Рішення № 85738068, 15.11.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2019
Номер справи
560/2881/19
Номер документу
85738068
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/2881/19

РІШЕННЯ

іменем України

15 листопада 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.

за участю:секретаря судового засідання Нетичай Ю.В. представника позивача: Бабчука В.В., представника відповідача: Недосип Ю.О., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за №968120139980 від 22.07.2019;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-XII з 31.01.2018, з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за грудень 2017 року в сумі 12534,29 грн, зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018;

- рішення суду в межах суми платежу за один місяць звернути до негайного виконання;

- покласти обов`язок на відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог в позовній заяві та у відповіді на відзив позивач зазначив, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120139980 від 22.07.2019 її переведено на пенсію по інвалідності відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/734/18 від 25.03.2019, та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 року у цій справі. При переведенні, рішення Хмельницького окружного адміністративного суду та постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду в повному обсязі не виконані, а розмір пенсії державного службовця по 2 - й групі інвалідності, згідно довідки №2/я-14 від 30.01.2018 року, розрахований не вірно. Вказує, що звернулася до відповідача з заявою, в якій просила повідомити, з яких правових підстав не виконано судові рішення при обчисленні пенсії, зокрема: матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року не враховано в повному об`ємі як зазначено в рішенні суду.

Відповідач листом №Я-887-О-02.26-04 від 03.09.2019 повідомив, що рішення Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/734/18 від 25.03.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 року у цій справі ним виконано вірно.

Позивач не погоджується з такими діями відповідача, вважає рішення незаконним та необґрунтованим, просить його скасувати, здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Ухвалою суду від 23.09.2019 у цій справі відкрито провадження, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві та у відповіді на відзив.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надавши суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що що підстав для визнання рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120139980 від 22.07.2019 незаконним та скасування, зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 12534,29 грн зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018 немає. Вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області діяло на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України. Просить суд відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що позивачу - ОСОБА_1 з 27.10.2015 року призначена пенсія по інвалідності 2 групи, відповідно до закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", що підтверджується актом огляду медико-соціальної експертної комісії серії АВ№0570566 від 27 жовтня 2015 року.

Відповідно до наказу №3-ос від 29 січня 2018 року позивач звільнена з посади заступника начальника Шепетівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області у зв`язку з реорганізації державного органу, згідно з пунктом 4, частини 1 статті 83 закону України "Про державну службу".

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/734/18 від 25 березня 2019 року позовні вимоги задоволено частково. Вирішено визнати протиправною відмову Шепетівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області в переведенні та призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності 2-ї групи відповідно до частини 9 статті 37 закону України "Про державну службу", оформлену листом №1653/04 від 01.02.2019 року. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-ХІ з 31 січня 2018 року, в розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 рішення суду змінено, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-ХІ з 31 січня 2018 року, в розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018 року.

На виконання рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області позивачу призначено пенсію по інвалідності відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31.01.2018.

Розрахунок пенсії проведено в розмірі 60 відсотків згідно довідки №2/я-14 від 30.01.2018, виданої Шепетівським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Хмельницької області, про складові заробітної плати позивача на дату звільнення - 29.01.2018: посадовий оклад заступника начальника управління - 5800,00 грн, надбавка за 5 ранг - 600,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 2900,00 грн. В розрахунок заробітної плати також були враховані в середньому розмірі: надбавка за інтенсивність праці - 2200,00 грн, премія -13200,00 грн, індексація - 179,72 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (12534,29 грн/12 місяців) - 1044,52 грн.

Позивач вважаючи, що рішенням Головного управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120139980 від 22.07.2019 рішення Хмельницького окружного адміністративного суду в повному обсязі не виконано, а розмір пенсії державного службовця по 2 - й групі інвалідності згідно довідки №2/я-14 від 30.01.2018 року розрахований не вірно, звернулася до відповідача з заявою, в якій просила повідомити, з яких правових підстав не виконано рішення Хмельницького окружного адміністративного суду при обчисленні пенсії, зокрема: матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року не враховано в повному об`ємі як зазначено в рішенні суду.

03 вересня 2019 року листом №Я-887-О-02.26-04 відповідач повідомив, що рішення Хмельницького окружного адміністративного суду у справі №822/734/18 від 25.03.2019 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 року у цій справі ним виконано вірно.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернулась до суду за захистом своїх порушених прав.

Згідно частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Частиною 1 статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначає Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі Закон № 889-VIII).

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб зазначених у пункті 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 9 статті 37 Закону №3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Судом встановлено, що відповідачем на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 25.03.2019 по справі №822/734/18, рішенням №968120139980 від 22.07.2019 здійснено перерахунок пенсії.

Згідно із частиною 1 статті 1 Закону України "Про оплату праці" встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону України "Про оплату праці" визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частинами 2-7 статті 33 Закону №3723-XII визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Стаття 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 року "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб.

Згідно із пунктом 4 зазначеного порядку пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Отже, згідно з Постановою №622 до розрахунку пенсії державним службовцям включається посадовий оклад, надбавки (за ранг, за вислугу років, за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи, надбавки за роботу, що становлять державну таємницю), доплати за додаткове навантаження, премії та матеріальна допомога. Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Із матеріалів справи слідує, що відповідачем під час проведення перерахунку позивачу пенсії державного службовця по інвалідності враховано: посадовий оклад заступника начальника управління - 5800,00 грн, надбавка за 5 ранг - 600,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 2900,00 грн, надбавка за інтенсивність праці - 2200,00 грн, премія -13200,00 грн, індексація - 179,72 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (12534,29 грн/12 місяців) - 1044,52 грн.

Відповідно до Порядку №622 матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховується в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Згідно довідки №2/я-14 від 30.01.2018 року посадовий оклад 5800,00 грн, надбавка за 5 ранг - 600,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 2900,00 грн, надбавка за інтенсивність праці - 2200,00 грн, премія -13200,00 грн, індексація - 179,72 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (12534,29 грн/12 місяців) - 1044,52 грн, а всього 37414,01 грн з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

А тому, відповідно до рішення суду розмір пенсії становитиме 37414,01 грн x 60% = 22448,40 грн.

Враховуючи наведене, суд вважає необхідним визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120139980 від 22.07.2019 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 12534,29 грн зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018.

Крім того, суд зазначає, що відповідно до рішення Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №822/734/18 від 25.03.2019, яке набрало законної сили, та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 року у цій справі відповідача зобов`язано призначити та здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723-ХІ з 31 січня 2018 року, в розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018 року, складовою якої є матеріальна допомога на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 12534,29 грн.

Щодо вимоги позивача про звернення до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Згідно частини 2 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення: 1) у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті; 2) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об`єднання; про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об`єднання; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства; 4) про встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань.

Отже, негайному виконанню підлягають рішення у майнових спорах про присудження виплати (стягнення) вже нарахованих платежів (пенсій, заробітної плати тощо).

Оскільки, позивач звернулася до суду з немайновими вимогами про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити дії, тому рішення суду не підлягає негайному виконанню.

Враховуючи викладене, у задоволенні вимоги позивача про звернення до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць необхідно відмовити.

Щодо вимоги, про зобов`язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не обов`язком.

Враховуючи обставини даної справи, вимога про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення не підлягає задоволенню.

У зв`язку з звільненням позивача від сплати судового збору відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 22.07.2019 №968120139980.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 12534,29 грн зазначеної в довідці №2/я-14 від 30.01.2018.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 19 листопада 2019 року

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя П.М. Майстер