Рішення № 85815975, 11.11.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2019
Номер справи
440/2016/19
Номер документу
85815975
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/2016/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання – Солтис О.О.,

позивача – ОСОБА_1 ,

представника позивача - Ясниської О.О.,

представника відповідачів – Зубарєвої С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, Кременчуцького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про визнання неправомірними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

05 червня 2019 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (надалі - відповідач 1; УДМС України в Полтавській області), Кременчуцького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (надалі - відповідач 2; Кременчуцький РВ УДМС України в Полтавській області) про: визнання неправомірним та скасування рішення №1 Кременчуцького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україні від 18.05.2019; визнання неправомірним та скасування рішення №144328000 Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні від 22.02.2019; зобов`язання Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області повторно розглянути звернення про надання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки Республіки Вірменія, дозволу на імміграцію та видачу посвідки на постійне проживання в Україні.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач звернувся до відповідачів із заявою про надання дозволу на імміграцію та про обмін посвідки на тимчасове проживання. Однак, наприкінці лютого 2019 року отримав рішення УДМС України в Полтавській області від 22.02.2019 №144328000 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання та 31.05.2019 отримав рішення Кременчуцького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №1 від 18.05.2019 про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну. Позивач вважає вказані рішення неправомірними та такими, що підлягають скасуванню, посилаючись на те, що нею було подано до органів міграційної служби відповідні заяви та належний пакет документів. Зазначає, що оскаржувані рішення містять норми закону, на підставі яких прийняті, проте, не містять детального обґрунтування підстав відмови.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 10 червня 2019 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25 червня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/2016/19, вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання, витребувано докази, продовжено строк підготовчого провадження у справі №440/2016/19 на тридцять календарних днів.

11 липня 2019 року до суду надійшов відзив відповідачів на позовну заяву /том 1 а.с. 103-110/, у якому представник відповідачів просить відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі, посилаючись на те, що рішенням ГУ ДМС України в Харківській області від 21.02.2019 на підставі пп. 1 п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322, скасовано посвідку на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_1 , видану на ім`я ОСОБА_1 , про обмін якої позивач звернулася до відповідача 1 із заявою, у зв`язку з тим, що вказану посвідку було видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Зазначає, що для оформлення посвідки на тимчасове проживання, про обмін якої позивач звернулася до органу міграційної служби із заявою, ОСОБА_1 подавала паспортний документ серії НОМЕР_2 , виданий 23.12.2013, дата закінчення строку дії 23.12.2023, у якому міститься інформація про в`їзд в Україну, що не підтверджується Державною прикордонною службою, у зв`язку з чим відповідачі вважають, що громадянка Республіки Вірменія ОСОБА_1 під час подачі заяви для оформлення (обмін) посвідки на тимчасове проживання та заяви про надання дозволу на імміграцію в Україну подала свідомо неправдиві відомості та перебувала на території України без законних підстав.

03 вересня 2019 року до суду надійшла відповідь позивача на відзив /том 1 а.с. 148-150/, у якій зазначено, що ОСОБА_1 24.11.2016 перетинала державний кордон України про що було здійснено відмітку в її паспортному документі, а причини не внесення даної інформації до даних Інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон "Аркан" позивачу невідомі. Позивач вказує, що рішення ГУ ДМС України в Харківській області від 21.02.2019 прийнято після звернення ним із заявою про надання дозволу на імміграцію в Україну та вважає, що має законні підстави для отримання дозволу на імміграцію.

Протокольними ухвалами суду від 03 вересня 2019 року витребувано докази, задоволено клопотання представника позивача про відкладення підготовчого засідання та підготовче засідання відкладено до 14:00 19 вересня 2019 року.

06 вересня 2019 року до суду надійшли заперечення відповідачів на відповідь на відзив /том 1 а.с. 198-202/, у яких зазначено, що відповідно до перевірки за даними Інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон "Аркан" та листа Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби від 07.03.2019 №0.184-4802/0/18-19 не підтверджується надана ОСОБА_1 інформація про в`їзд в Україну. Так, на офіційні запити відповідачів Державною прикордонною службою України повідомлено, що у період з 06.03.2014 по 05.03.2019 гр. ОСОБА_1 здійснено в`їзд - 03.09.2014 та 02.03.2019, а виїзд - 25.10.2015 та 02.03.2019. Зважаючи на викладене та враховуючи вимоги п. 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. №322, відповідачі вважають, що оскаржувані рішення прийняті в межах компетенції, у спосіб, що визначені законодавством України, та з урахуванням всіх обставин, що мають значення для їх прийняття.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2019 року клопотання представника позивача про витребування доказів задоволено, витребувано докази від Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області.

Протокольною ухвалою суду від 19 вересня 2019 року на підставі пункту 4 частини 6 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено перерву у підготовчому засіданні до 14:00 15 жовтня 2019 року.

Протокольною ухвалою суду від 15 жовтня 2019 року визнано поважними причини неявки представника відповідачів у підготовче засідання, задоволено клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого засідання та підготовче засідання відкладено до 10:00 28 жовтня 2019 року.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2019 року заяву представника позивача про виклик для допиту в якості свідка ОСОБА_2 - задоволено; викликано в судове засідання для допиту в якості свідка ОСОБА_2 ; закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 14:00 11 листопада 2019 року.

Позивач та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, показання свідка ОСОБА_2 , дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

22.06.2016 укладено шлюб між позивачем громадянкою Республіки Вірменія ОСОБА_1 та громадянином України ОСОБА_3 , що підтверджено свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_3 , копія якого наявна у матеріалах справи /том 1 а.с. 22, том 1 зворот а.с. 53/.

17.03.2017 ОСОБА_4 , громадянці Республіки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області видано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_4 , строк дії посвідки до 17.03.2018. Дію вказаної посвідки на тимчасове проживання продовжено Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області до 01.03.2019 /том 1 а.с. 15-16, том 1 зворот а.с. 46 - а.с. 47/.

13.09.2018 ОСОБА_1 звернулася до УДМС України в Полтавській області через Кременчуцький РВ УДМС України в Полтавській області із заявою та пакетом документів про надання дозволу на імміграцію в Україну /том 1 а.с. 43-47/.

11.02.2019 ОСОБА_1 звернулася до УДМС України в Полтавській області з заявою та документами про обмін посвідки на тимчасове проживання серії НОМЕР_4 /том 1 а.с. 82- 102/.

У матеріалах справи №48082 про документування посвідкою на тимчасове проживання в Україні громадянки Республіки Вірменія ОСОБА_6 наявний витяг з інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України "Аркан", яким підтверджено, що громадянка Республіка ОСОБА_5 ОСОБА_7 , зокрема, 03.09.2014 здійснила в`їзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ), а 25.10.2015 здійснила виїзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 /том 1 зворот а.с.85/.

На запит органу міграційної служби Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України листом від 07.03.2019 №0.184-4802/0/18-19вих повідомлено про проведення відповідної перевірки зазначеного у запиті іноземця та зазначено, що перевіркою встановлено, що у період з 06.03.2014 по 05.03.2019 у базі даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", Положення про яку затверджено наказом Адміністрації Держприкордонслужби України від 25.06.2007 №472, зареєстрованим у Мінюсті 05.07.2007 за №765/14032, та витяг з якої надіслано, наявна наступна інформація стосовно громадянки Республіка ОСОБА_8 : ІНФОРМАЦІЯ_2 в`їзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ); 25.10.2015 виїзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ); 02.03.2019 виїзд через пункт пропуску Гоптівка (серія та номер паспорта НОМЕР_6 ); 02.03.2019 в`їзд через пункт пропуску Гоптівка (серія та номер паспорта НОМЕР_6 ) /том 1 зворот а.с. 67/.

Листом Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби України "Про надання інформації" надіслано до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області інформацію щодо перетинів державного кордону України громадянкою Республіки Вірменія ОСОБА_1 , отриману з інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон "Аркан", відповідно до якої останнім перетином державного кордону України є її виїзд 25.10.2015 /том 1 а.с. 246/.

21.02.2019 Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області затверджено висновок про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 /том 1 а.с. 244-245/ та прийнято рішення №04/1-347-17 від 21.02.2019 про скасування посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 на підставі п.п. 1 п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322 /том 1 а.с. 247/.

Рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області №04/1-347-17 від 21.02.2019 про скасування посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 позивачем не оскаржене, є чинним та у даній справі позивачем не оскаржується.

22.02.2019 УДМС України в Полтавській області прийнято рішення про відмову в оформленні та видачі посвідки на тимчасове проживання громадянці Республіки ОСОБА_5 ОСОБА_4 /том 1 а.с. 102/, в обґрунтування якого зазначено, що 21.02.2019 Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області прийнято рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 відповідно до п.п. 1 п. 63 Порядку, та позивачу надіслано рішення від 22.02.2019 №144328000 про відмову ОСОБА_4 в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання на підставі підпункту 11 пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322 /том 1 а.с. 19, 101/.

18.05.2019 складено та затверджено висновок про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну громадянці Республіки Вірменія ОСОБА_1 /том 1 а.с. 73-75/ у зв`язку з тим, що в якості документа, що підтверджує законність перебування в Україні громадянка ОСОБА_1 надала посвідку на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_4 , видану 17.03.2018, з подальшим продовженням строку її дії до 01.03.2019. Проведеною перевіркою встановлено, що для оформлення зазначеної посвідки громадянкою ОСОБА_1 надавався паспортний документ серії НОМЕР_2 , виданий 23.12.2013, орган видачі:001, дата закінчення строку - 23.12.2023, в якому міститься інформація про останній в`їзд в Україну 24.11.2016 через КПП "Харків-Пасажирський", який відповідно до перевірки за даними Інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, що перетинають державний кордон "Аркан" та листа Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 07.03.2019 №0.184-4802/0/18-19 не підтверджується, тобто вказаний в`їзд іноземкою не здійснювався. У зв`язку з вказаним, 21.02.2019 рішенням ГУ ДМС України в Харківській області було скасовано посвідку на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_1 , видану на ім`я ОСОБА_1 , на підставі п.п. 1 п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322, оскільки посвідку було видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Таким чином, достеменно установлено, що громадянка Республіки Вірменія ОСОБА_1 під час подачі заяви для оформлення посвідки на тимчасове проживання та дозволу на імміграцію в Україну подала свідомо неправдиві відомості.

Рішенням Кременчуцького РВ УДМС України в Полтавській області №1 від 18.05.2019 відмовлено у наданні дозволу на імміграцію в Україну громадянці Республіки Вірменія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /том 1 а.с. 21, том 1 а.с. 77/ та складено висновок про внесення змін (виправлення описки) до рішення про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну від 18.05.2019 № 1 громадянці Республіки Вірменія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким виправлено описку у рішенні від 18.05.2019 №1, а саме, замінено "пункт 6" частини 1 статті 10 Закону України "Про імміграцію" на "пункт 4" частини 1 статті 10 Закону України "Про імміграцію" /том 1 а.с. 79/.

Не погодившись з рішенням УДМС України в Полтавській області від 22.02.2019 №144328000 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні та з рішенням Кременчуцького РВ УДМС України в Полтавській області №1 від 18.05.2019 про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україні, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку оскаржуваним рішенням, суд виходить з наступного.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та встановлює порядок їх в`їзду в Україну та виїзду з України визначено Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 №3773-VI /надалі – Закон №3773-VI/.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону №3773-VI посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Згідно з ч. 3 ст. 5 Закону №3773-VI іноземці та особи без громадянства, зазначені у частинах четвертій - п`ятнадцятій, вісімнадцятій та двадцятій статті 4 цього Закону, отримують посвідку на тимчасове проживання.

Відповідно до ч. 14 ст. 5 Закону №3773-VI підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства було укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України "Про міжнародне приватне право".

Пунктом 16 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року №322 /надалі – Порядок №322/, передбачено, що документи для оформлення посвідки (у тому числі замість втраченої або викраденої), її обміну подаються до державного підприємства, що належить до сфери управління ДМС, центру надання адміністративних послуг (далі - уповноважений суб`єкт) та територіальних органів/територіальних підрозділів ДМС за місцем проживання іноземця або особи без громадянства.

Згідно з п. 7 Порядку №322 обмін посвідки здійснюється у разі: 1) зміни інформації, внесеної до посвідки; 2) виявлення помилки в інформації, внесеній до посвідки; 3) закінчення строку дії посвідки; 4) непридатності посвідки для подальшого використання.

Відповідно до пунктів 39, 40 Порядку №322 для оформлення у зв`язку із втратою або викраденням посвідки, її обміну іноземець або особа без громадянства подають такі документи: 1) посвідку, що підлягає обміну (крім випадків втрати та викрадення); 2) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства; 3) переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку; 4) документи, що підтверджують обставини, у зв`язку з якими посвідка підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 3 і 4 пункту 7 цього Порядку); 5) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником); 6) документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати.

Іноземець або особа без громадянства під час подання документів пред`являють працівникові територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2, 4 - 6 цього пункту.

До заяви-анкети додаються оригінали документа, зазначеного у підпункті 3 цього пункту, і документа, що підтверджує сплату адміністративного збору, та копії документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 5 цього пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору, засвідчені працівником територіального органу/ територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.

Оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 5 цього пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертаються іноземцеві або особі без громадянства.

У разі коли обмін посвідки здійснюється у зв`язку із закінченням строку її дії, додатково подаються документи, зазначені у пункті 33 цього Порядку.

Підпунктом 11 п. 33 Порядку №322 встановлено, що крім документів, зазначених у пункті 32, залежно від категорії іноземців та осіб без громадянства, визначених статтею 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, подаються для іноземців або осіб без громадянства, які прибули в Україну з метою возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, або які під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій статті 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, уклали шлюб з громадянами України: документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України. Оригінал документа повертається іноземцеві або особі без громадянства, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати; паспорт громадянина України, з яким іноземець перебуває у шлюбі, який подається особисто громадянином України. Оригінал документа повертається громадянину України, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки “Згідно з оригіналом” та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.

Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України “Про міжнародне приватне право.

Відповідно до п. 42 Порядку №322 рішення про оформлення, обмін посвідки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих ними документів та у разі відсутності підстав для відмови в її оформленні.

Згідно з приписами п. 61 Порядку №322 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли:

1) іноземець або особа без громадянства мають посвідку чи посвідку на постійне проживання (крім випадків обміну посвідки), посвідчення біженця чи посвідчення особи, якій надано додатковий захист, які є дійсними на день звернення;

2) іноземець або особа без громадянства перебувають на території України з порушенням встановленого строку перебування або щодо них діє невиконане рішення уповноваженого державного органу про примусове повернення, примусове видворення або заборону в`їзду;

3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану іноземцем або особою без громадянства інформацію;

4) встановлено належність особи до громадянства України;

5) за видачею посвідки звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень для її отримання;

6) іноземцем або особою без громадянства подано не в повному обсязі або з порушенням строків, визначених пунктами 17 і 18 цього Порядку, документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі посвідки;

7) отримано від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу інформацію про те, що дії іноземця або особи без громадянства загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров`ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;

8) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований чи не відповідає встановленому зразку, чи належить іншій особі, чи строк його дії закінчився;

9) встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів;

10) виявлено факти невиконання іноземцем або особою без громадянства рішення суду чи державних органів, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов`язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов`язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в`їзду в Україну;

11) в інших випадках, передбачених законом.

Матеріалами справи підтверджено, що 17.03.2017 ОСОБА_4 , громадянці Республіки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області було видано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_4 , строк дії посвідки до 17.03.2018. Дію вказаної посвідки на тимчасове проживання продовжено Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області до 01.03.2019 /том 1 а.с. 15-16, том 1 зворот а.с. 46 - а.с. 47/.

Відповідно до п.п. 1 п. 63 Порядку №322 посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі отримання від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів.

21.02.2019 Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області затверджено висновок про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 /том 1 а.с. 244-245/ та прийнято рішення №04/1-347-17 від 21.02.2019 про скасування на підставі п.п. 1 п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322, посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 /том 1 а.с. 247/.

Підставою для прийняття вказаного висновку від 21.02.2019 є отримання 19.02.2019 з Департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби України листа з інформацією щодо перетинів державного кордону України громадянкою Республіки Вірменія ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отриманою з інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон "Аркан", відповідно до якої останнім перетином державного кордону України є її виїзд 25.10.2015 /том 1 а.с. 244-245/.

Разом з тим, 11.02.2019 ОСОБА_1 звернулася до УДМС України в Полтавській області з заявою - анкетою та документами щодо обміну посвідки на тимчасове проживання серії НОМЕР_4 /том 1 а.с. 82- 102/.

Таким чином, на час винесення оскаржуваного рішення від 22.02.2019 №144328000 посвідку на тимчасове проживання, видану громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 , за обміном якої позивач звернулася з заявою-анкетою до УДМС України в Полтавській області, було скасовано рішенням Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області №04/1-347-17 від 21.02.2019 на підставі п.п. 1 п. 63 Порядку №322, про що відповідача 1 повідомлено листом Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області від 22.02.2019 №6301.8.1/4211-19 із наданням відповідного висновку про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 від 21.02.2019 /том 1 а.с. 97-100/.

Тобто посвідка, про обмін якої позивач звернувся із заявою, була скасована іншим органом міграційної служби, яким вона видавалася - Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області.

Вказане рішення Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області №04/1-347-17 від 21.02.2019 про скасування посвідки на тимчасове проживання є чинним, у судовому порядку позивачем не оскаржувалося та не є предметом оскарження у даній справі.

Відповідно до п. 68 Порядку №322 іноземець або особа без громадянства, стосовно яких прийнято рішення про скасування посвідки, повинні здати посвідку, зняти з реєстрації місце проживання та виїхати за межі України в семиденний строк з дня отримання копії такого рішення (крім випадку, визначеного підпунктом 6 пункту 63 цього Порядку).

Підпунктом 7 п. 71 Порядку №322 встановлено, що посвідка вилучається, визнається недійсною та знищується у разі скасування посвідки.

Таким чином, наслідком скасування посвідки є її вилучення, визнання недійсною та знищення, натомість, підстави для обміну скасованої посвідки на тимчасове проживання відсутні.

Згідно з приписами ст. 1 Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2011 №2491-III /надалі – Закон №2491-III/ імміграція - це прибуття в Україну чи залишення в Україні у встановленому законом порядку іноземців та осіб без громадянства на постійне проживання.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону №2491-III дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції надається одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він перебуває у шлюбі понад два роки, є громадянином України, дітям і батькам громадян України.

Статтею 9 Закону №2491-III встановлено, що заяви про надання дозволу на імміграцію подаються: 1) особами, які постійно проживають за межами України, - до дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном за місцем їх постійного проживання; 2) особами, які перебувають в Україні на законних підставах, - до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері імміграції.

Заяву про надання дозволу на імміграцію заявник подає особисто до відповідного органу державної влади. За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява може надсилатися поштою або за дорученням заявника, посвідченим нотаріально, подаватися іншою особою.

За неповнолітніх осіб, а також осіб, яких у встановленому порядку визнано недієздатними, заяву про надання дозволу на імміграцію подають їх законні представники.

Якщо іммігрує один з батьків, якого (яку) супроводжують неповнолітні діти, він (вона) повинен подати заяву чоловіка (дружини), посвідчену нотаріально, про те, що він (вона) не заперечує проти імміграції дітей разом з батьком (матір`ю). У випадку відсутності такої згоди батько (мати) повинен подати рішення відповідного державного органу про залишення дітей при батькові (матері). Зазначене рішення має бути легалізоване консульською установою України, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Для надання дозволу на імміграцію до заяви додаються такі документи: 1) три фотокартки; 2) копія документа, що посвідчує особу; 3) документ про місце проживання особи; 4) відомості про склад сім`ї, копія свідоцтва про шлюб (якщо особа, яка подає заяву, перебуває в шлюбі); 5) документ про те, що особа не є хворою на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я.

Вимога пункту 5 не поширюється на осіб, зазначених у пунктах 1, 3 частини третьої статті 4 цього Закону.

Частиною 14 ст. 4 Закону №3773-VI передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання дозволу на імміграцію.

Згідно з ч. 11 ст. 9 Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2011 №2491-III термін розгляду заяви про надання дозволу на імміграцію не може перевищувати одного року з дня її подання.

Судом встановлено, що 13.09.2018 ОСОБА_1 звернулася до УДМС України в Полтавській області через Кременчуцький РВ УДМС України в Полтавській області із заявою та пакетом документів про надання дозволу на імміграцію в Україну /том 1 а.с. 43-47/.

На підтвердження перебування на території України на законних підставах та як документ про місце проживання позивачем надано відповідачу 1 посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_4 , видану ОСОБА_4 , громадянці Республіки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області 17.03.2017, з продовженим строком дії посвідки до 01.03.2019 /том 1 а.с. 157, зворот а.с. 158//.

Так, пунктом 9 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 №207, встановлено, що відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.

Отже, у даному випадку, документ про місце проживання особи, надання якого для надання дозволу на імміграцію є обов`язковим в силу п. 3 ч. 5 Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2011 №2491-III, є посвідка на тимчасове проживання № НОМЕР_4 , видана ОСОБА_4 , громадянці Республіки ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області 17.03.2017, яка містить відомості про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 .

Згідно з приписами п. 12 Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. №1983, територіальні підрозділи за місцем проживання, до яких подано заяви про надання дозволу на імміграцію:

формують справи, перевіряють підстави, законність перебування в Україні іммігрантів, справжність поданих документів та відповідність, їх оформлення вимогам законодавства, у разі потреби погоджують це питання з органами місцевого самоврядування, у межах своєї компетенції з`ясовують питання щодо наявності чи відсутності підстав для відмови у наданні дозволу на імміграцію;

надсилають у місячний термін разом з матеріалами справи інформацію про результати їх розгляду територіальним органам або підрозділам (відповідно до категорії іммігрантів). Справи, прийняття рішення за якими належить до компетенції ДМС чи територіальних органів, надсилаються територіальним органам, в інших випадках - територіальним підрозділам;

здійснюють провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію, якщо таке провадження належить до їх компетенції.

Відповідно до п. 14 цього Порядку територіальні органи і підрозділи після отримання документів від зазначених у пунктах 12 і 13 цього Порядку органів перевіряють у місячний термін правильність їх оформлення, з`ясовують у межах своєї компетенції питання щодо наявності чи відсутності підстав для відмови у наданні дозволу на імміграцію, передбачених статтею 10 Закону України "Про імміграцію", надсилають відповідні запити до МВС, органів Національної поліції, регіональних органів СБУ, Робочого апарату Укрбюро Інтерполу та Держприкордонслужби.

МВС, органи Національної поліції, регіональні органи СБУ, Робочий апарат Укрбюро Інтерполу та Держприкордонслужба проводять відповідно до компетенції у місячний строк після надходження таких запитів перевірку з метою виявлення осіб, яким дозвіл на імміграцію не надається. Про результати перевірки інформується орган, який надіслав запит.

Судом встановлено, що на запит відповідача 2 Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України листом від 07.03.2019 №0.184-4802/0/18-19вих повідомлено про проведення відповідної перевірки зазначеного у запиті іноземця та зазначено, що перевіркою встановлено, що у період з 06.03.2014 по 05.03.2019 у базі даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", Положення про яку затвердженого наказом Адміністрації Держприкордонслужби України від 25.06.2007 №472, зареєстрованим у Мінюсті 05.07.2007 за №765/14032, та витяг з якої надіслано, наявна наступна інформація стосовно громадянки Республіка ОСОБА_8 : ІНФОРМАЦІЯ_2 в`їзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ); 25.10.2015 виїзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ); 02.03.2019 виїзд через пункт пропуску Гоптівка (серія та номер паспорта НОМЕР_6 ); 02.03.2019 в`їзд через пункт пропуску Гоптівка (серія та номер паспорта НОМЕР_6 /том 1 зворот а.с. 67/.

У матеріалах справи №48082 про документування посвідкою на тимчасове проживання в Україні громадянки Республіки Вірменія ОСОБА_6 наявний витяг з інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України "Аркан", яким підтверджено, що громадянка Республіка ОСОБА_5 ОСОБА_7 , зокрема, 03.09.2014 здійснила в`їзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ), а 25.10.2015 здійснила виїзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 /том 1 зворот а.с.85/.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2006 року N 215-р ( 215-2006-р ) "Про затвердження плану заходів із створення інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон, до 2008 року", Законів України "Про Державну прикордонну службу України" (661-15), "Про інформацію" (2657-12), "Про Національну програму інформатизації" (74/98-ВР), "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (80/94-ВР), розроблено Положення про інтегровану міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон, затверджене Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України 03.04.2008 N284/287/214/150/64/175/266/75 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 12 травня 2008 р. за N 396/15087 /надалі – Положення N284/287/214/150/64/175/266/75/, що визначає структуру, складові та порядок користування інтегрованою міжвідомчою інформаційно-телекомунікаційною системою щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України (далі - система "Аркан").

Пунктом 3 Порядку N284/287/214/150/64/175/266/75 визначено, що система "Аркан" - це сукупність організаційно-розпорядчих заходів, програмно-технічних та телекомунікаційних засобів, що забезпечують обробку інформації (уведення, приймання, отримання, передавання, реєстрація, зберігання) щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України, та автоматизований доступ до інформаційних ресурсів (баз даних) суб`єктів системи "Аркан". Перелік інформаційних ресурсів (баз даних) та функціональних завдань системи "Аркан" наведено в додатку.

Згідно з приписами п. 7 Порядку N284/287/214/150/64/175/266/75 розпорядником системи "Аркан" є Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - Адміністрація Держприкордонслужби).

Відповідно до п. 8 Порядку N284/287/214/150/64/175/266/75 система "Аркан" створюється з метою своєчасного, достовірного та функціонально повного інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності суб`єктів системи стосовно здійснення ними заходів із запобігання і недопущення в`їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в`їзд в Україну або яких тимчасово обмежено в праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів, розшуку в пунктах пропуску через державний кордон осіб, які переховуються від органів дізнання, слідства та суду, ухиляються від відбуття кримінальних покарань, припинення протиправної діяльності фізичних і юридичних осіб, які незаконно переправляють мігрантів в Україну або транзитом переміщують їх через територію України, посилення контролю за додержанням правил в`їзду, виїзду, перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, а також виконання інших завдань у правоохоронній сфері згідно із законодавством.

Пунктом 32 Порядку N284/287/214/150/64/175/266/75 встановлено, що суб`єкти системи "Аркан" відповідають за достовірність інформації, що передається ними в системі "Аркан".

Відповідно до п. 3 Положення про базу даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", затвердженого наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України 25.06.2007 №472 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2007 за №765/14032, База даних "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України" (далі - База даних осіб), - автоматизований банк даних відомостей про громадян України, іноземців та осіб без громадянства, зареєстрованих у пунктах пропуску через державний кордон, та відповідно документів громадян України на право виїзду з України і в`їзду в Україну, у тому числі паспорта громадянина України, та паспортних документів іноземців та осіб без громадянства.

Згідно з п. 23 цього Положення інформація з Бази даних осіб надається у формі витягів безкоштовно на письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і слідства та інших органів державної влади (посадових осіб) у зв`язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством України.

Таким чином, інтегрована міжвідомча інформаційно-телекомунікаційна система щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України "Аркан", у тому числі інформаційний ресурс (база даних) "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", функціональним завданням якого є повідомлення щодо відомостей про осіб та транспортні засоби, які перетнули державний кордон, у тому числі іноземців та їх паспортні документи, що зареєстровані в пунктах пропуску через державний кордон, - є автоматизованим банком даних відомостей про громадян України, іноземців та осіб без громадянства, зареєстрованих у пунктах пропуску через державний кордон, та відповідно документів громадян України на право виїзду з України і в`їзду в Україну, у тому числі паспорта громадянина України, та паспортних документів іноземців та осіб без громадянства.

Доказів недостовірності наданої Державною прикордонною службою України інформації або доказів на її спростування позивачем до суду не надано.

Свідок ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснювала, що з ОСОБА_1 знайома особисто, консультувала останню з питань оформлення документів, проте не була безпосередньо свідком виїзду чи в`їзду ОСОБА_1 на територію України.

Суд критично оцінює доводи позивача про законність перебування на території України після 25.10.2015 з посиланням на те, що у ксерокопії паспортного документу ОСОБА_1 НОМЕР_7 наявна інформація про перетин позивачем кордону України після 25.10.2015, оскільки у судовому засіданні на уточнююче запитання ОСОБА_1 пояснила, що паспорт АN07797409 у неї викрадено, проте, доказів на підтвердження факту викрадення паспорту ОСОБА_1 НОМЕР_7 до суду не надано, як не надано і оригіналу паспортного документу ОСОБА_1 НОМЕР_7 , виданого 23.12.2013 з терміном дії до 23.12.2023.

Відтак, ксерокопія паспортного документу ОСОБА_1 НОМЕР_7 , оригінал якого, як стверджує позивач, відсутній, не є належним та достовірним доказом у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження факту перетину громадянкою Республіки Вірменія ОСОБА_9 державного кордону України у період з 25.10.2015 по 02.03.2019.

Водночас, за наданою інформацією з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України "Аркан", у тому числі інформаційного ресурсу (бази даних) "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", громадянка Республіка Вірменія ОСОБА_7 03.09.2014 здійснила в`їзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ) та 25.10.2015 здійснила виїзд через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 /том 1 зворот а.с. 67/. Подальші відомості про перетин громадянкою Республіки Вірменія ОСОБА_9 державного кордону України датовані 02.03.2019 (виїзд та в`їзд через пункт пропуску Гоптівка за іншим паспортним документом (серія та номер паспорта НОМЕР_6 ), тоді як позивач звернулася із заявою про обмін посвідки на тимчасове проживання 11.02.2019, а із заявою про надання дозволу на імміграцію в Україну - 13.09.2018.

З огляду вищевикладене, та враховуючи, що 21.02.2019 Головним управлінням Державної міграційної служби України в Харківській області прийнято рішення №04/1-347-17 від 21.02.2019 про скасування на підставі п.п. 1 п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322, посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянці Республіки Вірменії ОСОБА_1 , у зв`язку з тим, що згідно отриманою з інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обміну інформацією з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон "Аркан" останнім перетином державного кордону України громадянкою Республіки Вірменія ОСОБА_1 є її виїзд 25.10.2015, суд погоджується з доводами відповідачів про те, що під час подачі заяви про надання дозволу на імміграцію та заяви про обмін посвідки на тимчасове проживання позивач подала свідомо неправдиві відомості щодо законності її перебування на території України, оскільки після виїзду з України 25.10.2015 через пункт пропуску Харків-Пасажирський (серія та номер паспорта НОМЕР_5 ) позивач, у порядку, встановленому законодавством України, державний кордон України не перетинала, що підтверджується інформацією з інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон України "Аркан", у тому числі, з інформаційного ресурсу (бази даних) "Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України", про що позивач не міг не знати.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2011 №2491-III дозвіл на імміграцію не надається:

1) особам, засудженим до позбавлення волі на строк більше одного року за вчинення діяння, що відповідно до законів України визнається злочином, якщо судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку;

2) особам, які вчинили злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людяності та людства, як їх визначено в міжнародному праві, або розшукуються у зв`язку із вчиненням діяння, що відповідно до законів України визнається тяжким злочином, або їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, досудове розслідування якого не закінчено;

3) особам, хворим на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я;

4) особам, які в заявах про надання дозволу на імміграцію зазначили свідомо неправдиві відомості чи подали підроблені документи;

5) особам, яким на підставі закону заборонено в`їзд на територію України;

6) в інших випадках, передбачених законами України.

Положення пунктів 1, 3 не поширюються на осіб, зазначених у пунктах 1, 3 частини третьої статті 4 цього Закону.

Підсумовуючи все вищевикладене, зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку, що рішення УДМС України в Полтавській області від 22.02.2019 №144328000 про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні та рішення Кременчуцького РВ УДМС України в Полтавській області №1 про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україні від 18.05.2019, прийняті відповідачами на підставі, у межах повноважень, у спосіб, що визначені законодавством України, та обґрунтовано.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання неправомірним та скасування рішення №1 Кременчуцького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україні від 18.05.2019 та про визнання неправомірним та скасування рішення №144328000 Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні від 22.02.2019, а також похідна від них вимога про зобов`язання Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області повторно розглянути звернення про надання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки Республіки Вірменія, дозволу на імміграцію та видачу посвідки на постійне проживання в Україні, - необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Оскільки у задоволенні адміністративного позову відмовлено, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_8 , АДРЕСА_1 ) до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (ідентифікаційний код 37829297, вул. Пушкіна, 63, м. Полтава, 36039), Кременчуцького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (проспект Свободи, 166, м. Кременчук, Полтавська область) про визнання неправомірними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 21 листопада 2019 року.

Суддя С.С. Сич