
Дата документу 13.11.2019
Справа № 501/2033/19
3/501/849/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого на посаді директора ТОВ «ІСТ ОІЛС УКРАЇНА», який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора ТОВ «ІСТ ОІЛС УКРАЇНА» (код 37089765), вчинив порушення п.203.1 ст.203, пп.49.18.1 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України (далі-ПКУ), несвоєвасно подано податкову декларацію з податку на додану вартість – за звітний період лютий 2019 року до податкового органу, по терміну 20.02.2019 року, фактично подано 27.02.2019 року, про результати документальної позапланової виїзної перевірки 16 травня 2019 року складено акт №116/28-10-49-11/37089765/20. З цих підстав складено протокол про адміністративне правопорушення №119/28-10-49-11/24 від 20 червня 2019 року, відносно директора ТОВ «ІСТ ОІЛС УКРАЇНА» Рижова ОСОБА_2 за ч.2 ст.163-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про необхідність їх повторного повернення до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення з таких підстав.
Постановою Іллічівського міського суду Одеської області від 11 липня 2019 року матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП, було повернуто до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Матеріали після доопрацювання надійшли до Іллічівського міського суду Одеської області, але, зазначені у постанові суду недоліки, виправлені не були.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначено суть правопорушення (конкретні дії особи) та відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Як свідчить зміст зазначеного протоколу, в ньому відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме – протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Тобто особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, вказаний протокол про адміністративне правопорушення не підписувала, фактично вона була позбавлена права подавати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викладення мотивів свого можливого відмовлення від його підписання, та реалізувати свої права, які передбачені ст.268 КУпАП та ст.ст.59,63 Конституції України.
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП позбавляють суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.163-2 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
З цих підстав, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до ГУ ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 256, 268, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 163-2 КУпАП, - повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя