Рішення № 85800008, 04.11.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2019
Номер справи
160/7613/19
Номер документу
85800008
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 49089 м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, (веб адреса сторінки на офіційному веб –порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://adm.dp.court.gov.ua)

04 листопада 2019 року Справа № 160/7613/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жукової Є.О.,

при секретарі судового засідання Рубані А.В.,

за участю:

представника позивача Шпака В.І.,

представника відповідача Єгорова А.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" (вул. Торговельна, буд. 2, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51901) до Офісу великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, буд. 11г, м. Київ, 04119) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн., -

ВСТАНОВИВ:

08 серпня 2019 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" (вул. Торговельна, буд. 2, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51901) до Офісу великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, буд. 11г, м. Київ, 04119), в якый позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

На підставі п.п. 191 1.1. пункту 19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 розділу І ПК України, в порядку п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 та ст.76 глави 8 розділу ІІ, головним державним резізором-інспектором відділу податкового супроводження підприємств металургійної галузі Дніпроптеровського управління Офісу великих платників податків ДФС Яценко Наталією Михайлівною проведено камеральну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" (код ЄДРПОУ 32944149) з питань своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Завод"Світондейл" (код за ЄДРПОУ 32944149) у листопада та грудня 2018 року, за результатами якої складено акт від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149 «Про результати камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Завод"Світондейл" (код за ЄДРПОУ 32944149) у листопада та грудня 2018 року»

В акті перевірки від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149 відповідачем зроблено висновок, що дані камеральної перевірки свідчать про порушення вимог п.201.10 ст.201 ПК України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових наклданих та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: до 15 календарних днів на суму ПДВ 11 396,88 грн.

На підставі висновків, викладених в акті від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149, контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн.

Позивач висновки вищевказаного акту перевірки вважає неправомірними та незаконними, а тому відповідно і податкове повідомлення-рішення таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 серпня 2019 р., після залишення ухвалою суду від 09.08.2019 р. без руху позовної заяви, було відкрито провадження у справі, та призначена до розгляду в поряду підготовчого провадження.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов в повному обсязі за викладених у ньому підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти позовної заяви та просила відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на відзив від 09.09.2019 р. вх.№50530/19, в якому зазначено наступне.

В порушення строків, визначених абз.14-15 п.201.10 ст.201 ПК України, ТОВ "Завод"Світондейл" було порушено встановлені терміни реєстрації податкових накладних в ЄДПН, перелік яких наведено на стор.2 акту перевірки від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149.

На підставі викладеного вище, та з посиланням на п.201.10 ст.201 ПК України, постанови ВС, а саме: від 26.06.2018 р. у справі №816/1990/17; від 04.09.2018 р. у справі №816/1488/19; від 07.02.2019 р. №808/3250/17 повноважний представник відповідача просить суд у задоволенні пред`явлених позовних вимог відмовити у повному обсязі.

В судовому засіданні судом було поставлено на розгляд питання щодо можливості переходу до розгляду справи по суті за доказами, які наявні у матеріалах справи.

Повноважений представник позивача та відповідача не заперечували щодо переходу до розгляду справи по суті.

Таким чином, враховуючи зазначене вище, суд закрив підготовче провадження та перейшов до розгляду зазначеної справи по суті, застосувавши принцип процесуальної економії та у відповідності до ст.ст.192 – 211, 217, 224 – 228 КАС України безпосередньо 04.11.2019 року.

Дослідивши в судовому засіданні докази, наявні в матеріалах справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" є юридичною особою, що підтверджується відомостями, якуі містяться в матеріалах справи.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" є вул. Торговельна, буд. 2, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51901.

На підставі п.п. 191 1.1. пункту 19.1 ст.19, п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 розділу І ПК України, в порядку п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 та ст.76 глави 8 розділу ІІ, головним державним резізором-інспектором відділу податкового супроводження підприємств металургійної галузі Дніпроптеровського управління Офісу великих платників податків ДФС Яценко Наталією Михайлівною проведено камеральну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" (код ЄДРПОУ 32944149) з питань своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Завод"Світондейл" (код за ЄДРПОУ 32944149) у листопада та грудня 2018 року, за результатами якої складено акт від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149 «Про результати камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Завод"Світондейл" (код за ЄДРПОУ 32944149) у листопада та грудня 2018 року».

В акті перевірки від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149 відповідачем зроблено висновок, що дані камеральної перевірки свідчать про порушення вимогп.201.10 ст.201 ПК України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових наклданих та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: до 15 календарних днів на суму ПДВ 11 396,88 грн.

На підставі висновків, викладених в акті від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149, контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн.

В матеріалах справи містяться відомості, що позивачем було направлено на адресу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби заперечення на акт перевірки від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149 «Про результати камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Завод"Світондейл" (код за ЄДРПОУ 32944149) у листопада та грудня 2018 року», в прохальній частині яких позивач просив скасувати акт від 26.03.2019 р. №161/28-10-46-06-32944149 «Про результати камеральної перевірки щодо своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ "Завод"Світондейл" (код за ЄДРПОУ 32944149) у листопада та грудня 2018 року».

Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби було направлено на адресу генерального директора ТОВ "Завод"Світондейл" лист «Про розгляд Заперечень до акта перевірки» від 23.04.2019 р. №20867/10/28-10-46-06-09, в тексті якого зазначено, що висновки зроблені за результатами перевірки, є такими, що відповідають нормам податкового законодавства та залишаються без змін.

При цьому суд зазначає, що позивачем було направлено на адресу Державної фіскальної служби України скаргу від 15.05.2019 р. вих.№47 на податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн., в прохальній частині якої позивач просив скасувати податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн.

04.07.2019 р. Державною фіскальною службою України було направлено на адресу ТОВ "Завод"Світондейл" рішення про результати розгляду скарги від 04.07.2019 р. №30761/6/99-99-11-06-01-25, яким в задоволенні скарги від 15.05.2019 р. вих.№47 відмовлено, а податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн. – залишено без змін.

Суд зазначає, що під час проведення перевірки контролюючим органом було використано інформацію, наявну в базах даних ДФС України, надану платником податку, та відомості з Єдиного реєстру податкових наклданих щодо податкових та розрахунків коригування згідно з наданними платником електронними документами.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що за результатами розгляду перевірки встановлено, що в порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" п.201.10 ст.201 розділу V ПК України, суб`єктом господарювання порушено граничні строки реєстрації податкових накладним/розрахункам коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме: №619 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №617 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 400,11 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №616 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 2 785,87 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №621 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №620 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №622 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №618 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №554 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 17.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 2 дні; №556 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 17.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 2 дні; №927 від 11.10.2018 р. на загальну суму – 640,90 грн. з граничною датою реєстрації – 14.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №938 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 315,41 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №936 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 691,95 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №939 від 03.10.2018 р. на загальну суму – 326,15 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №932 від 02.10.2018 р. на загальну суму – 3 151,74 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №931 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 2 003,79 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №937 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 658,90 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №945 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 30.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів.

В матеріалах справи містяться відомості, що позивачем дійсно було зареєстровано зазначені вище податкові накладні/розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджуються відповідними квитанціями про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, копії яких містяться в матеріалах справи, а саме: від 17.12.2018 р. (16:57:57) в ЄРПН зареєстровано за №9282563892 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №554; від 17.12.2018 р. (16:56:27) в ЄРПН зареєстровано за №9282560697 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №556; від 18.12.2018 р. (10:12:27) в ЄРПН зареєстровано за №9283011611 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №616; від 18.12.2018 р. (10:16:03) в ЄРПН зареєстровано за №9283001514 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №617; від 18.12.2018 р. (10:16:03) в ЄРПН зареєстровано за №9283001514 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №617; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9282996290 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №618; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9283015828 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №619; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9282997811 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №620; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9283008101 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №621; від 18.12.2018 р. (10:12:27) в ЄРПН зареєстровано за №9283013863 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №622; від 14.11.2018 р. (08:00:00) в ЄРПН зареєстровано за №9250921027 щодо ПН/РК від 11.10.2018 р. №927; від 14.11.2018 р. (08:00:00) в ЄРПН зареєстровано за №9251022709 щодо ПН/РК від 01.10.2018 р. №931; від 14.11.2018 р. (12:20:14) в ЄРПН зареєстровано за №9252232750 щодо ПН/РК від 02.10.2018 р. №932; від 14.11.2018 р. (12:20:34) в ЄРПН зареєстровано за №9252241495 щодо ПН/РК від 04.10.2018 р. №936; від 14.11.2018 р. (12:20:30) в ЄРПН зареєстровано за №9252243766 щодо ПН/РК від 01.10.2018 р. №937; від 14.11.2018 р. (12:20:09) в ЄРПН зареєстровано за №9252217863 щодо ПН/РК від 04.10.2018 р. №938; від 14.11.2018 р. (12:20:11) в ЄРПН зареєстровано за №9252234414 щодо ПН/РК від 03.10.2018 р. №939; від 14.11.2018 р. (13:42:29) в ЄРПН зареєстровано за №9252542386 щодо ПН/РК від 01.10.2018 р. №945.

Правовідносини сторін, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо визначення вичерпного переліку податків і зборів, що справляються в Україні, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх прав та обов`язків, компетенції контролюючих органів, повноважень і обов`язків їх посадових осіб під час здійснення податковою контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються нормами Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР, Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, тощо.

Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Статтями 61, 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Відповідно до ст. ст. 6, 13 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, а також кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинено особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Відповідно до ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно з п.55.1. ст.55 ПК України податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов`язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства. Процедура адміністративного оскарження рішень органів державної податкової служби є дворівневою.

Контролюючими органами вищого рівня є Державна податкова адміністрація України - для державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які у свою чергу є контролюючими органами вищого рівня для державних податкових інспекцій (п.55.2 ст.55 ПК України).

Порядок оскарження рішень контролюючих органів визначений у ст.56 ПК України, п. 56.1 якої визначає, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п.56.2 ст.56 ПК України).

Згідно з п. 56.18. ст.56 ПК України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов`язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

Відповідно до п.58.1 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов`язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов`язань платника податків; суму грошового зобов`язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення результатів господарської діяльності або від`ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов`язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов`язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов`язання та штрафних (фінансових) санкцій.

Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов`язання визначається центральним контролюючим органом.

Відповідно до п.п. 61.1. ст. 61 ПК України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Способи здійснення податкового контролю перелічені у ст.62 ПК України, до них відноситься, зокрема, відповідно до п.62.1.3. ПК України здійснення податкового контролю шляхом проведення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до норм ст.75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

У відповідності до ст. 86 Податкового кодексу України результати проведених перевірок оформлюються актом та шляхом прийняття податкових повідомлень-рішень у разі виявлення податковим органом заниження чи завищення податкових зобов`язань платника податків.

Відповідно до п.1201 1 ст.1201 ПК України, порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної

Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються.

Відповідно до п.п. 14.1.157 ПК України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідно до ст.120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються.

Відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою), що зазначена у податковому повідомленні - рішенні, складеному за результатами перевірки контролюючого органу, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено. У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

Відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній та/або розрахунку коригування до податкової накладної або від суми податку на додану вартість, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо податкову накладну на таку операцію не складено.

У разі реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної, зазначених в абзаці першому цього пункту, протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абзацом другим цього пункту та пунктом 120-1.1 цієї статті, не застосовуються.

Допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, - тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов`язання виправити такі помилки.

Невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків - продавцем зазначених в абзаці першому цього пункту помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, - тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок протягом 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок у строк від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок у строк від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок у строк від 61 до 90 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок у строк від 91 до 120 календарних днів

60 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок у строк від 121 до 150 календарних днів;

70 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок у строк від 151 до 180 календарних днів;

100 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, - у разі невиправлення помилок після спливу 181 календарного дня.

Відповідно до п.192.1 ст.192 ПК України, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов`язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Складені платником податку розрахунки коригування до податкових накладних, складених до 1 лютого 2015 року, розрахунки коригування до податкових накладних, які не підлягали наданню отримувачу (покупцю) - платнику податку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем). Зазначене не поширюється на розрахунки коригування, що передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (зменшення податкового зобов`язання постачальника та податкового кредиту отримувача), складені після 1 липня 2015 року до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року на отримувача (покупця) - платника податку, які підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов`язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Відповідно до норм ст.201 ПК України платник податку зобов`язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

ґ) місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

и) вид цивільно-правового договору;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.

Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Відповідно до п.п. 201.16.2 п.201.16 ст.201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п`ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.

Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.

Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов`язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв`язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з`ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов`язань з податку за такою операцією.

Здійснивши системний аналіз наведених вище норм чинного законодавства України та надаючи оцінку доводам сторін, як викладених в заявленій позовній заяві та відзиві до неї, так і в поясненнях, наданих в судовому засіданні, суд виходить з наступного.

Здійснюючи перевірку та складаючи акт перевірки, приймаючи податкове повідомлення-рішення відносно позивача щодо визначення грошових зобов`язань за результатами перевірки, відповідач діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, та підтверджується наявними в ній письмовими доказами щодо ТОВ "Завод"Світондейл" дійсно було порушено граничні строки реєстрації було податкових накладних, а саме: №619 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №617 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 400,11 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №616 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 2 785,87 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №621 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №620 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №622 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №618 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 18.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 3 дні; №554 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 17.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 2 дні; №556 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн. з граничною датою реєстрації – 15.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 17.12.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 2 дні; №927 від 11.10.2018 р. на загальну суму – 640,90 грн. з граничною датою реєстрації – 14.12.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №938 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 315,41 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №936 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 691,95 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №939 від 03.10.2018 р. на загальну суму – 326,15 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №932 від 02.10.2018 р. на загальну суму – 3 151,74 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №931 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 2 003,79 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №937 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 658,90 грн. з граничною датою реєстрації – 31.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів; №945 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. з граничною датою реєстрації – 30.10.2018 р. та фактично зареєстрованою датою – 14.11.2018 р.; кількість днів порушення строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН складає – 14 днів.

Також, реєстрація порушених граничних строків реєстрації зазначених вище податкових накладних/розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, підтверджується відповідними квитанціями про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, копії яких містяться в матеріалах справи, а саме: від 17.12.2018 р. (16:57:57) в ЄРПН зареєстровано за №9282563892 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №554; від 17.12.2018 р. (16:56:27) в ЄРПН зареєстровано за №9282560697 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №556; від 18.12.2018 р. (10:12:27) в ЄРПН зареєстровано за №9283011611 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №616; від 18.12.2018 р. (10:16:03) в ЄРПН зареєстровано за №9283001514 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №617; від 18.12.2018 р. (10:16:03) в ЄРПН зареєстровано за №9283001514 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №617; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9282996290 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №618; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9283015828 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №619; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9282997811 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №620; від 18.12.2018 р. (10:16:02) в ЄРПН зареєстровано за №9283008101 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №621; від 18.12.2018 р. (10:12:27) в ЄРПН зареєстровано за №9283013863 щодо ПН/РК від 30.11.2018 р. №622; від 14.11.2018 р. (08:00:00) в ЄРПН зареєстровано за №9250921027 щодо ПН/РК від 11.10.2018 р. №927; від 14.11.2018 р. (08:00:00) в ЄРПН зареєстровано за №9251022709 щодо ПН/РК від 01.10.2018 р. №931; від 14.11.2018 р. (12:20:14) в ЄРПН зареєстровано за №9252232750 щодо ПН/РК від 02.10.2018 р. №932; від 14.11.2018 р. (12:20:34) в ЄРПН зареєстровано за №9252241495 щодо ПН/РК від 04.10.2018 р. №936; від 14.11.2018 р. (12:20:30) в ЄРПН зареєстровано за №9252243766 щодо ПН/РК від 01.10.2018 р. №937; від 14.11.2018 р. (12:20:09) в ЄРПН зареєстровано за №9252217863 щодо ПН/РК від 04.10.2018 р. №938; від 14.11.2018 р. (12:20:11) в ЄРПН зареєстровано за №9252234414 щодо ПН/РК від 03.10.2018 р. №939; від 14.11.2018 р. (13:42:29) в ЄРПН зареєстровано за №9252542386 щодо ПН/РК від 01.10.2018 р. №945.

Суд зазначає, що реєстрація зазначених вище податкових накладних, а саме: №619 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №617 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 400,11 грн.; №616 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 2 785,87 грн.; №621 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №620 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №622 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №618 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №554 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн.; №556 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн.; №927 від 11.10.2018 р. на загальну суму – 640,90 грн.; №938 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 315,41 грн.; №936 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 691,95 грн.; №932 від 02.10.2018 р. на загальну суму – 3 151,74 грн.; №931 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 2 003,79 грн.; №937 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 658,90 грн.; №945 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. відбулась, у відповідності до п.201.10 ст.201 ПК України, з порушенням граничних строків реєстрації останніх, з яких: №619 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №617 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 400,11 грн.; №616 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 2 785,87 грн.; №621 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №620 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №622 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн.; №618 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. - на 3 дні; №554 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн.; №556 від 30.11.2018 р. на загальну суму – 0,02 грн. - на 2 дні, та №927 від 11.10.2018 р. на загальну суму – 640,90 грн.; №938 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 315,41 грн.; №936 від 04.10.2018 р. на загальну суму – 691,95 грн.; №932 від 02.10.2018 р. на загальну суму – 3 151,74 грн.; №931 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 2 003,79 грн.; №937 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 658,90 грн.; №945 від 01.10.2018 р. на загальну суму – 19,00 грн. - на 14 днів, тобто порушення від граничної дати реєстрації та фактичної реєстрації такої в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відтак, суд критично ставиться до позиції позивача, викладеної в позовній заяві та стосовно наданих як усних, так і письмових пояснень у даній справі, в розумінні ст.ст. 73, 74 КАС України, щодо начебто протиправних дій контролюючого органу, які виявились у винесенні податкового повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн.

Відповідно до диспозиції ст.201 ПК України, чітко врегульований як порядок складання, так і порядок реєстрації податкових накладних, а також розрахунків коригування зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, з самого визначення «розрахунків коригування зереєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних», наведеного у ст.201 ПК України чітко вбачається, що під реєстрацією розрахунків коригування податкових накладних мається на увазі саме реєстрація розрахунків коригування, зереєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, сам факт реєстрації контролюючим органом зазначених вище розрахунків коригування з порушенням граничного терміну рєстрації, повноважний представник позивача не заперечував, підтвердивши це, під час надання відповідних пояснень, в судовому засіданні, та наданням зазначени вище по тексту квитанціями про реєстрацію податкової/розрахунку коригування кількісних показників до податкової накладжної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до положень ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передачені Конституцією та законами України.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ч.3 ст.2 КАС України, є принцип верховенства права, який відповідно до ст.6 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Системний аналіз наведених вище норм чинного податкового законодавства України у сукупності з обставинами, встановленими судом в процесі розгляду даної справи на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, дозволяє суду прийти до висновку про відсутність з боку позивача обґрунтування належними доказами в розумінні ст. ст. 73, 74 КАС України незаконного та необґрунтованого характеру оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн.

При цьому, позиція позивача щодо того, що «хоч накладні і було зареєстровано невчасно, але позивач не підлягає притягненню до відповідальності відповідно до змісту ст.120-1 ПК України з огляду на складання ряду накладних в межах самого підприємства» спростовується безпосередньо змістом наведеної вище статті ПК України, зазначеної вище, оскільки всі податкові накладні, в яких наявна база для нарахування штрафних санкцій, тобто наявна сума ПДВ незалежно від того, чи видаються вони покупцю, не звільняються від застосування штрафу за порушення граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до п.1201.1 ст. 1201 ПК України.

А відтак, викладене вище має наслідком наступне. Оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн. є прийняте відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; своєчасно, що виключає як протиправний характер оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, так і наявність у суду правових підстав для задоволення позовних вимог в межах правового поля в спосіб захисту права, обраний позивачем.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до платіжного доручення від 23.08.2019 р. №487 за позовної заяви позивачем був сплачений судовий збір у розмірі 1 921,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна грн., 00 коп.), який у повному розмірі зараховано до Державного бюджету України.

Враховуючи відмову в задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" (вул. Торговельна, буд. 2, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51901) до Офісу великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, буд. 11г, м. Київ, 04119) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн., суд приходить до висновку про відсутність підстав для присудження і всіх здійснених позивачем документально підтверджених судових витрат з Державного бюджету України, а саме, судового збору у розмірі 1 921,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна грн., 00 коп.).

Керуючись ст.ст.242-244, 246, 250, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод"Світондейл" (вул. Торговельна, буд. 2, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51901) до Офісу великих платників податків ДФС (вул. Дегтярівська, буд. 11г, м. Київ, 04119) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.04.2019 року №0004144607 на суму 1 139,69 грн., - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені ст.295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення суду складений 13 листопада 2019 року.

Суддя Є.О. Жукова