
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову в задоволенні клопотання про надання звіту
щодо виконання рішення та накладення штрафу
22 листопада 2019 року ЛуцькСправа № 0340/1873/18 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши у письмовому провадженні клопотання про надання звіту щодо виконання рішення та накладення штрафу в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Маневицької селищної ради Маневицького району Волинської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Маневицької селищної ради Маневицького району Волинської області (далі - Маневицька селищна рада) про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 28.12.2018, яке набрало законної сили, позов задоволено частково, визнано протиправним та скасовано пункт 1 рішення Маневицької селищної ради від 12.09.2018 № 36/6 «Про розгляд заяви громадянина ОСОБА_1 щодо безоплатної передачі земельної ділянки для обслуговування літньої кухні на АДРЕСА_1 », зобов`язано Маневицьку селищну раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для обслуговування літньої кухні на АДРЕСА_1 , орієнтовною площею 0,04 га, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
18.11.2019 представник позивача - адвокат Тертичний Ю.В. звернувся до суду із клопотанням про зобов`язання відповідача надати звіт про виконання рішення суду від 28.12.2018 та накладення на керівника Маневицької селищної ради штрафу у сумі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Відтак, оскільки статтею 382 КАС України не встановлений порядок розгляду клопотання позивача про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, враховуючи, що рішення від 28.12.2018 у цій справі ухвалено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, тому розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Клопотання до задоволення не підлягає, з огляду на таке.
Згідно із частиною першою статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, покладення на суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, обов`язку подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом (а не обов`язком) суду, при цьому, можливість реалізації такого права розглядається судом у кожному конкретному випадку з урахуванням фактичних обставин та наданих доказів.
Суд враховує, що заявник не навів обставин невиконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 28.12.2018 у даній справі та не надав відповідних доказів (зокрема, не зазначив, чи вносилося на розгляд селищної ради питання щодо виконання рішення суду у цій справі, і якщо так - якими є результати його розгляду).
Крім того, рішення суду від 28.12.2018 може підлягати примусовому виконанню органами державної виконавчої служби, але із заявою про видачу виконавчого листа на виконання рішення суду у цій справі представник позивача звернувся лише одночасно із поданням вказаного клопотання.
Суд звертає увагу, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах може здійснюватися також у порядку статей 287, 383 КАС України, але лише після пред`явлення виконавчого листа до виконання.
Відтак, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зобов`язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, що не позбавляє права позивача повторного звернення до суду з відповідним клопотанням.
Стосовно клопотання про накладення штрафу на керівника Маневицької селищної ради штрафу у сумі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд враховує таке.
За приписами частин другої - четвертої статті 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України. Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Тобто, накладення на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу можливе лише за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту.
Оскільки у цій справі суд не зобов`язував відповідача подати звіт про виконання судового рішення, тому відсутні підстави як для розгляду питання про накладення штрафу в судовому засіданні, так і для накладення штрафу.
Керуючись статтями 166, 248, 382 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про надання звіту щодо виконання рішення та накладення штрафу в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Маневицької селищної ради Маневицького району Волинської області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.М.Валюх