Рішення № 85769678, 20.11.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.11.2019
Номер справи
520/10875/19
Номер документу
85769678
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 листопада 2019 р. № 520/10875/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Тітов О.М., розглянувши адміністративний позов та додані до нього документи ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області в якому просить суд з урахуванням уточнених позовних вимог:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській щодо відмови в переведенні пенсії по інвалідності, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності згідно із Законом України «Про державну службу» та скасувати Рішення № 2545/03.18-20 від 04.10.2019 року відділу з питань перерахунку пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області «Про відмову в перерахунку пенсії»;

- визнати недійсними довідки від 30.09.2019 року №30499/05-20 та №30501/05-20 про складові заробітної плати (оклад, ранг, вислуга років) та про складові заробітної плати за 60 місяців підряд перед зверненням за пенсією, видані Головним управлінням пенсійного фонду України в Харківській області;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області видати довідку «про складові заробітної плати (оклад, ранг, вислуга років)» та довідку «про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби» за серпень 2019 року відповідної посади - посади першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити і здійснити нарахування й виплату з 27.09.2019 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХIІ у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування - тобто посади першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області за серпень 2019 року;

- справу розглядати за моєю участю.

В обґрунтування позову позивачка зазначила, що внаслідок порушення ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723 (далі - Закон № 3723-XII) та ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-ІV) відповідач незаконно відмовив їй у призначенні пенсії державного службовця, посилаючись на те, що позивачка не досягла визначеного Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку.

Проте, позивач не погоджується із вказаним рішенням відповідача, у зв`язку із чим звернулась до суду.

Також вважає, що довідки про заробітну плату для обчислення пенсії складені з порушенням порядку встановленого законом та не за відповідно займаною позивачем посадою, просить суд скасувати такі та зобов`язати відповідача видати нові.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Представником Головного управління Пенсійного управління Пенсійного фонду України в Харківській області подано відзив на позов, у якому проти позову заперечував та зазначив, що чинним законодавством визначені правила, що підлягають застосуванню при призначенні пенсії державним службовцям після 01.05.2016. Так, чинна редакція Закону України від 10.12.2015 № 899 "Про державну службу" (далі - Закон №899-VIII) передбачає право осіб на призначення пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII "Про державну службу" виключно за дотримання такими особами умов, визначених ч. 1 ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-XII, а саме щодо віку, загального стажу, спеціального стажу.

Щодо оскарження довідок та видачі нових, представник відповідача зазначив, що ОСОБА_1 не працювала в Головному управління Пенсійного фонду України в Харківській області та момент звернення з заявою про переведення не працювала на посадах державної служби, тому до довідки про складові заробітної плати включені: посадовий оклад працюючого на відповідній посаді державного службовця, надбавка за відповідний ранг державного службовця та надбавка за вислугу років у відсотках посадового окладу.

У зв`язку із чим, просив відмовити у задоволенні позову.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Так, з огляду на те, що згідно положень ст. 258 КАС України передбачено, що даний предмет спору віднесено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАСУ справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 працювала в Чугуївському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області з 20.01.1994 року по 25.06.2019 року працювала в Чугуївському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області.

25.06.2019 року позивач звільнена з посади першого заступника начальника Чугуївською об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, на вказаній посаді вона працювала з 12.10.2011 року по день звільнення - 25.06.2019 року.

Згідно довідки МСЕК серія 2ААА №977709, ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи загального захворювання та отримує пенсію по інвалідності 2 групи загального захворювання, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та у зв`язку із цим перебуває на обліку з 11.05.2011 у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.

27.09.2019 року позивачка звернулася до відповідача з заявою про переведення з пенсії по інвалідності, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності згідно із Законом України «Про державну службу».

Рішенням № 2545/03.18-20 від 04.10.2019 року відділу з питань перерахунку пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області «Про відмову в перерахунку пенсії» відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку призначеної пенсій посилаючись на відсутність правових підстав, оскільки остання не набула права на призначення пенсії згідно правил Закону України «Про державну службу», зокрема не досягнуто пенсійного віку для призначення пенсії за Законом України «Про державну службу».

Також, 04.09.2019 року позивачка звернулася до Головною управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яке є правонаступником Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області з заявою про видачу їй довідки про складові заробітної плати відповідно до п. 4 «Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622, згідно якого посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).

В заяві ОСОБА_1 просила видати саме довідку як особам, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, тобто таким особам виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2015 року за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно довідки Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 30.08.2019 року №30500/07-20 - Чугуївське об`єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яке є його правонаступником.

Відповідач видав довідки від 26.09.2019 року №30136/05-20 та №30137/05-20 про складові заробітної плати за серпень 2019 року та вказав посадовий оклад та виплати, які позивач отримувала до звільнення - до 25.06.2019 року.

30.09.2019 року відповідач визнав недійсними вказані довідки і видав інші довідки від 30.09.2019 року №30499/05-20 та №30501/05-20 про складові заробітної плати "оклад, ранг, вислуга років" станом на 01.09.2019 року, в якій вказав посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років, які позивач отримувала на день звільнення з державної служби -25.06.2019 року і довідку про складові заробітної плати за 60 місяців підряд перед зверненням за пенсією, проте нові довідки, на думку позивача, в порушення п. 4 «Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622 не містять складові заробітної плати в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби - першого заступника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області, який є правонаступником Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, про що ОСОБА_1 було вказано в заяві від 04.09.2019 року про видачу довідки.

Позивач вважає дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії протиправними, у зв`язку із чим звернулась до суду за захистом своїх прав.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом № 889-VIII.

Відповідно до п. 2 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон № 3723-XII, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 ст. 37 Закону № 3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Водночас, за приписами ч. 9 ст. 37 Закону № 3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених ч. 1 цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 1058-IV особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону, призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби (…).

Якщо зазначені особи повертаються на державну службу, виплата пенсії по інвалідності припиняється на період до звільнення з роботи або досягнення ними граничного віку перебування на державній службі (ч. 10 ст. 37 Закону № 3723-XII).

Якщо інваліду I або II групи було встановлено III групу інвалідності, то в разі наступного визнання його інвалідом I або II групи право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених цим Законом, поновлюється з дня встановлення I або II групи інвалідності за умови, якщо після припинення виплати пенсії минуло не більше п`яти років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах, передбачених цим Законом, особам, яким така пенсія не була призначена у зв`язку з продовженням перебування зазначених осіб на державній службі (ч. 12 ст. 37 Закону № 3723-XII).

Судом установлено, що трудовий стаж позивачки на державній службі становить більше 20 років, вона є інвалідом ІІ групи, що підтверджується довідкою серія 12 ААА №977709 від 01.07.2019 року.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, має стаж на посаді державної служби понад 20 років, перед зверненням за призначенням пенсії працювала на посаді, віднесеній до посад державних службовців, суд дійшов висновку, що позивачка має право на призначення пенсії по інвалідності згідно зі ст. 37 Закону № 3723-XII, а тому відповідно наявні правові підстави для переведення позивачки з пенсії по інвалідності, призначеної їй відповідно до Закону № 1058-IV, на пенсію державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до Закону № 3723-XII.

Зазначений висновок суду відповідає правовій позиції, висловленій у постанові ОСОБА_2 Верховного Суду у зразковій справі №822/524/18 від 13 лютого 2019 року.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській щодо відмови в переведенні пенсії по інвалідності, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності згідно із Законом України «Про державну службу» та скасування Рішення № 2545/03.18-20 від 04.10.2019 року відділу з питань перерахунку пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області «Про відмову в перерахунку пенсії», підлягають задоволенню.

Щодо іншої частини позовних вимог, суд зазначає.

Відповідно до п. 4 "Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб", затвердженого Постановою КМУ від 14.09.2016 року № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

На момент звернення за призначенням пенсії по інвалідності як державному службовцю ОСОБА_1 не перебувала на державній службі. Отже, позивач має право на обчислення пенсії в розмірі 60 відсотків суми заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Порядок № 622 від 14.09.2016 визначає, при цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби).

Позивач перед звільненням займала посаду першого заступника начальника Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, а 25.06.2019 року була звільнена.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" Чугуївське об`єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та з 21.08.2019 року припинило свою діяльність, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис №14581120009029567.

З цього випливає, що прирівняної посади в межах Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області станом на момент звернення за призначенням пенсії по інвалідності як державному службовцю (27.09.2019) не існує, у зв`язку із припиненням діяльності юридичної особи.

Правонаступником Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області є Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України "Про державну службу" прирівняння посад державної служби проводиться Кабінетом Міністрів України під час затвердження схеми посадових окладів на посадах державної служби за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері трудових відносин, погодженим із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Відповідно до постанови КМУ від 18 січня 2017 року № 15 (в редакції постанови КМУ від 06 лютого 2019 року №102) посадові оклади перших заступників керівників самостійних структурних підрозділів установлено на 3 відсотка нижче від посадового окладу керівника. Посадовий оклад начальника Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на 01.01.2019 року становив 7506,00 грн., першого заступника Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України харківської області на 01.01.2019 року 7280,00 грн. (7506,00x3%), як зазначено в довідці позивача.

Посадовий оклад начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на 01.01.2019 -10990,00 грн., першого заступника - 10660,00 грн. (10990,00x3%).

Група оплати праці першого заступника начальника Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області та першого заступника начальника ГУ ПФУ в Харківській області одна і таж п`ята, тобто вказані посади однієї групи оплати праці, що дає підстави прирівнювати їх. Суд, зазначає, що не дивлячись на різницю у посадових окладах, зі штатного розпису Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на 2019 рік (а.с.31) не вбачається можливим виокремити іншу прирівняну посаду до першого заступника начальника самостійного управління, аніж перший заступник начальника ГУ ПФУ в Харківській області.

Тому відповідач повинен видати довідку про складові заробітної плати відповідно до пункту 4 Порядку № 622 як особі, яка на час звернення за призначенням пенсії не є державним службовцем, - тобто з заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі (першого заступника начальника ГУ ПФУ в Харківській області), до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до абзацу 2 п. 4 Порядку № 622 за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

04.09.2019 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про надання довідки про заробітну плату та довідки про виплати, як особі, що має не менше як 20 років стажу на посаді, віднесеної до категорій посад державних службовців і яка не перебуває на державній службі, на посаді першого заступника.

Отже, як вбачається з вище викладеного, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області видало довідку про складові заробітної плати №30499/05-20 від 30.09.2019 з порушенням п.4, п. 6 «Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622, вказавши складові заробітної плати позивача станом на 01.09.2019 року, тобто на дату коли ОСОБА_1 вже не працювала та не перебувала на посаді першого заступника начальника припиненого Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, а тому відповідач повинен видати довідку про складові заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування посади першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії, особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, за останнім місцем роботи на державній службі - прирівняною посадою першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області є правонаступником Чугуївського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області.

Суд приходить до висновку, що позовні вимоги про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області видати довідку «про складові заробітної плати (оклад, ранг, вислуга років)» та довідку «про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби» за серпень 2019 року відповідної посади - посади першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області, підлягають задоволенню.

Щодо вимог про визнання недійсними довідки від 30.09.2019 року №30499/05-20 та №30501/05-20 про складові заробітної плати (оклад, ранг, вислуга років) та про складові заробітної плати за 60 місяців підряд перед зверненням за пенсією, видані Головним управлінням пенсійного фонду України в Харківській області, суд зазначає наступне.

Оскаржувані довідки не є рішенням органу владних повноважень, оскільки є документами, що підтверджують факт отримання особою певної заробітної плати і є носіями доказової інформації, а відомості, які в них містяться, самі по собі не породжують для особи, яка звернулась до пенсійного органу будь - яких юридичних наслідків та не впливають на його права, обов`язки та законні інтереси у розумінні ст.5 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на те, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не доведено правомірності вчинених ним дій, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Оскільки, позивач звільнений від сплати судового збору питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській щодо відмови в переведенні пенсії по інвалідності, призначеної згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності згідно із Законом України "Про державну службу» та скасувати Рішення № 2545/03.18-20 від 04.10.2019 року відділу з питань перерахунку пенсій №14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області «Про відмову в перерахунку пенсії".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) довідку «про складові заробітної плати (оклад, ранг, вислуга років)» та довідку «про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби» за серпень 2019 року відповідної посади - посади першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) призначити і здійснити нарахування й виплату з 27.09.2019 пенсії державного службовця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХIІ у розмірі 60% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування - тобто посади першого заступника начальника Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області за серпень 2019 року.

В іншій частині позовні вимоги залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М. Тітов