Рішення № 85811431, 18.11.2019, Сарненський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
18.11.2019
Номер справи
572/2492/17
Номер документу
85811431
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Сарненський районний суд

Рівненської області

_________

Справа № 572/2492/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 листопада 2019 року м. Сарни

Сарненський районний суд Рівненської області – одноособово суддя Довгий І.І.

за участю секретаря судового засідання – Мигаль Н.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Клесівської селищної ради, державного кадастрового реєстратора Відділу у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Мельника Леоніда Петровича, третя особа ОСОБА_2 , про визнання незаконним і скасування рішення Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області №1057 від 31.08.2017 року, скасування державної реєстрації земельної ділянки кадастровим номером: 5625455400:01:003:0304, шляхом скасування запису в Поземельній книзі Державного земельного кадастру,

за участю позивача – ОСОБА_1

представника позивача – ОСОБА_3 ,

представника відповідача – ОСОБА_4 ,

третьої особи – ОСОБА_2 ,

представника третьої особи – Данильчика В.І.

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області, третя особа ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області №1057 від 31 серпня 2017 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства". Свою заяву обґрунтовує тим, що рішенням Сарненського районного суду Рівненської області від 06 липня 2016 року визнано незаконним і скасовано рішення Клесівської селищної ради Сарненського району рівненської області №1046 від 25 травня 2015 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства", свідоцтво про право власності на нерухоме майно індексний номер 406447701 від 15.07.2015 року про реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на земельну ділянку площею 0.0891 га, для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_1 . Дане рішення набрало законної сили 21.08.2017 року. З метою недопущення затвердження проекту землеустрою, рішення про затвердження якого вже було скасоване судом він звернувся до Клесівського селищного голови Гринника В.Ф. із письмовою заявою, в якій просив не вносити до порядку денного сесії Клесівської селищної ради питання про затвердження проекту землеустрою ОСОБА_2 , без належного розгляду існуючого між ними земельного спору. 08.09.2017 року йому була надана відповідь про те, що рішенням №1057 від 31 серпня 2017 року Клесівська селищна рада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, кадастровий номер:5625455400:01:003:0304 у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_1 та передала останньому у власність земельну ділянку площею 0,0891 га, за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови з правом оформлення за ним права власності на цю земельну ділянку. Затверджуючи повторно проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 . Клесівська селищна рада Сарненського району Рівненської області діяла всупереч існуючих норм чинного законодавства України, що вказує на незаконність оскаржуваного ним рішення.

Від представника відповідача Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області 02 травня 2018 року надійшов відзив на позовну заяву відповідно до якого просять в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 про визнання незаконним і скасування рішення Клесівської селищної ради №1057 від 31.08.2017 року відмовити повністю. Посилається на те, що рішенням Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області від 19.06.2014 року ОСОБА_2 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 0,0891 га за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови Клесівської селищної ради. Дане рішення оскаржене не було. 25.05.2015 року було затверджено проект землеустрою та передано у власність ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,0891 га. У зв`язку з порушенням процедури ухвалення рішення, рішення Клесівської селищної ради №1046 від 25.05.2015 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 визнано незаконним та скасовано. 31.08.2017 року сесією Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області було прийнято рішення №1057 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства" з дотриманням передбачених чинним законодавством процедур. Посилається на те, що погодження меж є виключно допоміжною стадією у процедурі приватизації земельної ділянки, спрямованою на те, щоб уникнути необов`язкових технічних помилок. Земельна ділянка ОСОБА_2 була передана за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови Клесівської селищної ради. Позивачу вже було надано дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення(відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 0,1500 га в АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд. Вважає, що виносячи рішення, яке оскаржує позивач, Клесівська селищна рада діяла в межах наданих їй законодавством України повноважень та не порушила жодних Конституційних та цивільних прав позивача.

10 травня 2018 року від позивача надійшла відповідь на відзив представника Клесівської селищної ради згідно якої він не заперечує проти отримання ОСОБА_2 земельної ділянки розміром 0,0891 га, однак він заперечує проти конфігурації такої земельної ділянки. Також він не погоджується з твердженням відповідача стосовно того, що при відведенні земельної ділянки ОСОБА_2 не потрібно було дотримуватися процедури погодження меж спірної земельної ділянки з ним, як з суміжним землекористувачем. Погодження меж земельної ділянки із суміжними землекористувачами, є обов`язковим. Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом він являється власником ? колодязя, який знаходиться на земельній ділянці, яка передана у власність ОСОБА_2 , що позбавляє його права повноцінно розпоряджатися даним колодязем та обмежила йому доступ до нього.

10.05.2018 року позивач подав до суду заяву про збільшення позовних вимог, просить також скасувати державну реєстрацію земельної ділянки кадастровим номером: 5625455400:01:003:0304, шляхом скасування запису в Поземельній книзі Державного земельного кадастру, оскільки до поки у державному земельному кадастрі буде значиться спірна земельна ділянка відповідною площею та конфігурацією, підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою на неї у відповідача не буде. Просить також залучити до участі у справі в якості співвідповідача відділ Держгеокадастру у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

14 червня 2019 року ухвалою Сарненського районного суду Рівненської області замінено первісного відповідача відділ Держгеокадастру у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області на належного відповідача Державного кадастрового реєстратора Відділу у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Мельника Леоніда ОСОБА_5 .

08.11.2019 року від відповідача державного кадастрового реєстратора ОСОБА_6 Л. П. надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого він просить в позові відмовити повністю оскільки поданий пакет документів ОСОБА_2 , зокрема проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в АДРЕСА_1 повністю відповідали нормам діючого законодавства, тому у нього не було причин для відмови у реєстрації даної земельної ділянки, тому ним було відкрито Поземельну книгу на дану земельну ділянку, та присвоєно їй кадастровий номер. Також зауважив, що відповідно Порядку ведення Державного земельного кадастру скасовується лише окремий запис у Поземельній книзі на підставі рішення суду, а не скасовується державна реєстрація земельної ділянки, як просить в позові позивач.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі і просять їх задовольнити.

Представник відповідача Клесівської селищної ради просить в позові відмовити.

Відповідач ОСОБА_7 заявою просить справу розглядати у його відсутність, позовні вимоги не визнає.

Вислухавши думку сторін, третю особу та його представника, дослідивши письмові докази по справ суд дійшов до наступного.

В силу вимог ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Положеннями ч. 1 ст. 12 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом ( ч. 1 ст. 81 ЦПК України).

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 5,6 ст. 81 ЦПК України).

Згідно зі статті 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

Право на земельну ділянку виникає і реалізується на підставах і в порядку, визначених Конституцією України, Земельним Кодексом України та іншими законами України, що регулюють земельні відносини.

Відповідно до Свідоцтва про право на спадщину за законом від 23 липня 2010 року, ОСОБА_8 набув право власності на 3/4 частини житлового будинку з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 .

Частиною 2 статті 377 Цивільного кодексу України встановлено, що до особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

У відповідності до вимог статті 415 ЦК України особа, до якої перейшло право власності на будівлі (споруди), набуває право користування земельною ділянкою на тих же умовах і в тому ж обсязі, що й попередній власник будівлі (споруди).

Частиною 2 статті 120 Земельного кодексу України встановлено, що якщо жилий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об`єкти, до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.

У відповідності до вимог частиною 4 статті 120 ЗК України, у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності жилого будинку, будівлі або споруди.

Таким чином, позивач, набувши право власності на 3/4 частини житлового будинку, що розташований по АДРЕСА_1 , набув право користування земельною ділянкою, яка перебувала у користуванні спадкодавця.

Як було встановлено рішенням Сарненського районного суду Рівненської області від 06 липня 2016 року області у цивільній справі № 572/1738/15-ц, за позовом ОСОБА_1 до Клесівської селищної ради, третьої особи ОСОБА_2 , визнано незаконним і скасовано рішення Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області № 1046 від 25 травня 2015 року "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства", свідоцтво про право власності на нерухоме майно індексний № 40644701 від 15.07.2015 року про реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на земельну ділянку площею 0.0891 га, для ведення особистого селянського господарства з адресою: АДРЕСА_1 а, яке набрало законної сили 21 серпня 2017 року. Підставою для скасування даного рішення було те, що під час його прийняття була грубо порушена процедура його прийняття, визначена нормами Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламентом Клесівської селищної ради, а також було порушено вимоги статті 198 Земельного кодексу України та норми Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, яка затверджена наказом Держкомзему від 18.05.2010 № 376, в частині погодження меж земельної ділянки.

З метою недопущення затвердження проекту землеустрою, рішення про затвердження якого вже було скасоване судом, 07 вересня 2017 року ОСОБА_1 , звернувся до Клесівського селищного голови Гринника В.Ф., із письмовою заявою, у якій просив не вносити до порядку денного сесії Клесівської селищної ради питання про затвердження проекту землеустрою ОСОБА_2 , без належного розгляду існуючого між ними земельного спору, а також вжити заходів щодо вирішення між ним та ОСОБА_2 , земельного спору, шляхом поділу між ними спірних земельних ділянок, відповідно до норм діючого земельного законодавства та просив повідомити його про результати розгляду цієї заяви.

08 вересня 2017 року Клесівським селищним головою Гринником В.Ф., на вказану заяву ОСОБА_1 , була надана письмова відповідь про те, що ще 31 серпня 2017 року сесією Клесівської селищної ради було затверджено названий проект землеустрою.

Рішенням №1057 від 31 серпня 2017 року Клесівська селищна рада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, кадастровий номер:5625455400:01:003:0304 у власність ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства за адресою АДРЕСА_1 та передала останньому у власність земельну ділянку площею 0,0891 га, за рахунок земель запасу житлової та громадської забудови з правом оформлення за ним права власності на цю земельну ділянку.

Позивач зазначає, що селищна рада не мала права затверджувати проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 , оскільки це порушує права позивача.

Як пояснив позивач в судовому засіданні та не заперечували цього представник Клесівської селищної ради, третя особа ОСОБА_2 на земельній ділянці яка була виділена оскаржуваним рішенням ОСОБА_2 , знаходиться належний ОСОБА_1 об`єкт нерухомого майна, а саме колодязь, котрий у технічному паспорті ОСОБА_1 , позначений буквою "Г" "Колодязь".

Таким чином, передавши вказану земельну ділянку у власність ОСОБА_2 , Клесівська селищна рада фактично передала також йому, належний ОСОБА_1 об`єкт нерухомого майна, позбавивши його у такий спосіб права на вказаний колодязь.

Статтею 152 Земельного кодексу України встановлено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Частиною 2 статті 158 Земельного кодексу України передбачено, що виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

Статтею 1 Закону України "Про землеустрій" визначено, що межування земель - це комплекс робіт із встановлення чи відновлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок власників, землекористувачів із закріпленням їх межовими знаками встановленого зразка.

Погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами передбачено ст. 198 Земельного кодексу України при кадастровій зйомці як комплексу робіт, виконуваних для визначення та відновлення меж земельних ділянок.

Згідно п. 1.2. "Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками", затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 376 від 18.05.2010 р. (далі Інструкція), встановлення (відновлення) меж земельної ділянки здійснюється з метою визначення в натурі (на місцевості) метричних даних земельної ділянки, у тому числі місцеположення поворотних точок її меж та їх закріплення межовими знаками.

Пунктом 2.8 Інструкції передбачено, що після виконання робіт із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками складається акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, який містить підписи суміжних землевласників (землекористувачів) у разі, якщо вони не заявляють претензій до існуючих меж.

Згідно з пунктом 3.12 Інструкції закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноваженою ним (ними) особою.

Повідомлення власників (користувачів) суміжних земельних ділянок про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється виконавцем завчасно, не пізніше ніж за п`ять робочих днів до початку робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Повідомлення надсилається рекомендованим листом, кур`єрською поштою, телеграмою чи за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення.

Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) може здійснюватися за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх нез`явлення якщо вони були належним чином повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається у акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.

Проте позивач в судовому засіданні підтвердив, що його на засідання комісії де вирішувалося питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 не викликали, акт приймання-передачі межових знаків на зберігання з ним не погоджували і не пропонували йому підписати.

Будь якого підтвердження про повідомлення позивача про день та час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі немає.

Згідно з п. 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Клесівська селищна рада приймаючи рішення №1057 від 31 серпня 2017 року порушила процедуру його прийняття оскільки повторно затверджуючи проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, не вчинила обов`язкових дій щодо погодження меж земельної ділянки, яка була передана у власність ОСОБА_2 .

Оскільки обставини щодо порушення процедури ухвалення оскаржуваного рішення "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність" підтверджені наявними в справі письмовими доказами, суд вважає, що позовні вимоги в частині скасування даного рішення підлягають задоволенню.

Щодо скасування державної реєстрації земельної ділянки кадастровим номером: 5625455400:01:003:0304, шляхом скасування запису в Поземельній книзі Державного земельного кадастру суд встановив.

Порядок державної реєстрації земельної ділянки визначено Законом України "Про державний земельний кадастр" від 07.07.2011 № 3613-VI.

Відповідно до ст. 1 Закону України " Про Державний земельний кадастр", державна реєстрація земельної ділянки-це внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про Державний земельний кадастр" внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Таким чином Державний кадастровий реєстратор являється суб`єктом владних повноважень, який в межах наданих йому повноважень приймає відповідні рішення щодо державної реєстрації.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 24 Закону України "Про державний земельний кадастр" державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про Державний земельний кадастр" земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі. Кадастровий номер скасовується лише у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки.

З витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності вбачається, що земельна ділянка площею 0.0891 га кадастровий номер: 5625455400 належала ОСОБА_2 , право власності скасовано 15.09.2017 року на підставі рішення Сарненського районного суду від 06.07.2016 року.

Однак, навіть після скасування цієї державної реєстрації, кадастровий номер земельної ділянки фактично не скасовано, що підтверджується з витягу Державного земельного кадастру, з якого вбачається, що спірній земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер: 5625455400.

Пунктом 60 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України № 1051 від 17 жовтня 2012 року передбачено, що запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) Державним кадастровим реєстратором на підставі рішення суду.

У відповідності до вимог пункту 61 цього ж Порядку, скасування (поновлення) запису в Поземельній книзі здійснюється шляхом внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його скасування (поновлення) із зазначенням дати та підстави для скасування (поновлення), посади, прізвища та ініціалів Державного кадастрового реєстратора, який скасував (поновив) запис, та формування з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру нових аркушів Поземельної книги, які засвідчуються: в електронній (цифровій) формі - електронним цифровим підписом Державного кадастрового реєстратора; у паперовій формі - підписом Державного кадастрового реєстратора та скріплюються його печаткою.

Пунктом 67 Порядку визначено, що внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється виключно на підставі та відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр" та цього Порядку.

Отже, на підставі аналізу чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, передбачено скасування (поновлення) Державним кадастровим реєстратором запису у Поземельній книзі на підставі рішення суду.

Враховуючи, що затвердження меж земельної ділянки проведено з грубим порушенням діючого законодавства, порушуються майнові інтереси позивача, як особи, яка має перешкоди у користуванні своїй майном, суд вважає, що обраний позивачем спосіб захисту його прав узгоджується з нормами діючого законодавства і встановленими по справі обставинами.

В зв`язку з цим суд вважає за можливе скасувати державну реєстрацію земельної ділянки кадастровим номером: 5625455400, шляхом скасування запису в Поземельній книзі Державного земельного кадастру.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідачів.

На підставі викладеного, керуючись Земельним кодексом України, ст.141, 263-265 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) НОМЕР_2 ) до Клесівської селищної ради (місцезнаходження: вул. Свободи, 10, смт. Клесів Сарненського району Рівненської області, 34530, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 40132726), державного кадастрового реєстратора Відділу у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Мельника Леоніда Петровича (місцезнаходження: вул. Суворова, 8, м. Сарни Рівненської області, 34500, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 39768252), третя особа ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_3 , НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) НОМЕР_3 ), про визнання незаконним і скасування рішення Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області №1057 від 31.08.2017 року, скасування державної реєстрації земельної ділянки кадастровим номером: 5625455400:01:003:0304, шляхом скасування запису в Поземельній книзі Державного земельного кадастру задовольнити повністю.

Визнати незаконним та скасувати рішення Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області №1057 від 31 серпня 2017 року “Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_2 для ведення особистого селянського господарства”.

Скасувати державну реєстрацію земельної ділянки кадастровим номером 5625455400:01:003:0304, шляхом скасування запису в Поземельній книзі Державного земельного кадастру.

Стягнути з Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області на користь ОСОБА_1 672 грн. 40 коп. судових витрат.

Стягнути з державного кадастрового реєстратора Відділу у Сарненському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Мельника Леоніда ОСОБА_5 на користь ОСОБА_1 672 грн. 40 коп. судових витрат.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через Сарненський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 (тридцяти) днів з дня вручення повного рішення суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення буде складене 22.11.2019 року.

Суддя :