
Справа №639/7815/19
Провадження №2-а/639/255/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2019 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Рубіжного С.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за клопотанням ОСОБА_1 про скасування постанови про накладання дисциплінарного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
05 листопада 2019 року до Жовтневого районного суду м. Харкова звернулась ОСОБА_1 з «клопотанням» про скасування постанови про накладання дисциплінарного стягнення, в якому просила суд:
-провести перевірку щодо незаконного винесення їй стягнень у вигляді карцер 5 діб від 05.08.2019 року;
-скасувати постанову від 05.08.2019 року начальника ДУ «Харківського СІЗО №27» щодо винесення стягнення ОСОБА_2 у вигляді карцер 5 діб..
Клопотання зареєстровано канцелярією суду як адміністративна справа.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 11 листопада 2019 року клопотання ОСОБА_1 про скасування постанови про накладання дисциплінарного стягнення- залишено без руху.
Надано строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
20 листопада 2019 року на адресу суду, від ОСОБА_1 надійшла уточнена заява.
Суд дослідивши позовну заяву, вважає, що вона не підсудна Жовтневому районному суду м. Харкова з наступних підстав.
Згідно з п.4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до ст.1 КАС України, кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Положеннями ч.1 ст. 3 КАС України встановлено, що порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 15.12.2017 року набув чинності Закон України від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України в редакції Закону України від 03.10.2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно з ч.2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З тексту клопотання ОСОБА_1 вбачається, що заявник фактично оскаржує дії начальника ДУ «Харківського СІЗО №27», щодо винесення стягнення їй у вигляді - карцер 5 діб.
З огляду на положення статей 131-1 - 132 Кримінально-виконавчого кодексу України поміщення засуджених у карцер є одним із заходів стягнення, передбачених за вчинення дисциплінарного проступку особою, яка відбуває покарання у виді позбавлення волі.
Тому постанова про накладання дисциплінарного стягнення начальником ДУ «Харківського СІЗО №27» про поміщення засудженої особи у карцер 5 діб не є рішенням про притягнення останньої до адміністративної відповідальності.
Пунктом 2 ч.1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до дисциплінарної відповідальності частиною 1 ст. 20 КАС України не віднесені до підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів, наявні законні підстави для передачі даної адміністративної справи на розгляду за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Згідно ч.ч. 1-2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Таким чином, оскільки зазначені в клопотанні вимоги не входять до предметної юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного, суд приходить до висновку, що клопотання ОСОБА_1 про скасування постанови про накладання дисциплінарного стягненняслід направити за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.1, 3, 20, 29, 30, 171, 248, 256, 294, 295 КАС України, ст.ст. 131-1 - 132 КВК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Матеріали адміністративної справи №639/7815/19 (провадження №2-а/639/255/19) за клопотання клопотанням ОСОБА_1 про скасування постанови про накладання дисциплінарного стягнення - передати на розгляд за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала набираєзаконноїсили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 21.11.2019 року.
Суддя С.О. Рубіжний