
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
18 листопада 2019 року місто Київ №640/21650/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи
за позовомОСОБА_1 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послугпровизнання протиправним та скасування розпорядження та постанови, В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження від 07.08.2019 №1495, винесене Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг у відношенні ТОВ "ФК НІКО КАПІТАЛ", на якій грунтується постанова про накладення адміністративного штрафу на позивача;
- визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , як посадову особу - директора ТОВ "ФК "НІКО КАПІТАЛ" від 25.10.2019 №44/47/ФК.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Водночас, статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України розмежовано предметну юрисдикцію між місцевими загальними як адміністративними судами та окружними адміністративними судами.
Так, пунктом 1 частини першої вказаної статті Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що вказаний спір предметно підсудний місцевому загальному суду, оскільки оскаржується постанова у справі про притягнення позивача до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З системного аналізу наведеної норми вбачається, що однією з підстав для передачі справи на розгляд до іншого адміністративного суду є порушення позивачем правил територіальної юрисдикції (підсудності). При цьому, вирішення питання щодо передачі адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду можливо як до, так і після відкриття провадження у справі.
Суд звертає увагу, що предметна підсудність має імперативний характер, порушення правил якої відповідно до статті 318 Кодексу адміністративного судочинства України є безумовною підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно вимог частини п`ятої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні.
Частиною першою статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
При визначенні підсудності даної справи суд враховує місцезнаходження Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг (01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3).
Таким чином, зважаючи на вищенаведене та з метою забезпечення права позивача на доступ до суду, встановленого законом, суд вважає, що дана справа підлягає передачі до Шевченківського районного суду міста Києва (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А).
Керуючись статтями 26, 29, 248, 256, 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Передати адміністративну справу №640/21650/19 на розгляд Шевченківського районного суду міста Києва, за адресою: 03057, м. Київ, вул. Дегтярівська, 31-А.
2. Копію ухвали направити сторонам.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка може бути оскаржена, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.