
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3564/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С. розглянув у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги:
- скасувати рішення відповідача від 02.08.2019 № 35 про відмову в перерахунку ОСОБА_1 пенсії по інвалідності згідно із законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування";
- зобов`язати відповідача прийняти рішення про перерахунок з 01.08.2019 пенсії позивача по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за червень 1986 року в сумі 803,71 крб. згідно з довідкою ПАТ "Полтаваобленерго" від 12.04.2019 № 12-86/5894 із застосуванням пільг, передбачених частиною 3 статті 57 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та в порядку, визначеному частиною 2 статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки на рівні 6188,89 грн.
Під час розгляду справи суд, -
В С Т А Н О В И В:
23 вересня 2019 року ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі також - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області) про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи /а.с.2-3/.
Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.
Аргументи учасників справи
Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовував тим, що відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії по інвалідності є протиправною та ґрунтується на формальних підставах. Позивач зазначає, що ним надано усі передбачені законодавством документи для такого перерахунку, а тому відмова відповідача у перерахунку пенсії по причині лише недотримання форми довідки про заробіток, незважаючи на наявність усіх необхідних реквізитів, є невмотивованою.
Отже, позивач вважав, що вищенаведені дії відповідача є протиправними та порушують його права та законні інтереси.
10 жовтня 2019 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позовну заяву від Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у якому останнє просило відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилалося на те, що форма та зміст довідки про заробітну плату «ПАТ «Полтаваобленерго» від 12.04.2019 №12-86/5894 не відповідають вимогам пункту 7 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 та Додатку 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 22.11.2005 року (далі за текстом – Порядок №22-1).
Крім цього, відповідач зазначав, що пенсію позивачу обчислено у порядку, встановленому рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 20.05.2019 по справі №440/1247/19. Водночас, наголошував на тому, що судовим рішенням не зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснювати перерахунки пенсії, а також на тому, що Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» не передбачено обчислення пенсії із заробітної плати за 1 місяць роботи в зоні відчуження із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки.
На підставі викладеного відповідач вважає, що діяв у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Обставини справи, встановлені судом
Позивач є інвалідом війни 2 групи безстроково, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , видане 19.10.2004 управлінням праці та соціального захисту населення Октябрського райвиконкому м. Полтави /а.с.28/.
Крім цього, ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 1), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 , що видане 20.02.2019 Полтавською обласною державною адміністрацією /а.с.29/.
Позивач отримує пенсію по інвалідності за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», яка обчислена із заробітку за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за липень 1986 року в сумі 0,00586 грн. згідно з довідкою ПАТ «Полтаваобленерго» від 14.02.2012 року №61 із застосуванням пільг, передбачених частиною 3 статті 57 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та в порядку, визначеному частиною 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки на рівні 6188,89 грн.
Такий порядок нарахування пенсії позивачу встановлено рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 20.05.2019 по справі №440/1247/19, яке набрало законної сили /а.с.9-17/.
25.07.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок отримуваної пенсії з іншого заробітку /а.с.18-20/, а саме за червень 1986 року, який взято за період його роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження у сумі 803,71 крб. на підставі довідки ПАТ "Полтаваобленерго" від 12.04.2019 № 12-86/5894 /а.с.22/.
При обчисленні пенсії позивач просив застосувати показник середньої заробітної плати в Україні за 2016-2018 в сумі 6188,89 грн.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області №35 від 02.08.2019 ОСОБА_1 відмовлено у проведенні перерахунку пенсії у зв`язку з відсутністю правових підстав.
Підставою для відмови у здійсненні перерахунку пенсії слугувало те, що форма та зміст довідки про заробітну плату «ПАТ «Полтаваобленерго» від 12.04.2019 №12-86/5894 не відповідають вимогам пункту 7 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 та Додатку 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ №22-1 від 22.11.2005 року.
Крім цього, відповідач зазначав, що рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 20.05.2019 по справі №440/1247/19 не зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснювати перерахунок пенсії, а також наголошував на тому, що Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» не передбачено обчислення пенсії із заробітної плати за 1 місяць роботи в зоні відчуження із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні за 2016-1018 роки.
Позивач не погодився з таким рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Норми права, які підлягають застосуванню
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Конституційний Суд України зазначив, що Основний Закон України закріплює основоположні засади права громадян на соціальний захист і відносить до законодавчого регулювання механізм реалізації цього права (абзац сьомий пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 20 червня 2001 року № 10-рп/2001).
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Згідно з статтею 16 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особі, застрахована особа має право обирати порядок здійснення виплати пенсії.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Відповідно до статті 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Згідно з підпунктом 4 пункту 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Частиною 4 статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що перерахунок призначеної пенсії у разі виникнення права на підвищення пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Згідно ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Відповідно до ч.1, 3 ст.57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення менше 12 місяців - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
Висновки щодо правозастосування
Суд вважає доводи відповідача щодо невідповідності довідки про заробітну плату «ПАТ «Полтаваобленерго» від 12.04.2019 №12-86/5894 вимогам чинного законодавства необґрунтованими з огляду на наступне.
Відповідно до п.2.4 Порядку №22-1, до заяви про призначення пенсії за вислугу років, крім документів, передбачених підпунктами 1-4 пункту 2.1 цього розділу, надаються також документи, що підтверджують стаж роботи, який дає право на призначення такого виду пенсії.
Підпунктом 3 пункту 2.1 Порядку №22-1 передбачено, що за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Додатком 1 до Порядку №22-1 затверджено форму довідки про заробітну плату для обчислення пенсії.
Разом з тим згідно з п.2.10 Порядку №22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
З матеріалів справи вбачається, що ПАТ «Полтаваобленерго» видано довідку від 12.04.2019 №12-86/5894, у якій зазначено, що в особових рахунках нарахування заробітної плати працівникам ПАТ «Полтаваобленерго» за період з червня 1986 року по вересень 1986 року є дані про заробітну плату ОСОБА_1 (працював на посаді електрослюсара). Заробітна плата ОСОБА_1 за червень 1986 року становила 803,71 крб.
Зі змісту документа вбачається можливість встановити документи, на підставі яких видана довідка, місцезнаходження установи, яка видала документ та розміри заробітної плати за відповідний період, отже, у відповідача відсутні підстави не приймати довідку про його заробітну плату для обчислення пенсії.
Формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів пенсійного фонду для обмеження особи у реалізації конституційного права на соціальний захист.
Окрім цього, відповідачем не здійснено жодних дій, спрямованих на отримання відомостей, додаткових документів, на підставі яких можна було б додатково перевірити надану позивачем інформацію.
Аналогічна позиція була висловлена Верховним Судом у постановах від 25 квітня 2019 року по справі №593/283/17, від 30 вересня 2019 року по справі №638/18467/15-а.
Крім цього, суд зазначає, що пункт 7 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р., на який посилається відповідач, не може бути застосований у спірних правовідносинах з огляду на те, що позивач отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідач не надав інших доказів на підтвердження правомірності відмови позивачу у перерахунку пенсії.
Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Аргумент відповідача щодо того, що законом не передбачено обчислення пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки у розмірі 6188,89 грн. спростовуються частиною 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», якою передбачено, що за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Таким чином, суд вважає, що рішення відповідача про відмову у перерахунку ОСОБА_1 пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за червень 1986 року в сумі 803,71 крб. згідно з довідкою ПАТ "Полтаваобленерго" від 12.04.2019 № 12-86/5894 із застосуванням пільг, передбачених частиною 3 статті 57 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та в порядку, визначеному частиною 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки на рівні 6188,89 грн. не відповідає закону.
Отже, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
При вирішення питання щодо обрання належного способу захисту порушеного права суд зазначає, що ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату.
Згідно з статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З метою ефективного захисту прав позивача суд вважає за необхідне зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити ОСОБА_1 з 01.08.2019 перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за червень 1986 року в сумі 803,71 крб. згідно з довідкою ПАТ "Полтаваобленерго" від 12.04.2019 № 12-86/5894 із застосуванням пільг, передбачених частиною 3 статті 57 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та в порядку, визначеному частиною 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки на рівні 6188,89 грн.
Надаючи оцінку клопотанню позивача про встановлення судового контролю, суд виходить з наступного.
Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Наведена норма процесуального закону не є імперативною та передбачає право суду на власний розсуд, виходячи з фактичних обставин справи, приймати рішення про необхідність чи недоцільність у зобов`язанні суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення. Вирішуючи питання щодо встановлення судового контролю суд враховує надані позивачем докази, особливості покладених на суб`єкта владних повноважень обов`язків згідно з судовим рішенням та його можливості ці обов`язки виконати без достатніх зволікань.
У цій справі позивачем не обґрунтовано необхідність застосування заходів судового контролю, а у суду відсутні підстави вважати, що відповідач буде ухилятись від виконання судового рішення після набрання ним законної сили.
Стосовно клопотання позивача про допущення до негайного виконання рішення суду в межах суми стягнення пенсії за один місяць, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Вказаним рішенням не стягнуто суми пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, зокрема, судом не визначено суму, яка підлягає стягненню, а натомість, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за червень 1986 року в сумі 803,71 крб. згідно з довідкою ПАТ "Полтаваобленерго" від 12.04.2019 № 12-86/5894 із застосуванням пільг, передбачених частиною 3 статті 57 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та в порядку, визначеному частиною 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки на рівні 6188,89 грн.
Отже, клопотання позивача щодо встановлення негайного виконання рішення суду задоволенню не підлягає.
Розподіл судових витрат
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач звільнений від сплати судового збору, оскільки є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, першої категорії, а тому підстав для розподілу судових витрат немає.
На підставі викладеного, керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності,66, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 02.08.2019 №35 про відмову в перерахунку ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) пенсії по інвалідності згідно із законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності,66, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) з 01.08.2019 перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із заробітку, отриманого за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження за червень 1986 року в сумі 803,71 крб. згідно з довідкою ПАТ "Полтаваобленерго" від 12.04.2019 № 12-86/5894 із застосуванням пільг, передбачених частиною 3 статті 57 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та в порядку, визначеному частиною 2 статті 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньомісячної заробітної плати в Україні за 2016-2018 роки на рівні 6188,89 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Головуючий суддя І.С. Шевяков