
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 листопада 2019 року № 640/18405/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Стармані"до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києвіпроскасування податкового повідомлення-рішення
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Стармані" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, в якому просило скасувати податкове повідомлення-рішення від 22.08.2018 року №0044081409, прийняте відповідачем.
Позов мотивований тим, що оскаржуване позивачем податкове-повідомлення рішення, винесене на підставі акту за результатами фактичної перевірки позивача на предмет дотримання порядку здійснення розрахункових операцій, регулювання обігу готівки, ведення касових операцій та наявності ліцензій за період діяльності, передбачений статтею 102 Податкового кодексу України, не обґрунтоване фактичними обставинами, з порушенням законодавства України, а отже підлягає скасуванню за відповідних підстав.
Ухвалою суду від 09.11.2018 року відкрито провадження по справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
У поданому відзиві на позов, відповідач просив відмовити у задоволенні заявлених позивачем вимог, оскільки останні вважає безпідставними.
В свою чергу, у відповіді на відзив, наполягаючи на задоволені своїх позовних вимог у повному обсязі, позивач не погоджувався з викладеними відповідачем запереченнями та обставинами.
Так, як вбачається з матеріалів справи, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 05.11.2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Стармані" (код ЄДРПОУ 39958803) (надалі - ТОВ "Стармані") за даними органами статистики про основний вид економічної діяльності юридичної особи, визначеного на підставі даних державних статистичних спостережень відповідно до статистичної методології за підсумками діяльності за рік - займається наданням інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення) (64.99).
Позивачем зазначено, що ТОВ "Стармані" на підставі ліцензії Національного банку України від 10.06.2016 року №45 на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків здійснюється діяльність з надання послуг фізичним особам (населенню) та зацікавленим юридичним особам (партнерам) з приймання готівки / платежів населення в інтересах партнерів за допомогою програмно технічних комплексів самообслуговування, обладнаних реєстраторами розрахункових операцій (РРО ПТКС) з наступним переказом коштів на банківські рахунки партнерів (послуги). Відповідно до змісту послуг, готівка під час її внесення автоматично та відразу потрапляє в опломбовані та належні банку касети ПТКС, що знаходяться в сейфі ПТКС, інкасація яких проводиться представниками комерційного банку (АКБ "Індустріалбанк") на підставі укладеного договору від 04.07.2017 року №145954/1 з додатками.
Таким чином, відносно особливостей організації операцій ТОВ "Стармані" під час надання послуг, позивачем зокрема зазначено, що у останнього виникають виключні зобов`язання щодо відкриття в банку окремого поточного рахунку для безготівкового зарахування отриманих та інкасованих банком коштів в гривнях, прийнятих для подальшого їх переказу, а також щодо забезпечення безготівкового зарахування коштів в гривнях, прийнятих для подальшого переказу, на окремий поточний рахунок, відкритий у банку.
В період з 30.07.2018 року по 08.08.2018 року, Головним управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві (надалі - НУ ДФС у м. Києві) на підставі наказу від 27.06.2018 №10514 проведена фактична перевірка господарської одиниці, що належить ТОВ "Стармані", розташованої за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 53.
За результатами даної перевірки складено акт від 08.08.2018 №1397/26-15-14/39958803, у якому зафіксовані виявлені перевіркою порушення ТОВ "Стармані" пункту 11 частини другої Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, а саме, що платником податків не забезпечено облік готівкових коштів у день їх фактичних надходжень шляхом друку фіскальних звітних чеків (Z-звітів) і їх підклеювання до відповідних сторінок книг обліку розрахункових операцій (КОРО) на загальну суму 22338 грн.: у КОРО від 22.06.2018 року №3000440812Р/1 відсутній фіскальний звітний чек від 20.07.2018 року №1 на суму отриманої готівки у розмірі 2729 грн.; у КОРО від 22.06.2018 року №3000440832Р/1 відсутній фіскальний звітний чек від 20.07.2018 року №1 на суму отриманої готівки у розмірі 7576 грн.; у КОРО від 27.02.2018 року №3000405405Р/1 відсутній фіскальний звітний чек від 14.05.2018 №59 на суму отриманої готівки у розмірі 12033 грн. Згідно відповідних аркушів КОРО - у розділах 4 КОРО відсутні записи щодо обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування і перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО.
На підставі акту від 08.08.2018 №1397/26-15-14/39958803, ГУ ДФС у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.08.2018 року №0044081409, згідно якого у відповідності до Указу Президента України від 12.06.1995 року №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" по відношенню до позивача застосовано штрафну санкцію на суму 111690 грн. за неоприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів підприємств.
Не погоджуючись зі вказаним рішенням відповідача, позивач у відповідності до пунктів 56.1-56.3 статті 56 Податкового кодексу України звернувся до Державної фіскальної служби України зі скаргою від 31.08.2018 №151, як і у позові обґрунтовуючи її зокрема тим, що вимоги Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні щодо касової дисципліни розповсюджуються на отриману фінансовими установами через ПКТС готівку лише в частині її здавання до банку, натомість решта вимог вказаного Положення (стосовно належного оприбуткування готівки) не розповсюджується на операції з грошовими коштами, отриманими фінансовими установами через ПКТС у зв`язку з відсутністю за такими пристроями каси як такої.
На правомірність вищевказаної позиції позивачем було зроблено посилання, у тому числі на пункт 4.3 Методичних рекомендацій щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб`єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг), затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 23.04.2009 року №210, пункт 2.5.38 оглядового листа Державної податкової адміністрації України від 06.07.2009 року №14083/7/23-7017/572, а також на відповідні роз`яснення індивідуальної податкової консультації Державної фіскальної служби України від 26.12.2017 року №3145/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.
Разом з тим, з приводу відсутності на момент перевірки уповноваженими особами відповідача ТОВ "Стармані" відповідних роздрукованих Z-звітів, позивач вказав, що дана обставина пояснюється наявністю проблем у роботі РРО, на підтвердження чого надав акт від 21.05.2018 року №135/1 про вилучення картки MicroSD та довідку про опломбування РРО від 21.05.2018 року №4519/1, а також акти ремонту реєстратора розрахункових операцій від 20.07.2018 року №20180720-С-1 та від 21.07.2018 року №20180721-С-1.
Попри це, рішенням Державної фіскальної служби України від 26.10.2018 року №35002/6/99-99-11-03-01-25 скаргу ТОВ "Стармані" від 31.08.2018 №151 залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у м. Києві від 22.08.2018 року №0044081409 - без змін.
Зокрема, у даному рішенні вказувалось про те, що до скарги та доповнення до неї ТОВ "Стармані" не надано документів, які містять докази здійснення ПАТ "АКБ "Індустріалбанк" інкасації готівкових коштів з платіжних пристроїв (терміналів) ТОВ "Стармані".
Як наслідок, вбачаючи порушення своїх прав та охоронюваних законом інтересів оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позов.
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Відповідно до абзацу третього статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року №265/95-ВР реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.
За визначенням пункту 1.32-2 статті 1 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" від 05.04.2001 року №2346-III програмно-технічний комплекс самообслуговування - пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира).
Обов`язок застосовування суб`єктами господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу реєстраторів розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування, встановлений пунктом 3 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, в тому числі, при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів (пункт 2 статті 9 Закону).
Згідно підпункту 11 пункту 4 розділу I Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.08.2017 року №80, небанківська фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до законодавства України не є банком, надає одну або кілька фінансових послуг та внесена до Державного реєстру фінансових установ у порядку, установленому законодавством України.
У відповідності до даних із Комплексної інформаційної системи про фінансову установу у Державному реєстрі фінансових установ та інформації з реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, ТОВ "Стармані" здійснює надання послуг з переказу коштів та має ліцензію Національного банку України від 10.06.2016 року №45 на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (https://kis.nfp.gov.ua/Home/SrchViewIMDetail/30000001072521).
Власне, у своєму зверненні від 17.08.2018 року за вих. №140 до Національного банку України щодо надання додаткової консультації/роз`яснення з питань дотримання вимог чинного законодавства в сфері ведення касових операцій у національній валюті в Україні під час надання споживачам фінансових послуг з переказу коштів - приймання готівки з метою її подальшого переказу через ПТКС з вбудованими електронними РРО, позивачем серед іншого зазначалось, що ТОВ "Стармані" зареєстроване як фінансова установа та є учасником платіжної системи, відомості про яку внесені Національним банком України до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.
Із відповіді Національного банку України від 14.09.2018 року №50-0007/49807 на вказане звернення позивача, вбачається висновок про те, що небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, фактично є посередником між платником та отримувачем коштів.
Таким чином, в контексті вищенаведених положень відповідних нормативно-правових актів, застосування реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні господарської діяльності позивача є обов`язковим.
У відповідності до частини першої статті 2 Закону України "Про Національний банк України" від 20.05.1999 року №679-XIV Національний банк України є центральним банком України, особливим центральним органом державного управління, юридичний статус, завдання, функції, повноваження і принципи організації якого визначаються Конституцією України, цим Законом та іншими законами України.
Статтями 6, 7, 15, 33 Закону України "Про Національний банк України" означено функції та повноваження Національного банку України, в тому числі щодо організації готівкового грошового обігу, зокрема, передбачено визначення порядку ведення касових операцій для банків, інших фінансових установ, підприємств і організацій.
Відповідно до статей 7, 15, 33 та 56 Закону України "Про Національний банк України", з метою удосконалення та приведення у відповідність до вимог нормативно-правових актів України постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 року №148 затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення про ведення касових операцій).
Беручи до уваги викладені обґрунтування у позовній заяві, скарзі ТОВ "Стармані" на податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у м. Києві від 22.08.2018 року №0044081409 та у вищевказаному зверненні до Національного банку України від 17.08.2018 року за вих. №140, позивачем порушується питання про те, що вимоги Положення про ведення касових операцій щодо касової дисципліни, розповсюджуються на отриману фінансовими установами через ПКТС готівку лише в частині її здавання до банку.
За визначеннями пункту 2 розділу І Положення про ведення касових операцій: готівка - грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам`ятні монети, які є платіжними засобами); готівкові розрахунки - платежі готівкою суб`єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов`язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна; каса - приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівки, інших цінностей, касових документів; касові документи - документи (касові ордери та відомості на виплату готівки, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку; касові операції - операції суб`єктів господарювання між собою та з фізичними особами, пов`язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку; книга обліку - касова книга, книга обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки, книга обліку розрахункових операцій, книга обліку доходів і витрат; оприбуткування готівки - проведення суб`єктами господарювання обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі / книзі обліку доходів і витрат.
Розділом ІІ Положення про ведення касових операцій встановлено вимоги до організації готівкових розрахунків, зокрема згідно пунктів 10, 11 розрахунки суб`єктів господарювання та фізичних осіб у разі їх здійснення готівкою без відкриття поточного рахунку шляхом унесення готівки до банків або небанківських фінансових установ, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, для подальшого її переказу на рахунки інших суб`єктів господарювання або фізичних осіб для платників коштів є готівковими, а для отримувачів коштів безготівковими.
Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги / застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів / фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).
При цьому, слід звернути увагу, що пунктом 12 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій передбачено обов`язок установи/підприємства на підставі цього Положення розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку). Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства. Розроблений порядок повинен відповідати вимогам цього Положення та не суперечити законодавству України.
Отже, можна зробити висновок, що процитованим пунктом Положення саме на відповідного суб`єкта господарювання покладається зобов`язання із розроблення та затвердження внутрішнього порядку оприбуткування готівки в касі, яке має враховувати усі особливості діяльності такого суб`єкта, відповідати вимогам і узгоджуватися з Положенням про ведення касових операцій та законодавства України.
Небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, та підприємства - агенти банків здають готівку (готівкову виручку), отриману через платіжні пристрої та пункти приймання готівки для подальшого переказу, на окремий поточний рахунок/рахунки, відкритий у банку/банках для обліку коштів, прийнятих для подальшого переказу (абзац четвертий пункту 16 Положення про ведення касових операцій)
Порядок оформлення касових операцій та ведення касової книги регламентовані розділами III та IV Положення про ведення касових операцій.
Відповідно до пунктів 23 та 24 розділу ІІІ Положення про ведення касових операцій касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівки.
Установа/підприємство в разі наявності сертифіката відкритого/посиленого ключа застосовує електронний цифровий підпис юридичної особи під час надання послуг в електронній формі або під час здійснення інформаційного обміну з іншими суб`єктами електронної взаємодії.
Касові документи можуть бути паперовими або електронними. Електронні касові документи повинні бути оформлені відповідно до вимог законодавства України у сфері електронного документообігу.
Розрахункові операції, що проводяться відповідно до Закону про застосування реєстраторів, оформляються згідно з вимогами цього Закону.
Згідно пункту 29 розділу ІІІ Положення про ведення касових операцій вилучення готівки з місця здійснення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції "службова видача".
Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є: 1) квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, підписана відповідальними особами банку та засвідчена відбитком печатки банку; 2) квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування; 3) копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача; 4) чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів.
Контроль за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою, відповідно до приписів розділу VI Положення про ведення касових операцій, покладається на контролюючий орган - Державну фіскальну службу України, яка під час проведення перевірок щодо дотримання порядку ведення операцій з готівкою установами/підприємствами застосовує вимоги цього розділу.
Як вже зазначалося раніше, відсутність у позивача фіскальних звітних чеків (Z-звітів), станом на час проведення перевірки посадовими особами відповідача, пояснювалась наявністю проблем у роботі РРО, на підтвердження чого було надано відповідні документи, складені ТзОВ "АТ "ЛОГОС", що є сервісною організацією з обслуговування РРО ТОВ "Стармані", а саме: акт від 21.07.2018 року №20180721-С-1 ремонту реєстратора розрахункових операцій ФН 3000440812 ; акт від 20.07.2018 року №20180720-С-1 ремонту реєстратора розрахункових операцій ФН 3000440832 ; акт від 21.05.2018 року №135/1 про вилучення картки MicroSD та довідка від 21.05.2018 року №4519/1 про опломбування реєстратора розрахункових операцій ФН 3000405405 .
Згідно частини першої статті 5 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що на період виходу з ладу реєстратора розрахункових операцій та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного реєстратора розрахункових операцій.
Відповідачем вказувалось, що відповідні аркуші КОРО не містили записів щодо обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування і перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО.
За твердженням відповідача, надані головним бухгалтером ТОВ "Стармані" завірені копії відповідних аркушів КОРО підтверджували факти наявних порушень.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2014 року №601 (Порядок №601) було затверджено Порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій.
За визначенням пункту 2 Порядку №601 введення в експлуатацію - роботи з технічного обслуговування реєстратора розрахункових операцій (далі - реєстратор), пов`язані з підготовкою його до експлуатації (вхідний контроль, регулювання, усунення виявлених несправностей) відповідно до експлуатаційних документів виробника або постачальника (далі - експлуатаційні документи), а також введення обов`язкових реквізитів чека, фіскального номера користувача та переведення реєстратора у фіскальний режим роботи.
Введення реєстраторів в експлуатацію, їх технічне обслуговування та ремонт здійснюється центрами сервісного обслуговування виключно на підставі укладених з користувачами відповідних договорів. Виконання зазначених робіт іншими особами або центрами сервісного обслуговування без укладення з користувачами відповідних договорів забороняється (пункт 4 Порядку №601).
Підсумовуючи викладене в сукупності, наявні підстави для висновків про те, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО та відображення на їх підставі готівки у КОРО.
Невиконання будь-якої з цих дій є порушенням порядку оприбуткування готівки, за яке встановлена відповідальність.
Висвітлена правова позиція наведена, зокрема, у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 05.03.2019 року №820/4804/17 (провадження №К/9901/51545/18).
Попри це, оскільки правомірність проведення фактичної перевірки відповідачем господарської одиниці позивача останнім не заперечується, так як і факт відсутності фіскальних звітних чеків за вказані дні по відповідним книгам ОРО, що зафіксовано в акті перевірки, суд зазначає, що відповідачем не надано оцінки доводам позивача щодо причин відсутності вказаних Z-звітів, а саме вищезгаданим акту ремонту РРО від 21.07.2018 року №20180721-С-1, акту ремонту РРО від 20.07.2018 року №20180720-С-1Ю, акту вилучення картки MicroSD від 21.05.2018 року №135/1, довідки про опломбування РРО від 21.05.2018 року №4519/1, а також Z-звіту №1 від 20.07.2018 року ФН 3000440812 та Z-звіту №1 від 20.07.2018 року ФН 3000440832 , які в свою чергу подавались ТОВ "Стармані" до контролюючого органу вищого рівня у якості додатків до скарги від 31.08.2018 року за вих. №142 на ППР ГУ ДФС у м. Києві від 22.08.2018 року №0044081409 (вх. ДФС України №51893/6).
Згідно частини першої, частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідач не виконав покладений на нього вказаною статтею обов`язок, оскільки не довів належними і допустимими доказами правомірності винесення оскаржуваного позивачем податкового повідомлення-рішення, а отже позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 2, 77, 139, 241-246, 251 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
в и р і ш и в:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Стармані" до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві - задовольнити.
2. Скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві від 22.08.2018 року №0044081409.
3. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Стармані" (код: 39958803, адреса: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 53) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (код: 39439980, адреса: 04655, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) судові витрати у сумі 1762,00 грн.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко