Рішення № 85800002, 30.10.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.10.2019
Номер справи
160/7284/19
Номер документу
85800002
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 49089 м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4, (веб адреса сторінки на офіційному веб –порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://adm.dp.court.gov.ua)

30 жовтня 2019 року Справа № 160/7284/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судці Жукової Є.О.,

при секретарі судового засідання Пасічник Т.В.,

за участі:

представника відповідача-1 Романовича Ю.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП" (вул. Гетьманська, 121, м. Новомосковськ, Дніпропетровська область, 51200) до відповідача 1 - Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49000) відповідача 2 - Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

31 липня 2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП" (вул. Гетьманська, 121, м. Новомосковськ, Дніпропетровська область, 51200) до відповідача 1 - Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49000), відповідача 2 - Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053), в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про внесення Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» (код ЄДРПОУ42339785) до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, оформлене протоколом № 273 від 11.07.2019 року.

- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» (код ЄДРПОУ42339785) з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.08.2019 року було відкрито провадження в адміністративній справі №160/7284/19 та призначено справу до розгляду у порядку підготовчого провадження, за правилами загального позовного провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» з системи M.E.Doc стало відомо про віднесення до Критеріїв ризиковості платника податку. Позивач звернувся до відповідача із заявою щодо надання рішення про внесення ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості. Втім, такого рішення позивач не отримував. Позивач вважає, що дії відповідача щодо віднесення товариства позивача до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, протиправними. Позивач не відповідає жодному з критеріїв ризиковості платника податків. Самі ж Критерії ризиковості платників податків існують виключно у вигляді листа ДФС України від 05.11.2018 року №4065/99-99-07-05-04-18 та не затверджені будь-яким наказом ДФС України, а також не зареєстровані в Міністерстві юстиції України. Рішення про включення позивача до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, не отримувалося позивачем, втім порушує права та інтереси підприємства з огляду на той факт, що внесення до переліку ризикових надає контролюючому органу беззаперечну підставу для автоматичного зупинення реєстрації податкових накладних.

27.08.2019 року відповідачем надано відзив на адміністративний позов, в якому відповідач зазначив, що повністю не погоджується з доводами позову, просить в його задоволенні відмовити. В обґрунтування своєї позиції відповідач у відзиві зазначив наступне. Критерії ризиковості платника податку визначені листом ДФС України від 21.03.2018 року №959/99-99-07-18 та затверджені листом ДФС від 05.11.2018 р. №4065/99-99-07-05-04-18. ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» включено до переліку ризикових згідно з Протоколом засідання ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №273 від 11.07.2019 року, як такого, що відповідає п. 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку.

Відповідачем зазначено, що висновки, наведені в протоколі, є відображенням дій працівників податкових органів і самі по собі не породжують правових наслідків для платника податків та, відповідно, такий протокол не порушує прав останнього. Внесення суб`єктом владних повноважень ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» до переліку ризикових не створює жодних перешкод для діяльності платника податку.

За таких обставин дії контролюючого органу щодо внесення до переліку ризикових ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП», є лише службовою діяльністю працівників ДФС з виконання своїх професійних обов`язків зі збирання доказової інформації щодо наявності чи відсутності документального підтвердження відповідних операцій, якщо дії зі здійснення такого контролю не визнані протиправними в установленому порядку. Зазначені дії самі по собі не створюють для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов`язкових юридичних наслідків.

В судове засідання, призначене на 30.10.2019 р., з`явився повноважний представник відповідача-1. Позивач, та представник відповідача-2 до зали судового засідання своїх представників не направили, відомості про вручення судової повістки в матеріалах справи наявні, причини неявки невідомі.

Суд зазначає, що в судовому засіданні судом було поставлено на розгляд питання щодо можливості переходу до розгляду справи по суті за доказами, які наявні у матеріалах справи.

Повноважний представник відповідача-1 не заперечував щодо переходу до розгляду справи по суті. У зв`язку з неявкою в судове засідання як представника позивача, так і представника відповідача-2, суд зазначає, що думка останніх щодо можливості переходу до розгляду справи по суті за доказами, які наявні у матеріалах справи суду невідома.

Таким чином, враховуючи зазначене вище, суд закрив підготовче провадження та перейшов до розгляду зазначеної справи по суті, застосувавши принцип процесуальної економії та у відповідності до ст.ст.192 - 211, 217, 224 - 228 КАС України безпосередньо 30.10.2019 року.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» зареєстроване та включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 42339785.

Товариству з обмеженою відповідальністю «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» з системи M.E.Doc стало відомо про віднесення до Критеріїв ризиковості платника податку.

У відповідь на адвокатський запит адвоката Бестаєва Івана Львовича до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, останнє листом від 22.07.2019 за вих. № 85045/10/04-36-07-04-13 року повідомило, що згідно ІС «Податковий блок» за рішенням Комісії ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» включено до переліку ризикових протоколом № 273 від 11.07.2019 року.

У відповідності до копії Протоколу засідання Комісії ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 273 від 11.07.2019 року постановлено наступне: «11.07.2019 року, за результатами розгляду фінансово-господарської діяльності суб`єкта господарювання та схеми роботи підприємства, Комісією враховано інформацію надану листом ДФС України та відповідного структурного підрозділу, отриману в межах Алгоритму дій, щодо віднесення (внесення) ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» (код ЄДРПОУ42339785) до відповідного переліку (бази даних ІС «Податковий блок»), як такого, що відповідає критеріям ризиковості.

Не погодившись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У п.201.1ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з положеннями п.201.10ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, згідно із п.201.16ст.201 Податкового кодексу Україниреєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого 21.02.2018 р. постановою Кабінету Міністрів України №117 (далі Порядок від 21.02.2018 р. №117), цей Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також права та обов`язки її членів.

Згідно з п.2, п. 3 Порядку від 21.02.2018 р. №117Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п.10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затвердженого 21.02.2018 р. постановою Кабінету Міністрів України №117, критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та з метою організації роботи Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, визначення взаємодії Комісії ДФС, структурних підрозділів ДФС та головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФ, Державною фіскальною Службою України наказом від 03.08.2018 р. №523 затверджено Порядок взаємодії Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, структурних підрозділів ДФС та головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС" (далі Наказ від 03.08.2018 р. №523).

Згідно з п. 6 Наказу від 03.08.2018 р. №523 Комісіями регіонального рівня здійснюється:

розгляд питань щодо внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків згідно з пунктом 1.6 Критеріїв ризиковості платника податку, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі Критерії);

розгляд наданої Комісією ДФС інформації по платниках з ознаками ризиковості в день її надходження, внесення таких платників податку до переліку ризикових платників податків, а в разі прийняття відповідного рішення виключення платників податку з переліку ризикових платників податків.

Згідно з п.п. 7-9 Наказу від 03.08.2018 р. №523 засідання комісій регіонального рівня щодо розгляду питань про внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків проводиться згідно з Порядком роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117.

До протоколу засідання комісій регіонального рівня обов`язково додаються:

перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6Критеріїв;

матеріали, на підставі яких платників податків внесено до переліку ризикових платників податків;

інша інформація, що розглядається комісіями регіонального рівня.

Інформація щодо внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків згідно з пунктом 1.6Критеріїв вноситься секретарями комісій регіонального рівня до АІС "Податковий блок".

Інформація щодо внесення/виключення платників податку до (з) переліку ризикових платників податків згідно з пунктами 1.1-1.5Критеріїв вноситься відповідальними особами, яких включено до складу комісій регіонального рівня.

Відповідно до алгоритму дій співробітників оперативних підрозділів при формуванні облікової картки та внесенні інформації до переліку ризикових платників податків (додаток 3), відповідальна особа (член комісії регіонального рівня) формує облікову картку в електронному вигляді у формі згідно з додатком 4 до Порядку.

Згідно п. 61.1 ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до ст. 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до п. 74.1 ст. 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Інформаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, є державною власністю.

Система захисту податкової інформації, що зберігається в базах даних Інформаційних систем, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Внесення інформації до баз даних Інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючими органами.

Перелік Інформаційних систем визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Згідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно до ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Позивачем заявлені вимоги щодо правомірності віднесення товариства до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, та прийняття відповідного рішення.

В ході судового розгляду справи судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 11.07.2019 року відбулось засідання комісії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо розгляду та врахування в роботі (внесення до бази даних ІС «Податковий блок») інформації, отриманої в межах Алгоритму дій, щодо ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 42339785).

За результатами засіданні Комісії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області складено Протокол №273 від 11.07.2019 р.

Згідно з витягом з Протоколу №273 від 11.07.2019 р. Комісією постановлено, що «11.07.2019 року, за результатами розгляду фінансово-господарської діяльності суб`єкта господарювання та схеми роботи підприємства, Комісією враховано інформацію надану листом ДФС України та відповідного структурного підрозділу, отриману в межах Алгоритму дій, щодо віднесення (внесення) ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» (код ЄДРПОУ42339785) до відповідного переліку (бази даних ІС «Податковий блок»), як такого, що відповідає критеріям ризиковості».

Відтак, сам по собі Протокол засідання Комісії не є рішенням про віднесення ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» до переліку платників, що відповідають критеріям ризиковості, та не породжує для позивача негативних наслідків, оскільки є лише відображенням певної інформації бази даних контролюючого органу.

А внесення контролюючим органом платника податку до переліку ризикових платників податків є лише діяльністю контролюючого органу з виконання своїх повноважень по збиранню та формуванню податкової інформації, яка сама по собі не створює для платника податків жодних правових наслідків у вигляді зміни або припинення його прав та не породжують для нього обов`язкових юридичних наслідків. Включення суб`єктом владних повноважень до бази даних певної інформації не створює жодних перешкод для діяльності платника податку.

За таких обставин, враховуючи той факт, що Протокол засідання комісії Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, 273 від 11.07.2019 не є рішенням (актом) суб`єкта владних повноважень в розумінні п.19 ч.1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов`язків для позивача, а тому погодження інформації про ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» не може бути предметом спору.

Відсутність спірних відносин, в свою чергу, виключає право, що підлягає судовому захисту.

При цьому, в контексті наведеного вище, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відтак, необхідною умовою для відновлення судом прав та інтересів юридичної особи від порушень з боку суб`єкта владних повноважень є саме встановлення під час розгляду справи самого факту такого порушення прав та інтересів.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивачем, будь-якими належними та допустимими доказами в розумінні ст.73-76 КАС України не було наведено факту порушення оскаржуваним протоколом №273 від 11.07.2019 р. будь-яких його охоронюваних прав та інтересів, що має логічним наслідком констатування з боку суду відсутності факту такого порушення.

Натомість позивач, обґрунтовуючи заявлений позов, зазначає, що належної мотивації, підстав та причин віднесення ТОВ «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» (код ЄДРПОУ 42339785) до ризикових платників податків відповідно до підпункту 1.6 п.1 Листа ДФС України від 21.03.2018 р. №959/99-99-07-18 оскаржуваний протокол №273 від 11.07.2019 р. не містить.

Проте, позивач, окрім зазначеного твердження, жодними належними та допустимими доказами в розумінні ст. ст. 73-76 КАС України не доводить відсутності у нього ознак ризиковості платників податків, а також факту порушення оскаржуваним рішенням прав та законних інтересів останнього.

Відтак, враховуючи порушення позивачем ч.1 ст.77 КАС України, відповідно до змісту якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а також зважаючи на виконання з боку відповідача повною мірою обов`язків, покладених на останнього відповідно до ч.2 ст.77 КАС України щодо доказування правомірності оскаржуваного рішення з огляду на надання для долучення до матеріалів справи не тільки відзиву на позовну заяву від 27.08.2019 р. вх. №48069/19, а й узагальненої податкової інформації, покладеної в основу оскаржуваного протоколу №273 від 11.07.2019 р. у вигляду схем руху ПДВ за період з 01.01.2019 р. по 11.07.2019 р., у суду відсутні правові підстави для винесення рішення про задоволення заявлених позовних вимог.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії є таким, що є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з відмовою позивачу в задоволенні позову понесені ним судові витрати, пов`язані зі зверненням до суду, не відшкодовуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єктам владних повноважень.

Керуючись ст.ст. 242-244, 246, 250, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОРГ МОНОЛІТ ГРУП" (вул. Гетьманська, 121, м. Новомосковськ, Дніпропетровська область, 51200) до відповідача 1 - Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49000) відповідача 2 - Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснювався

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.О. Жукова