 ) за період 05.03.2019р.-13.08.2019р. без застосування пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103.
Позов у решті вимог - залишити без задоволення.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , місцезнаходження- АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місце знаходження - м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, код ЄДРПОУ - 14099344) частину витрати зі сплати судового збору у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири) грн. 20коп.
Роз`яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду у порядку п. 15.5 Розділу VII КАС України та у строк згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України, а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення.
Роз`яснити, що рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України, а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду.
Суддя О.В.Старосєльцева